کد خبر : 2052010 | 11 تیر 1403 ساعت 10:08 | 121.4K بازدید | 83 دیدگاه

با چند بازی بیشتر هم به رکورد آرمان نرسیدند؛

رسمی و قطعی: ستاره ایران بر بام والیبال جهان

آرمان صالحی به عنوان بهترین دریافت کننده لیگ ملت‌های والیبال دست یافت.

رسمی و قطعی: ستاره ایران بر بام والیبال جهان

به گزارش "ورزش سه"، ششمین دوره مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها که از روز سه‌شنبه یکم خردادماه 1403 آغاز شده بود، شب گذشته با قهرمانی فرانسه در گروه مردان به پایان رسید.

در دیدار نهایی این مسابقات که یک‌صدوچهارمین دیدار این رقابت‌ها بود، تیم‌های فرانسه و ژاپن به مصاف یکدیگر رفتند و قهرمان المپیک 2020 توکیو با شکست سه بر یک ژاپن به مقام قهرمانی لیگ ملت‌ها 2024 در گروه مردان دست یافت تا با انگیزه مضاعف آماده حضور در مسابقات والیبال المپیک به عنوان میزبان شود.

تیم ملی والیبال ژاپن در ست دوم این دیدار 25 بر 18 به پیروزی رسید، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم با امتیاز مشابه 25 بر 23 نتیجه را واگذار کرد تا به مقام نایب قهرمانی اکتفا کند.

2049315

در دیدار رده‌بندی نیز لهستان میزبان موفق به شکست سه بر صفر اسلوونی در سالن اطلس آرنا شهر لودژ شد تا به مدال برنز و مقام سومی دست یابد.

گفتنی است پس از پایان مرحله مقدماتی تیم‌های اسلوونی، لهستان، ایتالیا، ژاپن، کانادا، فرانسه، برزیل و آرژانتین با کسب رتبه‌های اول تا هشتم جدول به مرحله نهایی صعود کرده بودند.

در پایان مرحله مقدماتی عنوان بهترین دریافت کننده سرویس به آرمان صالحی از ایران رسید که با 90 دریافت موفق اختلاف زیادی با نفر دوم این داده آماری داشت. به‌رغم اینکه تیم ایران در مرحله نهایی حضور نداشت اما رکورد صالحی دست نیافتنی ماند و کلمن چبول با 84 و جانی کواسیچ با 78 دریافت موفق هر دو از اسلوونی در رتبه دوم و سوم جای گرفتند.

دیدگاه‌ها