کد خبر : 2051378 | 07 تیر 1403 ساعت 14:40 | 111.3K بازدید | 38 دیدگاه

ازبکستان نام اورونوف را وارد لیست می‌کند

فوری: ستاره تأثیرگذار پرسپولیس در المپیک پاریس!

خبرگزاری چمپیونات خبر داد که اوستون اورونوف یکی از سه بازیکن بزرگسال تیم فوتبال ازبکستان در المپیک پاریس خواهد بود.

فوری: ستاره تأثیرگذار پرسپولیس در المپیک پاریس!

به گزارش "ورزش سه"، تیم زیر 23 ساله‌های فوتبال ازبکستان خود را برای حضور در رقابت‌های المپیک پاریس آماده می‌کند. آنها باید از سوم مرداد ماه در گروه سوم این پیکارها، با تیم‌های ملی اسپانیا، مصر و جمهوری دومینیکن دیدار کنند.

در روزهای گذشته، صحبت‌های زیادی درخصوص لیست سه نفره سهمیه بازیکنان بزرگسال ازبکستان برای حضور در المپیک منتشر شده بود و این مسئله از آنجا برای هواداران استقلال و پرسپولیس مهم بود که نام دو ستاره ازبکی سرخابی‌ها، جزء کاندیداهای حضور در المپیک بود.

حتی جلال‌الدین ماشاریپوف، ستاره استقلال در دو مصاحبه مختلف به این موضوع اشاره کرده بود و گفت: بعد از اینکه تیم ملی به المپیک رفت، نامه‌ای به باشگاه من (استقلال) فرستادند که قصد دارند ماشاریپوف را به فرانسه ببرند و می‌خواهیم با این موضوع به شما تذکر بدهیم. مشکلی از طرف باشگاه من نیست. به مربی‌ام (نکونام) می‌گویم هر شرایطی که باشد، اگر مرا دعوت کنند، به المپیک می‌روم.

اما حالا رسانه چمپیونات خبر داده که برخلاف تصور اولیه، نام ماشاریپوف در لیست تیم المپیک ازبکستان قرار ندارد و این اوستون اورونوف است که مدنظر کادرفنی قرار گرفته و قرار است کشورش را در این پیکارها همراهی کند.

2048293

چمپیونات در خبری اختصاصی نوشته است که تیمور کاپادزه، سرمربی تیم المپیک ازبکستان، قصد دارد 3 بازیکن بزرگسال را به المپیک ببرد. این بازیکنان عبارتند از:

- الدر شومورودوف (باشگاه رم)
- اوستون اورونوف (باشگاه پرسپولیس)
- اکمل مزگووی (باشگاه نسف قرشی)

این نمی‌تواند خبر خوبی برای پرسپولیس باشد چرا که ملی پوشان ازبک باید از سوم جولای (سیزده تیر ماه) در اردو حاضر شوند و حتی اگر ازبکستان در مرحله گروهی حذف شود، اورونوف باید تا 30 جولای (9 مرداد) در پاریس حضور داشته باشد و این به معنای از دست دادن تمرینات پیش فصل است.

چمپیونات در ادامه نوشته است که این فهرست ممکن است بر اساس شدت و مدت درمان مصدومیت علی‌بیک داورونوف، مدافع نسف، تغییر کند. یعنی ممکن است یکی از این بازیکنان با یک مدافع مرکزی (احتمالاً حسنین علیقولوف) جایگزین شود.

2048294

یادآوری می‌کنیم که تیم‌ها برای المپیک تنها می‌توانند 18 بازیکن را در لیست اصلی قرار دهند. علاوه بر این، می‌توان 4 بازیکن دیگر را به عنوان ذخیره ثبت کرد. در صورت مصدومیت یا بیماری یکی از بازیکنان اصلی در طول مسابقات، یکی از این 4 بازیکن ذخیره می‌تواند به لیست اصلی اضافه شود.

دیدگاه‌ها