کد خبر : 2052226 | 12 تیر 1403 ساعت 10:03 | 57.3K بازدید | 94 دیدگاه

دو مسابقه برای دو جای خالی یک چهارم نهایی

پرتغال در مسیر جهنمی فرانسه، آلمان و اسپانیا!

تیم ملی پرتغال با صعود به مرحله یک چهارم نهایی با سخت‌ترین قرعه ممکن روبرو شده است.

پرتغال در مسیر جهنمی فرانسه، آلمان و اسپانیا!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی پرتغال شب گذشته در چارچوب مسابقات مرحله یک هشتم رقابت جام ملت‌های اروپای ۲۰۲۴ به مصاف تیم ملی اسلوونی رفت و پس از تساوی دو تیم در وقت‌های قانونی و اضافه موفق شد در ضربات پنالتی برابر این تیم به پیروزی برسد و راهی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات شود.

این بازی بسیار دراماتیک و تماشایی دنبال شد و از دست رفتن پنالتی کریستیانو رونالدو در وقت‌های اضافه که با مهار درخشان یان اوبلاک همراه بود، تصاویری به یاد ماندنی از اشک‌های این اسطوره بزرگ دنیای فوتبال حتی پیش از پایان بازی را به ثبت رساند که برای همه فوتبال‌دوستان باورنکردنی بود.

اما در نهایت این پرتغال بود که با درخشش خیره کننده دیوگو کاستا در ضربات پنالتی با مهار هر سه ضربه اسلوونی و البته پنالتی‌های خوب رونالدو، برونو فرناندز و برناردو سیلوا توانست مجوز حضور در مرحله بعدی را بگیرد که با قرعه بسیار دشواری برای آنها همراه شده است.

تیم ملی فرانسه هم در دیگر دیدار مرحله یک هشتم که روز گذشته برگزار شد موفق شد مقابل تیم ملی بلژیک به پیروزی برسد و حالا باید در یک چهارم نهایی روبروی شاگردان روبرتو مارتینز به میدان برود تا تکلیف یکی از چهار تیم صعود کننده به مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۲۴ مشخص شود.

اما نکته جالبی که بسیاری از فوتبال دوستان و رسانه‌ها و کارشناسان پیش از این هم به آن اشاره کرده بودند سخت بودن بیش از حد این سمت جدول است. برنده دیدار دو تیم پرتغال و فرانسه باید در مرحله نیمه نهایی روبروی برنده دیدار تیم ملی اسپانیا و تیم ملی آلمان به میدان برود بسیاری آن را فینال زودرس یورو ۲۰۲۴ می‌دانند.

2049645

در حالی است که امشب تیم ملی هلند در دیگر دیدار مرحله یک هشتم رقابت‌های جام ملت‌های اروپا باید روبروی تیم ملی رومانی به میدان برود و شانس خوبی برای سود به مرحله بعدی دارد و تیم ملی اتریش هم برابر تیم ملی ترکیه قرار خواهد گرفت و برنده این دو دیدار هم در مرحله یک چهارم نهایی با یکدیگر رقابت خواهند کرد تا تکلیف حریف برنده بازی انگلیس و سوئیس روشن شود.

باید دید که در نهایت این رقابت جذاب و تماشایی به کجا ختم خواهد شد و جنگ سختی که در مرحله چهارم نهایی در یک سوی این جدول شکل خواهد گرفت چه نتیجه‌ای را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاه‌ها