کد خبر : 2053358 | 17 تیر 1403 ساعت 22:37 | 17.6K بازدید | 14 دیدگاه

دنبال کسب تجربه برای پیشرفت هستیم

عبدی: فقط برای برد به اینجا نیامده‌ایم

سرمربی تیم فوتبال جوانان ایران گفت که آنها در کافا دنبال کسب تجربه برای بهبود کیفیت و شرایط خوب تیمی هستند.

عبدی: فقط برای برد به اینجا نیامده‌ایم

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال جوانان ایران در نخستین بازی خود در رقابت‌های زیر ۲۰ سال کافا ۲۰۲۴ به پیروزی رسید. این دیدار با پیروزی سه بر صفر شاگردان حسین عبدی همراه بود. رضا غندی پور، علیرضا همایی فرد و یوسف مزرعه برای ایران گلزنی کردند.

حسین عبدی پس از پیروزی ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال جوانان ایران مقابل ترکمنستان در تورنمنت کافا، گفت: فقط برای برد به اینجا نیامده‌ایم. آمده‌ایم به بچه‌ها تجربه لازم را بدهیم‌. به ویژه نفراتی که به تازگی به ما اضافه شده‌‌اند، هنوز بازی نکرده و تجربه لازم را ندارند. باید تجربه لازم را به دست بیاورند.

وی افزود: کسب نتیجه لازم از لحاظ امتیاز و گلزنی زیاد مهم نیست بلکه باید تجربه و هارمونی لازم را به دست آوریم تا در دیدارهای اصلی به بهترین شکل از آن استفاده کنیم. در آن مسابقات حریفان خیلی سخت‌تری داریم. ترکمنستان هم خیلی خوب بازی می‌کرد و جزء تیم‌های خوب اوراسیا است که در کافا بازی می‌کند.

2051573

سرمربی تیم ملی جوانان گفت: ازبکستان به سختی و با نتیجه ۳ بر ۲ توانست ترکمنستان را ببرد و شاید اگر VAR نبود بازی با تساوی تمام می‌شد. با اطمینان به حریفان برای کسب تجربه در قرقیزستان هستیم و سپس امیدوارم بتوانیم بچه‌ها را از لحاظ تیمی به هارمونی لازم برسانیم. باید شکل تیمی خود را درست کنیم تا بچه‌ها بتوانند در کنار هم اردوهای سختی را پشت سر بگذارند. در نهایت باید بتوانیم باعث افتخار برای کشورمان شویم.

عبدی درمورد دیدار بعدی با ازبکستان در مرحله گروهی، پاسخ داد: آن دیدار هم مثل بازی با ترکمنستان است. همه تیم‌ها در یک زمین بازی می‌کنند. در این زمین‌ هیبرید زیاد بازی برگزار می‌شود و وقتی زیاد به آن آب می‌دهند، خیلی لیز می‌شود. به همین دلیل اگر یک لحظه توپ از زیر پای بازیکن درمی‌رفت، دیگر صاحب آن نبودند.

وی ادامه داد: در دیدار با ازبکستان هم دنبال کسب تجربه لازم هستیم و اینکه اجرای موفقی داشته باشیم. بچه‌ها در ابتدا باید سلامت از زمین بیرون بیایند تا در ادامه بتوانیم موفق باشیم. اگر نتیجه هم کسب شود، خیلی خوب است.

دیدگاه‌ها