کد خبر : 2051176 | 06 تیر 1403 ساعت 14:56 | 228.1K بازدید | 356 دیدگاه

بازگشت به لیگ ستارگان و تیم ملی قطر؛

بررسی پرونده عبدالکریم: احتمالا برنمی‌گردد!

بعد از چند ساعت گمانه‌زنی پیرامون وضعیت عبدالکریم حسن، حقیقت ماجرای انتقال او افشا می‌شود.

بررسی پرونده عبدالکریم: احتمالا برنمی‌گردد!

به گزارش "ورزش سه"، صبح امروز روزنامه الرایه در خبری نگران‌کننده برای هواداران پرسپولیس، از توافق عبدالکریم حسن، مدافع قطری سرخپوشان، با باشگاه الوکره خبر داد. با این حال پرسپولیس در اقدامی غیرمنتظره و کمتر دیده‌شده، به سرعت این خبر را تکذیب و صراحتا اعلام کرد که او قرارداد بدون قید و شرط برای فصل آینده دارد.

باشگاه پرسپولیس علاوه بر تکذیب خبر جدایی، اعلام کرد بند دیگری هم در قرارداد این مدافع تنومند قطری گنجانده شده است: «این بازیکن در زمان قرارداد با باشگاه پرسپولیس، حق هیچگونه مذاکره‌ای را با باشگاه دیگر نخواهد داشت.»

با این حال شنیده خبرنگار ما از یک ماجرای دیگر حکایت دارد و به نظر می‌رسد برخلاف ادعای پرسپولیس، عبدالکریم در مسیر جدایی از جمع سرخپوشان قرار دارد و همانطور که تلویزیون الکاس تاکید کرده، توافقات خود را نیز با باشگاه الوکره پیش برده است.

2012483

عبدالکریم حسن که دومین سال دوری از لیگ ستارگان و تیم ملی قطر را با قهرمانی و درخشش در پرسپولیس سپری کرد، به واسطه همین درخشش موردتوجه مقامات قطر قرار گرفته و دستور بازگشت او صادر شده است.

کاپیتان سابق تیم ملی قطر دو سال پیش در حالی که به عنوان چهره شماره یک تیم کشورش مطرح بود و در تیم السد بازی می‌کرد، به دلیل یک کامنت جنجالی از این کشور طرد شد و ابتدا به کویت و سپس ایران رفت تا فوتبال خود را در آنجا ادامه دهد.

2047937
باشگاه الوکره دو روز پیش با انتشار این پست نظرها را به خود جلب کرده است. در این پست وعده یک اتفاق مهم در روزهای آینده داده شده است.

با این حال به نظر می‌رسد فراگیری خبر محرومیت این بازیکن و البته نمایش آمادگی او در ایران، باعث شده تا مسئولان قطری تصمیم به بازگشت او بگیرند. عبدالکریم ابتدا با الغرافه و سپس الوکره مذاکرات خود را پیش برده و حالا به امضای قرارداد با این تیم لیگ ستارگان «بسیار نزدیک» است.

البته آنچه پرسپولیس در تکذیبیه خود آورده چندان هم بیراه نیست. در قرارداد عبدالکریم بند فسخی وجود ندارد اما باتوجه به تصمیم نهایی گرفته از سوی حاکم قطر، بازگشت او عملی خواهد شد و پرسپولیس هم از این انتقال نفع مالی خود را خواهد بُرد.

2009199

نکته جالب اینکه عبدالکریم حسن پیش از ترک ایران دیداری با رضا درویش هم داشت که البته مشخص نیست در این دیدار، صحبتی از جدایی و انتقال به قطر طرح شده یا خیر.

به هر حال اگرچه معلوم نیست که چه مقدار از این انتقال عاید پرسپولیس خواهد شد اما احتمالا با پرداخت دلاری، رضایت پرسپولیس جلب می‌شود تا عبدالکریم به کشورش بازگردد و در تیم ملی قطر هم به میدان برود. این تمام ماجرایی است که از صبح امروز حوزه خبری باشگاه پرسپولیس را درگیر خود کرده و البته احتمال دارد در روزهای آینده اتفاقات دیگری پیرامون آن رخ دهد.

دیدگاه‌ها