کد خبر : 2050510 | 03 تیر 1403 ساعت 11:50 | 1.6K بازدید | 0 دیدگاه

رئیس کمیته پارالمپیک ورود کرد، اختلافات رفع شد

پایان خوش کشمکش در تیم ملی جودوی نابینایان

معاون ورزش قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک از بازگشت ملی پوشان تیم پاراجودو به اردوی آمادگی بازی‌های پارالمپیک پاریس خبر داد.

پایان خوش کشمکش در تیم ملی جودوی نابینایان

به گزارش "ورزش سه"، در هفته‌های اخیر قهر ملی پوشان پاراجودو از اردوی تیم ملی به‌خاطر اختلاف با کادرفنی یکی از دغدغه‌های بزرگ مسئولان پارالمپیک شده بود. این تیم که جزو شانس‌های اصلی کسب مدال در پارالمپیک 2024 پاریس به شمار می‌رود، حالا با مداخله مسئولان کمیته ملی پارالمپیک بار دیگر به آرامش رسیده و قرار است خود را آماده حضور قدرتمند در این رویداد کند. 

سعید سلگی معاون ورزشی قهرمانی کمیته ملی پارالمپیک در این خصوص به روابط عمومی کمیته گفت: "خوشبختانه نشست بسیار خوبی با حضور دکتر غفور کارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک و ملی پوشان تیم پاراجودو برگزار شد و طی آن صحبت‌ها و دغدغه‌های ملی پوشان شنیده و دیدگاه‌های کمیته نیز به آنها منتقل شد. دکتر کارگری اهمیت ویژه‌ای برای ورزشکاران قائل هست و از سوی دیگر توجه ویژه‌ای نیز به بحث ساختار سازمانی و چارت فدراسیون‌های ورزشی دارد و در این میان تلاش شد تا این مسئله به نحو احسن مدیریت شود و خوشبختانه این اتفاق روی داد و مقرر شد هر سه ملی پوش در اردوهای بازی‌های پارالمپیک حضور یابند و در کنار کادر فنی با قدرت کار خود را دنبال کنند."

سلگی همچنین عنوان کرد: "همان‌طور که قبلا اعلام کردیم هر سه ورزشکار تیم پاراجودو با اخلاق و توانمند هستند و یک‌سری مشکلات درون تیمی و سوءتفاهم‌هایی که به وجود آمده بود موجب آزردگی آنها شده بود که خوشبختانه برطرف شد. تلاش ما در کنار فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان بر این است که شرایط خوبی برای برگزاری اردوهای این تیم فراهم بشود و در حد توان و تا جایی که مقدور است دغدغه‌های آنها را برطرف می‌کنیم تا با تمرکز و تسط کافی در بازی‌های پیش رو حاضر شوند و خوش‌رنگ‌ترین مدال‌ها را نیز کسب کنند. این سه ملی پوش با توجه به جایگاه و رنکینگ جهانی جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک را خواهند گرفت البته هنوز فدراسیون جهانی و کمیته برگزاری بازی‌ها به صورت رسمی این سهمیه‌ها را اعلام نکرده‌اند اما پیش‌بینی می‌کنیم که هر سه ملی پوش ما در این رشته این سهمیه‌ها را دریافت کنند."

تیم ملی جودوی نابینایان و کم‌بینایان ایران در دور پیشین بازی‌های پارالمپیک موفق به کسب 2 نشان طلا شد و در این دوره نیز جزء شانس‌های اصلی قهرمانی در هر سه وزن خواهد بود.

دیدگاه‌ها