کد خبر : 2052213 | 12 تیر 1403 ساعت 02:33 | 59.3K بازدید | 41 دیدگاه

رونالدو در رختکن درس بزرگی به ما داد

روبرتو مارتینز: کاستا بزرگ‌ترین راز فوتبال اروپاست

روبرتو مارتینز، سرمربی پرتغال، پس از پیروزی در ضربات پنالتی مقابل اسلوونی، از عملکرد تیمش، به ویژه دیوگو کاستا، تمجید کرد.

روبرتو مارتینز: کاستا بزرگ‌ترین راز فوتبال اروپاست

به گزارش "ورزش سه"، پس از پیروزی پرتغال در مقابل اسلوونی در مرحله یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴ که با درخشش دیوگو کاستا در ضربات پنالتی و مهار سه پنالتی بازیکنان اسلوونی رخ داد، روبرتو مارتینز، سرمربی پرتغال، با تحسین عملکرد بازیکنانش و به‌ویژه دیوگو کاستا، درباره بازی صحبت کرد.

مارتینز در خصوص نقش دیوگو کاستا در پیروزی پرتغال گفت: «راز پرتغال، دیوگو کاستا است. او پنهان‌ترین راز فوتبال اروپا است. امروز او در سطحی متفاوت ظاهر شد، در موقعیت‌های تک به تک فوق‌العاده بود و سپس توانست با تمرکز و کیفیت سه پنالتی پیاپی را در ضربات پنالتی مهار کند. باید به او بسیار افتخار کنیم.»

2049629

مارتینز همچنین به نقش کریستیانو رونالدو در این پیروزی اشاره کرد و افزود: «رونالدو یک پنالتی را از دست داد و سپس وقتی پنالتی‌ها شروع شد، نقش تعیین‌کننده‌ای داشت و راه را هموار کرد. این پیروزی برای تقویت اتحاد تیمی بود، از داخل رختکن کریستیانو به عنوان کاپیتان ما نشان داد که در زندگی و فوتبال لحظات سخت وجود دارد و نباید تسلیم شویم، باید ادامه دهیم و این نشان‌دهنده‌ی آن بود که وقتی اوضاع خوب نیست، چه باید کرد.»

مارتینز در خصوص بازی گفت: «ما یک تورنمنت جدید را شروع کرده‌ایم. دیروز گفتیم که این تورنمنت اکنون جزئیات متفاوتی دارد، شما می‌توانید با ضربات پنالتی پیروز شوید، می‌توانید با کیفیت فردی یک بازیکن موفق شوید، اما در کل تیم هم خوب بازی کرد. ما بسیار خوب کار کردیم، انرژی، قدرت و شور و شوق در رختکن برای بردن چنین بازی‌ای شگفت‌انگیز بود.»

2049630

مارتینز به چالش‌های حفظ تمرکز در برابر تیمی مانند اسلوونی اشاره کرد و گفت: «وقتی اسلوونی پس از ۹۰ دقیقه کلین‌شیت کرد، برای ما سخت بود که تمرکز خود را حفظ کنیم. ما تیمی پر از انگیزه، قدرت و تلاش دیدیم و همه چیز را امتحان کردیم. ما مستحق پیروزی بودیم، اما بازی‌هایی مانند این اتفاق می‌افتد. ما در یک‌چهارم نهایی هستیم و فکر می‌کنم هواداران شبی برای جشن گرفتن دارند.»

دیدگاه‌ها