کد خبر : 2052182 | 11 تیر 1403 ساعت 23:24 | 23.3K بازدید | 18 دیدگاه

وینچنزو مونتلا:

تیم خلاقی هستیم، با گل به خودی برنده نشدیم

وینچنزو مونتلا، سرمربی ترکیه، می‌گوید تیمش با آمار تهاجمی‌ای که در یورو 2024 ثبت کرده شایسته کسب امتیازات بیشتری بوده است.

تیم خلاقی هستیم، با گل به خودی برنده نشدیم

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ترکیه فرداشب در دور یک هشتم نهایی یورو 2024 به مصاف اتریش خواهد رفت.

ترکیه در دور گروهی 3-1 گرجستان را شکست داد، در بازی دوم مقابل پرتغال 3-0 شکست خورد و در بازی پایانی موفق شد جمهوری چک 10 نفره را با نتیجه 2-1 از پیش رو بردارد.

وینچنزو مونتلا، سرمربی ترکیه، درباره بازی فردا به تیمش هشدار داد و گفت: "ما نباید اجازه دهیم که احساساتی که داریم ما را تحت تأثیر قرار دهد. نمی‌توانیم به انتقام شکست 6-1 در بازی دوستانه در ماه مارس فکر کنیم. می‌دانیم که اتریش چه کاری می‌تواند انجام دهد اما این را هم می‌دانیم که ما چه توانایی‌ای داریم.

حمایت هواداران؟

انتظار دارم هواداران زیادی با پرچم‌های قرمز و سفید روی سکوهای ورزشگاه حضور داشته باشند. هواداران ما تا الان خیلی خوب از ما حمایت کرده‌اند. این برای ما یک مزیت خواهد بود.

2049572

آردا گولر؟

آردا بازیکن بسیار بااستعدادی است. برخی جنبه‌ها وجود دارد که باید در آن‌ها پیشرفت کند اما غیرممکن است که به او اجازه بازی ندهید. وقتی او در زمین حضور دارد تفاوت را احساس می‌کنید. هیچ بازیکنی مثل او وجود ندارد. او بازیکن جوانی است و باید در برخی زمینه‌ها پیشرفت کند و این کار را انجام خواهد داد.

عملکرد ترکیه در یورو تا کنون؟

ما پنج گل به ثمر رسانده‌ایم و پنج گلزن متفاوت داریم. ما با پنالتی، از روی یک توپ مرده یا با گل به خودی گلزنی نکرده‌ایم. ما از نظر کنترل توپ کار بزرگی انجام می‌دهیم، اما باید این را به گل‌های بیشتری تبدیل کنیم. آرامش تیم بسیار مهم است.

آمار حملات ترکیه؟

ما میانگین 16.67 شوت در هر بازی را داشته‌ایم: 50 شوت در سه مسابقه. ما 161 حمله ایجاد کردیم و از این نظر در رتبه پنجم مسابقات قرار گرفتیم. به طور میانگین 53 درصد مالکیت توپ را به دست آورده‌ایم و سه پاس گل داده‌ایم. از نظر مالکیت خوب کار می‌کنیم. با این آمار باید امتیاز بیشتری می‌گرفتیم. طبق داده‌ها، ما تیم خلاقی هستیم.

هاکان چالهان اوغلو؟

ما بدون کاپیتان خود بازی خواهیم کرد. او بازیکنی غیرقابل جایگزین است. با این حال، ما بازیکنانی داریم که آماده‌اند تا جای خالی او را پر کنند.

دیدگاه‌ها