کد خبر : 2050946 | 05 تیر 1403 ساعت 14:33 | 6.9K بازدید | 2 دیدگاه

چهار فيناليست در روز دوم كشتى آزاد نوجوانان آسيا

تيم ملى كشتى آزاد ايران در روز دوم مسابقات نوجوانان آسيا شانس كسب چهار مدال طلا را دارد.

چهار فيناليست در روز دوم كشتى آزاد نوجوانان آسيا

به گزارش "ورزش سه"، مسابقات 7 وزن پایانی رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا از صبح امروز در شهر امان کشور اردن در حال برگزاری است.

در پایان مسابقات نوبت صبح، امیرعباس علیزاده در وزن 50 کیلوگرم، سام ارشد در وزن 51 کیلوگرم، آرین مهرعلیزاده در وزن 55 کیلوگرم و امیررضا علیپور در وزن 92 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند. امیرعباس رمضانی در وزن 45 کیلوگرم، یاسین طیبی در وزن 60 کیلوگرم و ابوالفضل محمدنژاد در وزن 110 کیلوگرم در دیدار رده‌بندی حضور دارند.

*در وزن 45 کیلوگرم امیرعباس رمضانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 2 مغلوب جورابک رحمان اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 10 بر صفر کنتا ساکاکیهارا از ژاپن را شکست داد و به دیدار رده‌بندی رفت. رمضانی در این دیدار به مصاف عمر مصلح از اردن می رود.

*در وزن 48 کیلوگرم امیرعباس علیزاده در دور اول با نتیجه 9 بر 4 ژاکشیلیک بروبایف از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر 6 مغلوب ویشال شیلیمکار از هند شد و به دیدار رده‌بندی رفت. علیزاده در این دیدار با بودسایخان یانداگ از مغولستان پیکار می کند.

*در وزن 51 کیلوگرم سام ارشد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 از سد ابراهیم یسکاکبک از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر 1 خیراله احمدعلی اف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. ارشد در دیدار پایانی با نورتیلیک ضمیربکوف از قرقیزستان کشتی می‌گیرد.

*در وزن 55 کیلوگرم آرین مهرعلیزاده پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 11 بر 2 آنوج ویشنوی از هند را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 فرخ الدین نصیرالدینوف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. مهرعلیزاده در این دیدار به مصاف کورسانتبک ایساکوف از قرقیزستان می‌رود.

*در وزن 60 کیلوگرم یاسین طیبی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر ژنیو ژونگ از سنگاپور را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر 1 آشیرگولی اف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه با نتیجه 10 بر صفر مغلوب بکاسیل آسامبک از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. طیبی در این دیدار با سیتندر از هند مبارزه می‌کند.

*در وزن 92 کیلوگرم امیررضا علیپور در دور اول با نتیجه 9 بر صفر از سد ارکینجانوف از ازبکستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر 2 آرجون راهول از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله بالجینیام آلتانخویاگ از مغولستان را با نتیجه 11 بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. علیپور در این دیدار با ژنیو یانگ از چین کشتی می‌گیرد.

*در وزن 110 کیلوگرم ابوالفضل محمدنژاد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 1 آیبارو احمتوف از ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 2 مغلوب یدیگه کاسیمبک از قزاقستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. محمدنژاد در این دیدار با سینگ جاسپوران از هند کشتی می‌گیرد.

مسابقات رده‌بندی و فینال اوزان فوق از ساعت 18:30 امروز برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ها