کد خبر : 2051058 | 05 تیر 1403 ساعت 23:52 | 4K بازدید | 1 دیدگاه

جریمه دانمارک به دلیل رفتار هوادارانش مقابل انگلیس

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به دنبال نقض قوانین ورزشگاه توسط هواداران دانمارکی در بازی مقابل انگلیس در یورو 2024، این تیم را جریمه کرد.

جریمه دانمارک به دلیل رفتار هوادارانش مقابل انگلیس

به گزارش "ورزش سه"، این دیدار که با جدال نزدیک دو تیم همراه بود و با تساوی به پایان رسید، با برافراشته شدن بنری توهین آمیز توسط هواداران دانمارکی تحت الشعاع قرار گرفت. این بنر حاوی الفاظ ناشایستی خطاب به یوفا بود که واکنش فوری نهاد حاکم بر فوتبال اروپا را به دنبال داشت.

مقررات یوفا به طور جدی نمایش هرگونه پیام توهین آمیز یا تهاجمی در داخل ورزشگاه را ممنوع می کند تا اطمینان حاصل شود که محیط ورزشی با احترام و مشارکت همه همراه است. بر همین اساس، یوفا، فدراسیون فوتبال دانمارک را به مبلغ 10,700 دلار جریمه کرد.

اریک بروگر راسموسن، مدیر فدراسیون فوتبال دانمارک، در مصاحبه با تلویزیون 2 اسپورت گفت: "ما جریمه را پرداخت می کنیم، اما مهم‌ترین چیز برای ما، که اکنون شروع به انجام آن کرده ایم، شناسایی افرادی است که بنر را به ورزشگاه آورده‌اند و سپس هزینه آن را به آنها منتقل خواهیم کرد. اگر آنها را پیدا کنیم، باید جریمه را بپردازند. امیدواریم کسانی که قصد دارند بنری با چنین ادبیاتی به ورزشگاه بیاورند، تجدید نظر کنند.»

2047746

تصمیم یوفا برای جریمه کردن فدراسیون فوتبال دانمارک بخشی از تلاش گسترده آن برای حفظ نظم و احترام در ورزشگاه‌های فوتبال است. این جریمه با اقدامات اخیر علیه سایر فدراسیون‌های ملی مطابقت دارد. به عنوان مثال، فدراسیون‌های فوتبال آلبانی و صربستان به دلیل نمایش بنرهایی با نقشه‌های ملی‌گرایانه به همین میزان جریمه شدند، که رویکرد ثابت یوفا در برخورد با چنین رفتارهای نادرستی را نشان می‌دهد.

اقدام فدراسیون فوتبال دانمارک برای انتقال جریمه به هواداران مسئول، پیامی قوی به هواداران در مورد رفتار غیرقابل قبول در استادیوم‌ها است. این اقدام بر مسئولیت هواداران در قبال اعمالشان و عواقب مالی ناشی از نقض قوانین ورزشگاه تاکید می‌کند. فدراسیون فوتبال دانمارک در دیدار نهایی مرحله گروهی خود مقابل صربستان در عصر سه شنبه، چشمان خود را بر روی سکوها باز نگه خواهد داشت.

دیدگاه‌ها