کد خبر : 2052378 | 12 تیر 1403 ساعت 23:09 | 18.1K بازدید | 42 دیدگاه

خبری از تکنولوژی خط دروازه نیست

تغییرات بزرگ لالیگا: تعویض ششم و تکنولوژی آفساید

تغییرات اساسی لالیگا برای فصل جدید مشخص شده‌اند.

تغییرات بزرگ لالیگا: تعویض ششم و تکنولوژی آفساید

به گزارش "ورزش سه"، با اینکه بیش از یک ماه تا شروع فصل ۲۵-۲۰۲۴ لالیگا باقی مانده است، اما تقریباً تمام جزئیات فصل جدید فوتبال اسپانیا اکنون مشخص شده‌اند. یک هفته پیش، در فدراسیون فوتبال این کشور تغییراتی مورد بحث قرار گرفت و در نهایت تصمیمات جدیدی اتخاذ شد.

تغییرات زیادی وجود ندارد، اما برخی تغییرات قابل توجه هستند. به عنوان مثال، معرفی آفساید نیمه‌اتوماتیک، اگرچه فعلاً فقط در بالاترین سطح فوتبال اسپانیا انجام می‌شود اما انتظار می‌رود به‌زودی در سطوح پایین‌تر هم از این تکنولوژی استفاده شود.

2049900

باید توجه داشت که این سیستم ارتباطی با فناوری خط دروازه ندارد که همان‌طور که خاویر تباس در چندین نوبت اشاره کرده، به دلیل حاشیه خطایی که هنوز دارد، این تکنولوژی در فصل آینده هم اعمال نخواهد شد.

اما تغییرات برای فصل ۲۵-۲۰۲۴ به اینجا ختم نمی‌شود. تایید شده است که فصل جدید در صورت مصدومیت بازیکنی از ناحیه سر، تیم‌ها یک تعویض اضافه خواهند داشت و می‌توانند شش تعویض داشته باشند.

2049899

این تعویض باید با تایید پرشکان و داوران بازی انجام شود و فقط در صورتی که بازیکن از ناحیه سر دچار مصدومیت شده باشد، آن تیم مجاز به استفاده از تعویض ششم است.

دیدگاه‌ها