کد خبر : 2051110 | 06 تیر 1403 ساعت 11:08 | 7.5K بازدید | 7 دیدگاه

موفقیت هفت داور ایرانی در آزمون‌های دشوار AFC

هفت داور ایرانی با موفقیت در آزمون‌های تئوری و عملی آماده حضور در مسابقات بین المللی فصل پیش رو شدند.

موفقیت هفت داور ایرانی در آزمون‌های دشوار AFC

به گزارش "ورزش سه"، کنفدراسیون فوتبال آسیا از چندی پیش اقدام به برگزاری دوره آزمون‌های عملی از داوارن الیت کرده بود تا این نفرات جهت تمدید لایسنس‌های خود و ادامه حضور در فهرست داوران نخبه قاره، در این آزمون‌ها شرکت کنند.

از ایران نیز موعود بنیادی‌فر، وحید کاظمی، بیژن حیدری، مرتضی منصوریان، پیام حیدری، امیر عرب براقی و حسن اکرمی جهت پشت سر گذاشتن این دوره راهی عربستان شده بودند تا تست‌های دشوار را در هوای گرم و شرجی عربستان پشت سر بگذارند.

جهت موفقیت در این آزمون‌ها، داوران ایرانی پیش از اعزام به عربستان، به صورت انفرادی مشغول انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا بودند تا در هنگام انجام آزمون، سربلند بیرون بیایند که این اتفاق نیز رخ داده است.

فدراسیون فوتبال خبر داده هفت داور وسط ایرانی که به سمینار داوران الیت آسیا در کشور عربستان دعوت شده بودند، پس از گذراندن دوره‌های تئوری توانستند دوره آزمون آمادگی جسمانی فیفا را نیز با موفقیت طی کنند.

دانیال مرادی سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب افزود: موعود بنیادی فر، پیام حیدری، بیژن حیدری، حسن اکرمی، سید وحید کاظمی، امیر عرب براقی و مرتضی منصوریان حالا آمادگی لازم برای حضور در مسابقات بین المللی را دارند و می‌توانند در هر بازی که AFC تعیین می‌کنند قضاوت آن را بر عهده بگیرند.

دیدگاه‌ها