کد خبر : 2051457 | 08 تیر 1403 ساعت 00:17 | 29.7K بازدید | 46 دیدگاه

درخواست از ساوت‌گیت: بلینگام و کین را کنار بگذار

گرت ساوت‌گیت با فشار فزاینده‌ای برای ایجاد تغییرات قابل توجه در ترکیب تیمش پیش از دیدار یک شانزدهم یورو مقابل اسلواکی مواجه است. از این رو، دیدیه هامان، ستاره سابق لیورپول، پیشنهاداتی به او داده است.

درخواست از ساوت‌گیت: بلینگام و کین را کنار بگذار

به گزارش "ورزش سه"، انتظارات از درخشش جود بلینگام در آلمان بسیار بالا بود، به خصوص پس از فصل درخشان او با رئال مادرید. عملکرد او در پیروزی 1-0 انگلیس مقابل صربستان در بازی افتتاحیه که در آن گل برتری را به ثمر رساند، در ابتدا تاییدکننده این امیدهای بالا به نظر می‌رسید. با این حال، فرم بلینگام در بازی‌های بعدی مقابل دانمارک و اسلوونی به طور قابل توجهی افت کرد و نگرانی‌هایی را در مورد ثبات و مشارکت کلی او در عملکرد تیم ایجاد کرد.

در همین حال، عملکرد هری کین، کاپیتان و ستاره انگلیس نیز زیر ذره‌بین است. او با وجود اینکه یک بار در مرحله گروهی گلزنی کرد، عملکردش کم‌رنگ ارزیابی شده و همین موضوع باعث شده تا برخی خواهان نیمکت‌نشینی او به سود گزینه‌های هجومی پویاتر باشند. کین که در ماه جولای 31 ساله می‌شود، به دلیل کمبود چابکی و کاهش تأثیرگذاری‌اش در زمین مورد انتقاد قرار گرفته است، که کاملا در تضاد با فصل پرگل او در بایرن مونیخ است، جایی که 36 گل در بوندسلیگا به ثمر رساند.

دیدیه هامان، ستاره سابق لیورپول و کارشناس حال حاضر فوتبال، به طور خاص خواستار تغییر اساسی در ترکیب تیم شده است. هامان پیشنهاد می‌کند فیل فودن را در خط میانی جایگزین بلینگام کند و بازیکنان جوان‌تر و پرانرژی‌تر مانند کول پالمر و آنتونی گوردون را در کناره‌ها به کار گیرد.

2048423

هامان در ستون خود برای اسکای اسپورت آلمان نوشت: "بین فیل فودن و جود بلینگام فقط یک نفر می‌تواند بازی کند و برای من، آن بازیکن فودن خواهد بود. به نظر من باید بلینگام را بیرون بکشی، فودن را در مرکز قرار دهی و سپس کول پالمر و آنتونی گوردون را در کناره‌ها به بازی بگیری."

"بلینگام بعد از شش ماه اول حضورش در مادرید مورد توجه قرار گرفت. اما او از کریسمس به بعد تنها عملکرد متوسطی برای رئال داشته است. در لیگ قهرمانان، او به سختی در مرحله یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال دیده شد. به همین دلیل است که از عملکرد او در مسابقات قهرمانی اروپا راضی نمی‌شوم. سوال این است که بهترین پست برای او کدام است؟ او برای انگلیس در پست شماره 10 بازی می‌کند و بیشتر گل‌های خود را برای رئال به عنوان مهاجم به ثمر رسانده است. بلینگام بدون شک بازیکن خوبی است، اما باید عملکردهای سال گذشته خود را تایید کند. بسیاری از توپ طلا صحبت می‌کنند، اما من او را در حال حاضر به عنوان یک فوتبالیست در سطح جهانی نمی‌بینم."

هامان در مورد فرم فعلی کین رک و پوست‌کنده صحبت کرد و تأکید کرد که تاثیرگذاری کین در زمین با شهرت او همخوانی ندارد.

هامان نوشت: "من فکر نمی‌کنم کین امسال و سال بعد، دردی از بایرن و انگلیس دوا کند. کین در فصل گذشته 36 گل در بوندسلیگا به ثمر رساند، اما زمانی که به او نیاز داشتند، او آنجا نبود. تقصیر کین نیست که برخی از هم تیمی‌هایش بیش از حد روی خودشان تمرکز کرده‌اند. اما اگر من بازیکن 100 میلیون یورویی باشم، گاهی اوقات باید خودم از یک راهی یک موقعیت گل ایجاد کنم. او آنقدر از این کار دور است که غیرممکن است. اگر من سرمربی بایرن بودم، دیدن دویدن کین در مسابقات قهرمانی اروپا برایم راحت نبود."

دیدگاه‌ها