کد خبر : 2050714 | 04 تیر 1403 ساعت 10:28 | 4.2K بازدید | 1 دیدگاه

ترکیب سه نفره شمشیربازی ایران در انفرادی المپیک

با توجه به نتایج شمشیربازان سابر در قهرمانی آسیا سه نفر ایران در جدول انفرادی المپیک تا حدود زیادی مشخص شدند.

ترکیب سه نفره شمشیربازی ایران در انفرادی المپیک

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا، مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا در کویت در حال برگزاری است. ایران در اسلحه سابر شانس مدال دارد که در بخش انفرادی توانست توسط محمد رهبری صاحب یک برنز شود. 
در این مسابقات سه شمشیرباز ایران در مراحل یک هشتم و یک چهارم نهایی با هم مسابقه دادند و علی پاکدامن و فرزاد باهر توسط رهبری حذف شدند. 
با توجه به اینکه سه شمشیرباز باید در بخش انفرادی المپیک رقابت کنند، عملکرد شمشیربازان در این مسابقات بسیار مهم بود و به نوعی حکم انتخابی داشت‌. 

علی پاکدامن و محمد رهبری نفرات اول و دوم تیم ملی را تشکیل می‌دهند. رقابت بین محمد فتوحی و فرزاد باهر بود تا یکی از آنها بتواند در جدول انفرادی المپیک حضور داشته باشد. این دو شمشیرباز تا مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی آسیا پیش رفتند اما دست هیچ کدام از آنها به مدال نرسید. 

هر دو بازی‌های خوبی انجام دادند. فرزاد باهر در رقابت با شمشیرباز هنگ‌کنگ بازی باخته را پیروز شد و در نهایت در رقابت با محمد رهبری حذف شد. 

محمد فتوحی هم توانست دو شمشیرباز ژاپن را حذف کند و او در رقابت با کوکوبو ژاپنی در حالی که عقب بود، به عنوان  فرد پیروز پیست را ترک کرد. فتوحی عملکرد خوبی در مقابل شمشیر باز چین داشت و با اختلاف یک امتیاز شکست خورد. 
با توجه به عملکرد فتوحی مقابل بازیکنان ژاپن، شانس او بالاتر رفت و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، نفر سوم ایران در جدول انفرادی المپیک پاریس خواهد بود. 

دیدگاه‌ها