کد خبر : 2051066 | 06 تیر 1403 ساعت 01:15 | 24.7K بازدید | 12 دیدگاه

آیا نفرت در دیدار دوستانه هم جاری خواهد بود؛

ال‌کلاسیکو در تهران، پیش درآمدی قبل از جنگ لیگ برتر

در آستانه فصل جدید، این بار در نسخه‌ا‌ی دوستانه. در نبرد سرخ‌پوشان گیتی‌ و لاله‌های نارنجی مس، همیشه حال‌وهوایی جاری است به اسم نفرت.

ال‌کلاسیکو در تهران، پیش درآمدی قبل از جنگ لیگ برتر

به گزارش ورزش سه، قهرمان تورنمنت شش جانبه پیش فصل از دل ال‌کلاسیکو بیرون خواهد آمد. البته این قهرمانی ذره‌ای به محبوبیت و حساسیت ال‌کلاسیکو نزدیک نمی‌شود. جدال گیتی‌پسند و مس‌سونگون از دورانی به دوران دیگر ادامه پیدا کرده و حالا آن‌ها در دیداری دوستانه برابر همدیگر صف‌آرایی می‌کنند. دو باشگاهی که نه تنها از یکدیگر بلکه همه تیم‌ها برای قدرت و موفقیت‌هایشان نسبت به آن‌ها نفرت و حسادت می‌ورزند. تابستان آغاز شده و دو تیم نقل و انتقالات را پشت سر گذاشته‌اند. طبق سنت همیشگی و طلسم حاکم در یک دهه اخیر، یکی از آن‌ها را قهرمان لیگ تصور می‌کنند. گیتی و یا مس را، قرمز و یا نارنجی را و آیا این مسابقه دوستانه تاثیری روی آمادگی آن‌ها خواهد داشت؟ شاید نه، اما بدون شک نتیجه اش روی بازیکنان، مربیان و تماشاگران فشار روانی در پی دارد.

اگرچه باید گفت، دو غول فوتسال ایران هر چقدر دست به جیب بردند، ولی برابر گهر زمین عقب نشینی کرده‌اند و هیولایی دیگر را برای رقابت در کنار خود می‌بینند.

گیتی‌پسند تقریبا خانه تکانی بزرگی را کرده و بازیکنان جدید چشم نوازی می‌کنند. شیخ احمدی، شیرپور، عسگری رفته‌اند و کشاورز برای ترمیم خط حمله اش تلاش کرده و در یکی از بمب‌های مارکت احمد عباسی را به خدمت گرفته است. همچنین مهدی دهقان نژاد و علی خلیل‌وند، خریدهای پرزرق‌وبرق مدافع عنوان قهرمانی بوده‌اند. گیتی‌پسند تمامی هزینه‌اش را صرف فاز هجومی کرده و به رویکرد کهکشانی خود بازگشته است. امروز، برابر مس‌سونگون، تحفه‌های کشاورز روی اصلی را به او و تماشاگرانش نشان می‌دهند که برای جنگ قهرمانی لیگ برتر نیش خواهند داشت یا خیر.

2047791

مس سونگون که ابتدا با مشکلات مدیریتی دست‌وپنجه نرم می‌کرد و دیر از رقیب دیرینه در نقل‌وانتقالات فعالیتش را آغاز کرد. لاله‌های نارنجی بر خلاف فصول گذشته از خرید بزرگی رونمایی نکردند و سعی داشتند با حفظ ستاره های مشهور به استقبال فصل جدید بروند. بی‌غم به جاوید، حسن‌زاده، عظیمی و پارساپور می‌نازد و بازیکنانی را جذب کرده که برای طرفداران آن‌ها چندان جلب نظر نمی‌کنند و امروز آن‌ها این فرصت را دارند تا دیدها را به خود معطوف کنند. زیرا برقی در دوئل‌های گذشته نشان ندادند.

2047792

این جدال، پاسخ‌های مثبت و منفی را برای هر دو تیم خواهد داشت. دیدار مس‌سونگون و گیتی پسند اصفهان، امروز (چهارشنبه) از ساعت ۱۶ در سالن فاطمه الزهرا شهرری پیگیری می‌شود و نمی‌توان چندان نام این تقابل را دوستانه یاد کرد.

دیدگاه‌ها