کد خبر : 2051696 | 09 تیر 1403 ساعت 20:00 | 3.1K بازدید | 3 دیدگاه

حضور وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری

وزیر ورزش و جوانان عصر امروز به همراه معاونان خود بازدیدی از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری داشت.

حضور وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از تسنیم، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان به همراه محمد شروین اسبقیان و مریم کاظمی‌پور معاونان این وزارتخانه عصر امروز (شنبه) از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بازدید کردند.

نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره شرایط اردوی ملی‌پوشان وزنه‌برداری گفت: تقریباً در فاصله یک ماه تا المپیک شرایط جوادی و داوودی خوب است و با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به لحاظ فنی در شرایط خوبی هستیم. امیدوارم یک ماه بعد هم شرایط خوبی داشته باشیم، همه چیز به موقع انجام شود و هر دو ورزشکار نمایشی در المپیک داشته باشند، نمایشی در شأن ورزش کشور و وزنه‌برداری. مسابقات بزرگسالان جهان را سه ماه بعد از المپیک داریم، تیم خوبی تشکیل شده است و وزنه‌برداران در قالب دو تیم تمرین می‌کنند. امیدوارم برای کشور افتخارآفرینی کنیم.

سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری نیز در این خصوص خاطر نشان کرد: قبلاً شرایط کمپ را دیدید و با حمایت جامعه وزنه‌برداری تلاش شد تا محیطی با آرامش و دور از حاشیه ایجاد شود. اردوها از دو ماه قبل آغاز شده و بانوان و آقایان در حال تمرین هستند. روزی که وزنه‌برداری را تحویل گرفتیم چهار وزنه‌بردار هم در بزرگسالان نداشتیم. جوانان به بدنه بزرگسالان اضافه شدند و در حال حاضر تیم بزرگسالان منسجمی داریم. با حمایت وزارت و کمیته شرایط دو المپیکی ما خوب است و امیدوارم با همین دو سهمیه نتایج خوبی در پاریس بگیریم. ما همدل هستیم تا وزنه‌برداری نتیجه‌ای در خور نام خود و انتظار مردم به دست بیاورد. وزنه‌برداری همیشه در المپیک پرچم‌دار بوده است و امیدوارم این روند تکرار و این مسیر از پاریس دوباره آغاز شود.

در ادامه، کیومرث هاشمی اظهار داشت: هدف ما تقدیر از ورزشکاران، کادر فنی تیم ملی وزنه‌برداری و بدنه فدراسیون است. این رشته همواره در المپیک‌ها در کنار کشتی حضور موفقیت‌آمیزی داشته است و در المپیک ریو که به‌عنوان مسئول کمیته ملی المپیک بودم، بهترین نتایج را کسب کرد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های این رشته آن است که همه المپیکی‌ها در کنار هم جمع شدند و با مدال‌های خوشرنگ و خوب تجربه حضور در المپیک را داشتند و افتخار کسب کردند. در کمتر رشته ورزشی این شرایط را داریم. علیرضا دبیر در کشتی هست، ولی اینکه مجموعه فدراسیون المپیکی باشند را در هیچ رشته‌ای نداریم. آینده این رشته را با جوان‌گرایی که انجام شده است، روشن می‌بینم.

هاشمی خاطرنشان کرد: به‌عنوان خدمت‌گزار جامعه ورزش خود را موظف به حمایت از ورزشکاران می‌دانیم. بودجه‌های فدراسیون‌ها بیشتر شده است و سعی کردیم در بعد تجهیزات حمایت کنیم و تجهیزات به‌روز شوند. وظیفه ما حمایت از شماست و شما هم وظیفه دارید تمام تمرکز خود را روی تمرین قرار دهید و گوش به فرمان کادر فنی و از حاشیه دور باشید. هر مدال و افتخاری که کسب کنید و موجب برافراشته شدن پرچم ایران و نواختن سرود ایران شود، موجب دلگرمی و شادی ملت ایران خواهد بود.

دیدگاه‌ها