کد خبر : 2052894 | 15 تیر 1403 ساعت 20:27 | 9.2K بازدید | 7 دیدگاه

سلاح مرموز سوئیسی‌ها برای دیدار با انگلیس (عکس)

دروازه‌بانان سوئیس در حالی که خود را برای رویارویی با انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی آماده می‌کنند، با یک "سلاح مخفی" غیرمعمول در تمرین دیده شده‌اند.

سلاح مرموز سوئیسی‌ها برای دیدار با انگلیس (عکس)

به گزارش "ورزش سه"، یان زومر، دروازه‌بان اول این تیم، در تمرین با یک عینک آفتابی تیره رنگ دیده شد. با این حال، این فکر که او فقط می‌خواسته از چشمانش در برابر نور خورشید محافظت کند، زمانی از بین رفت که گریگور کوبل، ذخیره زومر نیز با همین عینک دیده شد.

ماجرا فراتر از محافظت در برابر نور است. طبق گزارش سان، این عینک‌های خاص که با باتری کار می‌کنند، می‌توانند هنگام ضربه زدن به توپ، جلوه‌ای آهسته ایجاد کنند و به پیش بینی دروازه‌بان‌ها کمک کنند. به نظر می‌رسد این عینک‌ها موثر هم بوده‌اند. سوئیس تاکنون در یورو تنها سه گل خورده است و در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ایتالیا دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

2050768

زومر و دیگر دروازه‌بانان سوئیس در یورو 2020 نیز از این عینک‌های فضایی استفاده کرده بودند. این عینک‌ها که توسط شرکت ژاپنی ویژن آپ تولید شده و قیمتی بالغ بر 350 پوند دارد، توسط بازیکنان تنیس و بیسبال نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

سوئیس این فرصت را دارد که برای اولین بار در تاریخ خود به مرحله نیمه نهایی یورو برسد. آنها روز شنبه در دوسلدورف به مصاف انگلیس خواهند رفت. شاگردان مراد یاكین پس از نمایش‌های تاثیرگذار مقابل آلمان و ایتالیا با اعتماد به نفس بالایی وارد این دیدار خواهند شد.

دیدگاه‌ها