کد خبر : 2052488 | 13 تیر 1403 ساعت 13:10 | 33.6K بازدید | 81 دیدگاه

محرومیت برای مریح؟

تحقیقات یوفا به‌خاطر شادی گل جنجالی دمیرال

شادی گل مریح دمیرال برابر اتریش به یکی از نمادهای سازمان ملی‌گرایان افراطی ترکیه اشاره داشت که می‌تواند برای او محرومیت به همراه داشته باشد.

تحقیقات یوفا به‌خاطر شادی گل جنجالی دمیرال

به گزارش "ورزش سه"، نوع شادی گل مریح حرکتی نمادین مربوط به گرگ‌های خاکستری ترکیه است، یک گروه ملی‌گرای افراطی که در آلمان تحت نظارت اداره فدارل است و در برخی کشورها سازمان تروریستی نیز شناخته شده است. به همین دلیل یوفا تحقیقاتی را آغاز کرده است.

زننده دو گل ترکیه مقابل اتریش، به خاطر نحوه جشن گرفتن دومین گل خود حالا ممکن است دچار مشکل شود. این ژست مربوط به "گرگ‌های خاکستری" ترکیه است، گروه ملی‌گرای افراطی که برتری تاریخی ترک‌ها را ترویج می‌کند. یوفا هر گونه ژست‌های نمادین سیاسی در فوتبال را ممنوع کرده است.

2050086

اگرچه برخی در ترکیه معتقدند که این ژست صرفاً نشان دهنده غرور ملی ترک‌هاست، اما به نوعی مربوط به حامیان جنبش راست افراطی "Ülkücü" تحت نظارت اداره فدرال آلمان است و احتمالا باعث ایجاد مشکل برای دمیرال خواهد شد.

یوفا همیشه نسبت به این نوع جشن‌ها با مؤلفه‌های سیاسی بسیار هشدار داده است. اخیرا در بازی آلبانی و کرواسی نیز ژست‌های نمادین سیاسی جنجال ساز شد و یوفا نیز به تندی واکنش نشان داد.

دیدگاه‌ها