کد خبر : 2050952 | 05 تیر 1403 ساعت 14:56 | 108.9K بازدید | 40 دیدگاه

پنج بازیکن بزرگ عربستان را ترک می‌کنند

پنج ستاره که در فصل گذشته موفق نشدند رضایت هواداران عربستانی را جلب کنند، در پنجره نقل و انتقالاتی پیش‌رو این کشور را ترک خواهند کرد.

پنج بازیکن بزرگ عربستان را ترک می‌کنند

به گزارش ورزش سه، صندوق سرمایه گذاری عربستان در تابستان گذشته موفق شد بسیاری از ستاره‌های بین‌المللی فوتبال از جمله روبرتو فیرمینو، نیمار داسیلوا، انگولو کانته، کریم بنزما بازیکنان و ریاض محرز را جذب کند.

اما با وجود مبالغ هنگفتی که صندوق سرمایه‌گذاری در تابستان 2023 برای جذب ستاره‌ها هزینه کرد، برخی از ستاره‌ها نتوانستند عملکرد مورد انتظار را ارائه بدهند و همین امر باعث شد تا پس از یک فصل، عربستان درهای خروجی را به روی آن‌ها باز کند.

شاخص‌ترین خروجی لیگ روشن عربستان در تابستان امسال، روبرتو فیرمینو خواهد بود. او در فصل گذشته موفق نشد هواداران الاهلی را راضی نگه دارد و در بیشتر مسابقات در گلزنی ناکام بود؛ موضوعی که باعث شد ماتیاس یایسل، سرمربی آلمانی الاهلی، او را در لیست خروجی خود قرار بدهد.

همچنین مریح دمیرال، مدافع ترکیه‌ای نیز یکی دیگر از بازیکنانی است که در فصل گذشته عملکرد خوبی نداشت و بنابراین باشگاه الاهلی تمایل دارد در صورت دریافت پیشنهاد مناسب، او را به تیم دیگری بفروشد.

1912079

رنان لودی، مدافع چپ برزیلی الهلال، هم که در ژانویه گذشته به این تیم عربستانی پیوست، از جمله بازیکنی است که نتوانست سطح لازم را فراهم کند و در آستانه جدایی قرار دارد.

1979763

همچنین سکو فوفانا، بازیکن اهل ساحل عاج، در تابستان گذشته از باشگاه لانس فرانسه به النصر پیوست و در زمستان به صورت قرضی راهی الاتفاق شد، اما با این حال با پایان لیگ در بین بازیکنانی قرار گرفته است عربستانی‌ها تمایل به فروش‌شان دارند.

1932891

فیلیپه ژوتا، وینگر پرتغالی تیم الاتحاد، هم که در بیشتر مسابقات فصل گذشته از ترکیب تیمش دور بود، در شرایط مشابه‌ای قرار دارد و او هم در آستانه ترک لیگ عربستان است.

با این شرایط هواداران فوتبال نیم نگاهی هم به نقل و انتقالات لیگ عربستان دارند تا ببینند صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی قصد دارد پس از کنار گذاشتن این بازیکنان، چه ستاره‌هایی را وارد لیگ این کشور کند.

دیدگاه‌ها