کد خبر : 2052660 | 14 تیر 1403 ساعت 13:17 | 26.5K بازدید | 19 دیدگاه

هر ۵۹ دقیقه یک گل: قاتل آلمانی روی نیمکت!

نیکلاس فولکروگ، ستاره تیم ملی آلمان، آماری درخشان را در این تیم به جای گذاشته است.

هر ۵۹ دقیقه یک گل: قاتل آلمانی روی نیمکت!

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی آلمان از ویژگی خاصی به نام «اثر نیکلاس فولکروگ» برخوردار است و تیم ملی اسپانیا نباید از دیدن این اثر در زمان حضور این بازیکن در زمین در بازی روز جمعه که به احتمال زیاد به عنوان بازیکن تعویضی در نیمه دوم خواهد بود شگفت‌زده شود. 

فولکروگ و مالن، ستاره تیم ملی هلند، تنها بازیکنانی هستند که موفق شدند به عنوان بازیکن تعویضی در این یورو به زمین بیایند و حداقل دو گل به ثمر برسانند. اگر رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را هم در نظر بگیریم باید بگوییم که او چهار گل به عنوان بازیکن تعویضی به ثمر رسانده است. در واقع او در قطر گل مساوی برابر اسپانیا را پس از حضور در زمین از روی نیمکت زد: این قاتل روی نیمکت منتظر است.

ووت وخهورست هم در این تورنمنت متوالی سه گل به ثمر رسانده است که دو گل آن در جام جهانی و یکی از این گل‌ها در یورو ۲۰۲۴ بوده است. با این حال باید به این نکته توجه داشت که عبور از رکورد فولکروگ که میانگین گلزنی درخشانی به عنوان بازیکن تعویضی با آلمان ندارد دشوار است. 

2050343

این بازیکن در طول ۷۶۴ دقیقه‌ای که با پیراهن این تیم در زمین حضور داشته موفق شده ۱۳ گل به ثمر برساند که این ۱۳ گل در ۲۰ بازی وارد دروازه حریفان شده است. چنین آماری به این معناست که او در هر ۵۹ دقیقه یک گل زده است. از این تعداد هفت گل که بیشتر از نیمی از آنهاست زمانی به ثمر رسیده که او از روی نیمکت وارد زمین شده است.

این ستاره آلمانی در فوتبال کشورش توانسته است با رکورد اولیور بیرهوف در یورو ۱۹۹۶ برابری کند. بیرهوف هر دو گلش در آن مسابقات را به عنوان بازیکن تعویضی زد، زمانی که در فینال برابر چک جانشین مهمت شول شد. یکی از آنها گل طلایی بود که جام را برای این تیم به ارمغان آورد. 

اگر چند دهه به عقب بروید، بازیکن آلمانی دیگری که پیش از این موفق شده بود بیشترین گل را به عنوان بازیکن تعویضی برای این تیم در یورو به ثمر برساند دتر مولر بود که در برابر یوگسلاوی به زمین آمد تا هت‌تریک کند آلمان غربی را به فینال جام ملت‌های اروپا ۱۹۷۶ برساند. جالب اینجاست که آنها باز هم برابر چک بازی کردند که در آن زمان چک اسلواکی بود و موفق شد به لطف پنالتی معروف پاننکا برنده شود.

دیدگاه‌ها