کد خبر : 2050495 | 03 تیر 1403 ساعت 10:45 | 4.1K بازدید | 1 دیدگاه

پایان روز اول مسابقه دوومیدانی کاران در قزاقستان

5 مدال در کازانف، همچنان در جست‌وجوی بلیت پاریس

ملی‌پوشان تیم منتخب ایران در پایان روز نخست رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام کازانف به ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ برنز دست یافتند.

5 مدال در کازانف، همچنان در جست‌وجوی بلیت پاریس

به گزارش "ورزش سه"، ملی پوشان دوومیدانی ایران که به رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام کازانف قزاقستان اعزام شده‌اند، در پایان روز نخست (شنبه 3 تیرماه) این دوره از مسابقات موفق شدند ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۱ نشان برنز کسب کنند.

* قهرمانی زمانپور در ۱۵۰۰ متر 
سیدامیر زمانپور نماینده ایران در ماده ۱۵۰۰ متر بود که با ثبت زمان ۳:۴۶.۰۶ دقیقه با اقتدار به عنوان قهرمانی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد. زمانپور شانس خود را در ماده ۵۰۰۰ متر این رقابت‌ها که عصر امروز (یکشنبه) 3 تیرماه برگزار می‌شود نیز محک خواهد زد.

* پیرجهان در ۴۰۰ متر بامانع طلا گرفت
مهدی پیرجهان که یکی دیگر از شانس‌های کسب سهمیه المپیک پاریس محسوب می‌شود، در دور مقدماتی ۴۰۰ متر بامانع این رقابت‌ها با ثبت زمان ۵۲.۸۹ ثانیه راهی مرحله نهایی شد. پیرجهان در دور نهایی موفق شد با ثبت رکورد ۵۰.۵۸ ثانیه به عنوان قهرمانی دست یابد.

* مدال نقره حسین رسولی در پرتاب دیسک
حسین رسولی در ماده پرتاب دیسک، یکی دیگر از شانس‌های کسب سهمیه المپیک پاریس است. رسولی رقابت خود را با قدرت شروع کرد و در نهایت موفق شد با ثبت رکورد ۵۸.۴۱ متر به عنوان بهترین عملکرد خود در این مسابقات و با کسب مدال نقره به کار خود پایان دهد. او شانس دوباره خود برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس را در مسابقات قهرمانی کشور که اواخر هفته جاری در تهران برگزار می شود محک خواهد زد.

* نایب قهرمانی اسماعیل‌نژاد در ۱۰۰ متر 
حمیده اسماعیل‌نژاد دونده دوی سرعت کشورمان که با هدف کسب سهمیه المپیک راهی این رقابت‌ها شده است، فاصله چندانی با حضور در مهمترین آوردگاه ورزش جهان در پاریس ندارد. او با اقتدار از مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۱.۸۱ ثانیه به دور نهایی صعود کرد. دونده سرعتی ایران در فینال این رقابت با ثبت رکورد ۱۱.۵۸ ثانیه به عنوان نایب قهرمانی رسید تا برای رسیدن به بازی‌های المپیک پاریس، در انتظار اعلام رده‌بندی ورزشکاران از سوی سایت فدراسیون جهانی باشد.

* برنز صابری در پرتاب وزنه 
مهدی صابری، پرتاب‌گر ماده پرتاب وزنه تیم ملی منتخب کشورمان در این رقابت‌ها، با پرتابی به طول ۱۸.۶۸ متر به مدال برنز رسید. حسن عجمی دیگر نماینده کشورمان نیز در همین ماده با رکورد ۱۵.۰۵ متر به کار خود پایان داد.

روز دوم رقابت‌های بین‌المللی دو و میدانی جام کازانف از ساعاتی دیگر در ورزشگاه جدید شهر آلماتی قزاقستان پیگیری خواهد شد.

دیدگاه‌ها