کد خبر : 2050762 | 04 تیر 1403 ساعت 14:50 | 2.7K بازدید | 0 دیدگاه

حامد صلحی‌پور از کسب مدال بازماند

حامد صلحی‌پور در جام‌جهانی پاراوزنه‌برداری از کسب مدال بازماند و در جایگاه چهارم قرار گرفت.

حامد صلحی‌پور از کسب مدال بازماند

به گزارش "ورزش سه" به نقل از مهر، در ادامه رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری که در گرجستان در حال برگزاری است، امروز (دوشنبه ۴ تیر) حامد صلحی‌پور در دسته ۹۷ کیلوگرم به روی تخته رفت و در حرکت اول خود موفق به مهار وزنه ۲۲۲ کیلوگرمی شد. او در در حرکت دوم و سوم خود از مهار وزنه ۲۲۷ کیلوگرم بازماند و در جایگاه چهارم ایستاد.

در این دسته وزنی نماینده‌ اردن اول شد و نماینده چین و کلمبیا به ترتیب دوم و سوم شدند.

پیش از این نیز محسن بختیار در دسته ۵۹ کیلوگرم به مدال برنز و امیر جعفری در دسته ۶۵ کیلوگرم به مدال طلا رسید و روح الله رستمی از کسب مدال بازماند.

در ادامه این رقابت‌ها فردا علی اکبر غریب شاهی در دسته ۱۰۷ کیلوگرم و مهدی صیادی و احمد امین‌زاده در دسته مثبت ۱۰۷ کیلوگرم به مصاف حریفان خود می‌روند.

گفتنی است این پنجمین دوره جام جهانی پاراوزنه برداری در سال ۲۰۲۴ محسوب می‌شود و آخرین رویداد این رشته ورزشی پیش از بازی‌های پارالمپیک پاریس است و در این دوره ۳۲۹ ورزشکار از ۷۱ کشور برای کسب رنکینگ پارالمپیک پاریس در پایتخت گرجستان شانس خود را برای کسب سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی امتحان می‌کنند.

در این مسابقات گرجستان با ۱۶ ورزشکار، ازبکستان با ۹ ورزشکار، چین با ۸ ورزشکار و تیم ملی ایران با ۷ ورزشکار، دارای بیشترین ورزشکار در بخش آقایان هستند.

دیدگاه‌ها