کد خبر : 2050637 | 03 تیر 1403 ساعت 21:38 | 12.6K بازدید | 19 دیدگاه

انتقاد از ساوت‌گیت: آرنولد دارد هدر می‌رود

کریس وادل، بازیکن سابق تیم ملی انگلیس از گرت ساوت‌گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس، انتقاد کرد.

انتقاد از ساوت‌گیت: آرنولد دارد هدر می‌رود

به گزارش "ورزش سه"، ساوت‌گیت در یورو 2024 ترجیح داده است از ستاره لیورپول در مرکز زمین در کنار دکلان رایس استفاده کند. این به یک مشکل برای انگلیس تبدیل شده است و وادل، ملی پوش سابق انگلیس، نظر خود را در این مورد بیان کرده است. انگلیس در اولین بازی خود توانست صربستان را شکست دهد، اما در دومین بازی خود به تساوی با دانمارک رضایت داد.

وادل در مصاحبه با جنتینگ کازینو گفت: "ترنت الکساندر-آرنولد به عنوان بخشی از دو هافبک وسط بازی می‌کند، و من نمی‌فهمم چرا گرت ساوت‌گیت چنین تصمیمی گرفته است. در تیم ملی انگلیس، بازیکنانی که در عمق حرکت کنند وجود ندارند، بنابراین بهترین قدرت او -یعنی ارسال‌های بلند- در این نقش در خط هافبک به طور کامل هدر می‌رود. او مجبور است بازی ساده‌ای انجام دهد، زیرا تمام بازیکنان جلوی او، به جز گاهی ساکا، توپ را روی پا می‌خواهند."

"ترنت بازیکن فوق العاده‌ای است، اما بهترین ویژگی او در این نقش هافبک برای انگلیس به هدر می‌رود. اگر قرار است ترنت را در خط هافبک بازی دهیم، پس ساوت‌گیت باید بازیکنان بیشتری را وارد تیم کند که در عمق حرکت کنند."

2047006

خط هافبک انگلیس قطعا کم‌تحرک به نظر می‌رسد و با بازی رایس در عمقی پایین‌تر از حد معمول در سطح باشگاهی، تعادل تیم برهم خورده است. به نظر می‌رسد نظر وادل در مورد اینکه ورود بازیکنان بیشتر به تیم به کل تیم سود می‌رساند، درست است، زیرا به نظر می‌رسد این موضوع باعث می‌شود کاپیتان و مهاجم ستاره هری کین در یک سوم نهایی زمین، پاس‌های مناسبی دریافت نکند.

هنوز مشخص نیست که آیا ساوت‌گیت در بازی مقابل اسلوونی دوباره از الکساندر-آرنولد در نقش هافبک استفاده خواهد کرد یا خیر. او گزینه‌های زیادی روی نیمکت برای جایگزینی این بازیکن 25 ساله دارد، اما ممکن است قبل از مرحله حذفی و افزایش سطح رقابت، یک فرصت دیگر به او بدهد.

دیدگاه‌ها