کد خبر : 2051474 | 08 تیر 1403 ساعت 09:14 | 9.1K بازدید | 18 دیدگاه

کوپا آمه‌ریکا 2024: برد اروگوئه و شکست آمریکا

در چارچوب رقابت‌های دور گروهی کوپا آمه‌ریکا اروگوئه به برد پرگل مقابل بولیوی دست پیدا کرد و آمریکا برابر پاناما شکست خورد.

کوپا آمه‌ریکا 2024: برد اروگوئه و شکست آمریکا

به گزارش "ورزش سه"، در جریان رقابت‌های دور دوم مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا بامداد امروز تیم‌های ایالات متحده آمریکا و اروگوئه به مصاف حریفان خود رفتند.

تیم ملی آمریکا که در اولین بازی مقابل بولیوی با نتیجه 2-0 برنده شده بود، این بار با نتیجه 2-1 مقابل پاناما شکست خورد. 

اخراج تیموتی وه‌آ در این شکست تاثیر بسیار زیادی داشت چون بازیکن یوونتوس با خطای غیرورزشی درحالیکه مالک توپ هم نبود بازیکن حریف را متوقف کرد و از دقیقه 18 آمریکا بازی را با یک بازیکن کمتر دنبال کرد.

2048443

با این وجود اولین گل بازی به نام آمریکا ثبت شد و فلوریان بالوگان موفق شد روی ضربه تماشایی پای چپ در دقیقه 22 اولین گل بازی را به ثمر برساند تا تیمش را پیش بیندازد اما آن‌ها خیلی زود گل تساوی را دریافت کردند.

بلکمن در دقیقه 26 دروازه آمریکا را باز کرد و بازی با تساوی در نیمه اول با پایان رسید. آمریکا تا دقایق پایانی نیمه دوم به کسب تساوی نزدیک بود که ضربه فاخاردو در دقیقه 83 معادلات آن‌ها را بهم ریخت و در نهایت 2-1 شکست خوردند.

در دیگر بازی این گروه اروگوئه مقابل بولیوی قرار گرفت و با نتیجه پرگل 5-0 برنده شد تا صدرنشین شود. اروگوئه که در بازی قبلی پاناما را 3-1 شکست داده بود، دومین برد متوالی را جشن گرفت. 

اروگوئه خیلی زود در این بازی پیش افتاد و فاکوندو پلیستری توانست روی ارسال به محوطه جریمه با ضربه سر در دقیقه 8 اولین گل را بزند. بازی تهاجمی دنبال می‌شد که داروین نونیز در دقیقه 21 روی یک ضدحمله با ضربه پای چپ دروازه‌بان را مغلوب کرد و دومین گل را به نام خود ثبت کرد.

2048444

اروگوئه با دو گل در نیمه نخست برنده شد و سومین گل آن‌ها با فاصله طولانی به ثمر رسید. ماکسیمیلیانو آرائوخو در دقیقه 77 با پاس رو به جلو در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با وجود واکنش دروازه‌بان، توپ را به گل تبدیل کرد. 

فده والورده پس از توپ گیری در میانه میدان و حرکت به سمت محوطه جریمه، توپی که به گوشه‌ها برده بود را در محوطه جریمه در اختیار گرفت و سرضرب توپ را با ضربه زمینی به گوشه دروازه فرستاد تا چهارمین گل در دقیقه 81 به ثمر برسد.

آخرین گل این بازی هم در دقیقه 89 به ثمر رسید که رودریگو بنتاکور موفق شد با ضربه سر دروازه بولیوی را باز کرده و تکلیف پرونده شکست سنگین این تیم را یکسره کند.

دیدگاه‌ها