کد خبر : 2050205 | 02 تیر 1403 ساعت 07:32 | 29.7K بازدید | 25 دیدگاه

تکل سیاوش روی پای علیمنصور (عکس)

پیش از ظهور نام فولاد در خوزستان، تیمی با نام جنوب به عنوان قطب قرمز در اهواز به فعالیت مشغول بود.

تکل سیاوش روی پای علیمنصور (عکس)

به گزارش ورزش سه، عکسی که مشاهده می‌کنید مربوط به سال ۱۳۷۳ (۳۰ سال پیش) است که در چارچوب رقابت‌های لیگ، جنوب اهواز میزبان استقلال بود؛ مسابقه‌ای با حضور بیش از ۳۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری تختی اهواز که حساسیت خاصی برای جنوب داشت.

اگر آنها موفق نمی‌شدند استقلال را در این بازی شکست بدهند، به دسته پایین‌تر سقوط می‌کردند که همین اتفاق هم افتاد و بازی با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید تا اتفاقی تلخ برای نماینده اهواز در بالاترین سطح رقابت‌های فوتبال در آن زمان رخ بدهد.

در این تصویر سیاوش بختیاری‌زاده، کاپیتان و همه کاره تیم جنوب، تکل خشنی روی پای علیرضا منصوریان بسته و قصد دارد توپ آدیداس مدل تانگو را از مقابل پای ستاره آبی‌ها و کفش دیادورایش دور کند.

2046334

بختیاری‌زاده که سابقه حضور در تیم شاهین اهواز را هم داشت، پس از جنوب، چند سالی پیراهن تیم فولاد را به تن کرد و اولین کاپیتان این تیم در لیگ برتر فوتبال ایران شد. او یک گل تاریخی هم با لباس جنوب به دروازه استقلال از روی ضربه کاشته در کارنامه خود دارد.

جنوب در همین سال‌ها جای خود را به فولاد داد تا این کارخانه معظم به سرمایه‌گذاری در فوتبال بپردازد و تبدیل به یکی از قطب‌های فوتبال ایران بشود.

دیدگاه‌ها