کد خبر : 2053135 | 16 تیر 1403 ساعت 22:58 | 49.7K بازدید | 14 دیدگاه

پویا اسبقی جانشین لئوناردو ژاردیم شد

رسمی: سرمربی ایرانی روی نیمکت نماینده آسیایی قطر

با اعلام رسمی باشگاه الریان قطر، پویا اسبقی به عنوان سرمربی جدید این باشگاه انتخاب شد.

رسمی: سرمربی ایرانی روی نیمکت نماینده آسیایی قطر

به گزارش "ورزش سه"، پس از کش و قوس فراوان و جنگ سخت میان دو باشگاه الریان و الشمال، سرانجام پویا اسبقی با فسخ قرارداد و پرداخت بند جدایی به باشگاه الشمال، از این تیم جدا شد و به صورت رسمی، هدایت نماینده آسیایی قطر یعنی الریان را برعهده گرفت.

پویا اسبقی سرمربی ایرانی – سوئدی که کار سرمربیگری را از تیم دالکورد سوئد آغاز کرد، پس از هدایت تیم‌های نظیر تیم زیر 21 ساله‌های سوئد و بارنزلی انگلیس، در قامت دستیار در تیم ستاره سرخ بلگراد به فعالیت‌هایش ادامه تا اینکه در فصل 2023 – 2024 هدایت تیم الشمال را در لیگ ستارگان بر عهده گرفت.

هر چند که نتایج اسبقی در ابتدای کار ناامیدکننده بود و حتی زمزمه‌های برکناری او به گوش می‌رسید اما الشمال در نیم فصل دوم فصل قبل با نتایج خوب، از قعر جدول رده بندی فاصله گرفت و با نتایج خوبی که به دست آورد، فصل را در رتبه نهم لیگ قطر به پایان رساند.

تابستان امسال جنگ سختی میان دو باشگاه الریان و الشمال بر سر این سرمربی در گرفت و نائب قهرمان فصل گذشته لیگ ستارگان، به دنبال جذب این سرمربی ایرانی بود که با واکنش و اعتراض الشمال همراه بود.

در ادامه نیز الریان بیانیه‌ای منتشر کرد و درخصوص اینکه برای مذاکره با اسبقی از مدیران الشمال اجازه گرفته شده، شفاف سازی کرده و اتهاماتی که به این باشگاه وارد گردید را رد کرد.

در نهایت نیز چند روز پیش، اسبقی قراردادش را با الشمال فسخ کرد و امشب، مدیریت باشگاه الریان به صورت رسمی از انتخاب این سرمربی ایرانی به عنوان جانشین لئوناردو ژاردیم خبر داد.

2051242

الریان به همراه السد، دو نماینده قطر در مرحله گروهی لیگ نخبگان آسیا هستند و احتمال تقابل اسبقی با استقلال و پرسپولیس و حتی سپاهان نیز بسیار زیاد است.

این تیم قطری فصل قبل را با 2 امتیاز اختلاف نسبت به السد، در رتبه دوم لیگ ستارگان قطر به پایان رساند و امسال امیدوار است تا با اسبقی، به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

دیدگاه‌ها