کد خبر : 2053337 | 17 تیر 1403 ساعت 20:57 | 45.4K بازدید | 42 دیدگاه

نقل و انتقالات پرسپولیس زیر نظر مدیرعامل

گاریدو مثل خمس: باشگاه بازیکن می‌گیرد!

مهمترین نکته نشست خبری خوان کارلوس گاریدو، جمله مهمی بود که او در مورد نقل و انتقالات به زبان آورد.

گاریدو مثل خمس: باشگاه بازیکن می‌گیرد!

به گزارش "ورزش سه"، تلاش خبرنگاران برای اینکه چیزی از زیر زبان خوان کارلوس بیرون بکشند، نتیجه چندانی در بر نداشت. او بی آنکه در مورد اسامی بازیکنان و به خصوص احتمال جدایی ترابی، بیرانوند و دانیال صحبت کند، وظایف خود را محدود به زمین تمرین و مسابقه دانست.

البته در بخشی از صحبت‌های رضا درویش، مدیرعامل سرخپوشان اعلام کرد که گاریدو برای خرید چند بازیکن به پرسپولیس لیست داده اما این موضوع از سوی او تائید نشد و او همه چیز را محول به باشگاه و تصمیمات رضا درویش و حسین بادامکی دانست.

2051578

این صحبت‌های گاریدو در مورد نقل و انتقالات است:

*باشگاه روی این موضوع کار می‌کند. من با مدیرعامل باشگاه و آقای بادامکی صحبت کردم. 
*هفته دیگر زمان مناسبی است که باشگاه بازیکنان مدنظر خود را جذب کند. الان هم بازیکنان خوبی داریم و تیم اول ما قوی است.
*مدیریت روی موضوع ترانسفر کار می‌کند و من اطمینان کامل دارم که تیم خوبی را جمع خواهند کرد.
*مطمئنم در روزهای آینده تیم کامل خواهد شد و برای قهرمانی خواهیم جنگید.
*آوردن بازیکن از اسپانیا؟ من مربی پرسپوليس هستم و این امر توسط آقای درویش و آقای بادامکی انجام می‌شود.
*هر آنچه درویش و بادامکی در امور نقل و انتقالات انجام دهند، من احترام می‌گذارم. 
*پرسپوليس مدیرعامل و مدیرفنی دارد و تصمیمات را ایشان می‌گیرند. یکی از تصمیمات این است که مربی جدید بیاورد.
*وقتی مربی جدید می‌آوردند، می‌گوید این تیم ماست، این تیم اصلی ماست ‌بعضی‌ها رفتند و ما این را می‌خواهیم و من هم نظرم را می‌گویم.
*زمانی که باشگاه بازیکن جدید می‌گیرد همه باید سکوت را حفظ کنند، حتی خودم.
*من باید همیشه در دسترس باشم تا اگر مدیر فنی نیاز داشت، نظرات فنی خودم را اعلام کنم.
*من کاری که مدیرعامل باید انجام بدهد را انجام نمی‌دهم، همینطور کاری که باید مدیرفنی انجام بدهد، انجام نمی‌دهم.

2051526

این جملات سرمربی اسپانیایی، حرف‌هایی است که خبرنگاران تبریزی بارها و بارها از پاکو خمس، سرمربی تیم تراکتور شنیدند و شاید اگر این جملات را به آنها نشان دهید، تصور کنند که بخشی از مصاحبه فصول گذشته سرمربی سابق تی تی‌ها را می‌خوانند.

خمس در مدت یک و نیم ساله که سرمربی تراکتور بود، بارها تاکید کرد که نقشی در خرید بازیکن و ارائه لیست خرید به باشگاه ندارد و این موضوع را به مسئولان مدیریتی باشگاه می‌سپارد و با همه بازیکنانی که در اختیارش باشند، کار خود را پیش خواهد برد. به نظر می‎رسد این نوعی از مدل سرمربیگری در فوتبال اسپانیاست که اتفاقا بین بسیاری از سرمربیان این کشور هم فراگیر است.

2010645

کار آنها به این شکل پیش می‌رود که مدیرورزشی (فنی) ارزیابی و خرید بازیکنان را در هماهنگی با مدیرعامل و سرمربی انجام می‌دهد و سرمربی هم مسئول بخش تمرین و فوتبال است و از تسلط و احاطه‌ای که یک مربی در ایران روی نقل و انتقالات دارد، فاصله می‌گیرد. این موضوع فصل گذشته برای هواداران تراکتور دردسرهای زیادی داشت و باعث شد تا شکاف‌های زیادی در تیم به وجود بیاید.

البته یکی از دلایل این موضوع صراحت لهجه سرمربی تراکتور بود که به وضوح نارضایتی خود از عملکرد باشگاه و بازیکنان را در مقابل خبرنگاران به زبان می‌آورد اما خوان کارلوس گاریدو حداقل در برخورد اولیه نشان داده که با راز داری و حمایت کامل نسبت به مدیران باشگاه، این مسئله را پیش می‌برد.

اما به هر حال حتی برای خبرنگاران حوزه پرسپولیس نیز کاملا تعجب آور بود که یک سرمربی، فرآیند نقل و انتقالاتی را به باشگاه بسپارد. خصوصا اینکه چنین موضوعی در ایران تابوی بزرگی بوده و معمولا تفکیک کار سرمربی از باشگاه در زمینه ارائه لیست نقل و انتقالاتی، به عنوان یک فضیلت و ارزش مهم تلقی می‌شود.

جالب اینکه رضا درویش هم شاید چندان بدش نیاید که در این زمینه عنان کار را در اختیار بگیرد. او فصل گذشته با تصمیم شخصی خود مهاجم سوئدی را به خدمت گرفت و پیش از آن هم با خرید لوکادیا، توجهات را جلب کرده بود و حالا شاید همراه با حسین بادامکی اختیار کاملتری را هم در نقل و انتقالات در اختیار داشته باشد.

حالا پرسپولیس دو ماه سرنوشت ساز و یک فصل مهم را پیش رو خواهد داشت و باید دید که با مدل سرمربیگری خوان کارلوس گاریدو، حواشی این تیم چگونه کنترل می‌شود.

دیدگاه‌ها