کد خبر : 2051546 | 09 تیر 1403 ساعت 03:55 | 98.6K بازدید | 97 دیدگاه

کارشناس عربستانی: ما باید برای رتبه دومی تلاش کنیم

تحلیلگر و کارشناس سعودی معتقد است که تیم مانچینی باید برای کسب رتبه دوم گروه رقابت کند.

کارشناس عربستانی: ما باید برای رتبه دومی تلاش کنیم

به گزارش "ورزش سه"، علی کمیخ، تحلیل‌گر سعودی، تأکید کرد که تیم ملی فوتبال عربستان باید بر روی صعود مستقیم به جام جهانی 2026 تمرکز کند. او اشاره کرد که تیم ملی کشورش از طریق کسب مقام دوم صعود خواهد کرد، چرا که به نظر او رتبه اول به تیم ملی ژاپن یا چین اختصاص خواهد یافت.

او به روزنامه «الامارات الیوم» گفت: «بدون شک گروه قوی و دشواری داریم و باید برای کسب جایگاه دوم رقابت کنیم، زیرا جایگاه اول برای تیم ملی ژاپن یا چین محفوظ است. به هر حال ما بازیکنان برجسته‌ای داریم که قادر به عبور از این مرحله هستند.»

کمیخ تأثیرات منفی سفر به شرق قاره برای انجام مسابقات را کم‌اهمیت دانست و تأکید کرد که بازیکنان تیم ملی عربستان از بلوغ لازم برخوردارند تا با این مشکلات کنار بیایند.

او افزود: «سفر تأثیری نخواهد داشت، به خصوص که بیشتر بازیکنان تیم ملی از تجربه کافی برخوردارند تا با این مسئله کنار بیایند، زیرا آن‌ها این تجربیات را هم با باشگاه‌های خود و هم با تیم‌های ملی در مراحل سنی مختلف پشت سر گذاشته‌اند.»

کمیخ در پاسخ به سوالی درباره انتظارات از روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی عربستان، گفت: «مانچینی تجربه کافی دارد و من معتقدم تیم ملی نیاز دارد تا بیشتر بر روی جنبه دفاعی تمرکز کند تا بخش هجومی. در مقایسه با دفاع، الاخضر (لقب عربستان) در بخش حمله‌ای مشکلی ندارد.»

دیدگاه‌ها