کد خبر : 2050539 | 03 تیر 1403 ساعت 13:34 | 12.8K بازدید | 3 دیدگاه

با اجماع روی گزینه داخلی

کره‌جنوبی بی‌خیال استخدام مورایس شد

رسانه‌های کره‌ای از منتفی شدن حضور سرمربی خارجی روی نیمکت تیم ملی این کشور خبر دادند.

کره‌جنوبی بی‌خیال استخدام مورایس شد

به گزارش "ورزش سه"، در روزهای گذشته کمیته تقویت تیم‌های ملی کره جنوبی، اسامی چند سرمربی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی این کشور را اعلام کرد که نام ژوزه مورایس، سرمربی سپاهان نیز در میان کاندیداها دیده می‌شد و اکنون گفته می‌شود که فدراسیون فوتبال این کشور از جذب سرمربی خارجی پشیمان شده است.

به گزارش آسیا تودِی، وضعیت فعلی تیم ملی کره جنوبی به نقطه آغاز بازگشته است. پس از اخراج یورگن کلینزمن و چهار ماه بدون سرمربی بودن تیم ملی فوتبال مردان کره جنوبی، انتصاب یک سرمربی داخلی به نظر محتمل می‌رسد.

بر اساس گزارش‌های فدراسیون فوتبال کره، کمیته تقویت تیم‌های ملی در تاریخ 21 ژوئن دهمین جلسه خود را به‌صورت غیرعلنی در سئول برگزار کرد. در ابتدا قرار بود تعداد نامزدهای سرمربیگری از 12 نفر به 4 یا 5 نفر کاهش یابد، اما با بازگشت خسوس کاساس، سرمربی عراق، به لیست کاندیداها، تعداد نامزدها به 16 نفر افزایش یافت.

2046867

اگرچه تعداد نامزدها بیشتر شده است، اما فضای کلی به سمت انتخاب یک سرمربی داخلی سوق پیدا کرده است. بزرگ‌ترین مشکل وضعیت مالی است. برای جذب یک سرمربی خارجی خوب که انتظارات هواداران را برآورده کند، باید حقوق بالایی تضمین شود، اما وضعیت مالی کنونی فدراسیون فوتبال کره جنوبی چنین امکانی را فراهم نمی‌کند. فدراسیون قبلاً بابت اخراج کلینزمن بیش از 10 میلیارد وون (بیشتر از 7 میلیون دلار) خسارت پرداخته است و با توجه به وامی که برای ساخت مرکز فوتبال چئونان گرفته‌اند، بودجه‌ای که برای سرمربی بعدی در نظر گرفته شده حداکثر 3 میلیارد وون (کمی بیشتر از 2 میلیون یورو) است که برای پرداخت حقوق یک سرمربی خارجی سطح بالا کافی نیست.

کمیته تقویت تیم‌های ملی به دنبال یک سرمربی است که نه تنها در زمینه عملکرد، بلکه در تقویت انضباط تیم نیز موفق باشد. با توجه به این شرایط، به نظر می‌رسد که انتخاب یک سرمربی داخلی تنها گزینه ممکن است.

دو نامزد اصلی داخلی که مطرح شده‌اند، کیم دو هون و هونگ میونگ بو، سرمربی اولسان هستند. کیم دو هون به‌خاطر آشنایی با تیم ملی امتیاز بالایی دارد. او در مسابقات ماه ژوئن، در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی 2026 در منطقه آسیا، با پیروزی 7-0 مقابل سنگاپور و 1-0 مقابل چین، دو برد کسب کرد. کیم به‌خاطر شخصیت ملایم و کاریزمای خود، رابطه خوبی با بازیکنان دارد.

2046866

در سمت مقابل، هونگ میونگ بو یک مربی ثابت‌شده است. او در المپیک 2012 لندن مدال برنز کسب کرد و تیم اولسان را به دو قهرمانی متوالی در کی لیگ رسانده است. با این حال، ناکامی او در مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل همچنان یک شکست بزرگ برای او محسوب می‌شود.

از آنجا که هونگ سرمربی اولسان است، انتصاب او به عنوان سرمربی تیم ملی، از انتقاداتی که به دلیل گرفتن سرمربی از کی لیگ مطرح می‌شود، دور نخواهد بود. فدراسیون اکنون تحت فشار زمان است. در نهایت، زمان زیادی صرف تمرکز بر روی سرمربی خارجی شد و حالا زمان در حال اتمام است. اگر سرمربی داخلی انتخاب شود، کمیته تقویت تیم‌های ملی ممکن است تا پایان این هفته سرمربی جدید را معرفی کند.

دیدگاه‌ها