کد خبر : 2053472 | 18 تیر 1403 ساعت 14:12 | 9.5K بازدید | 6 دیدگاه

75 درصد درآمد تبلیغاتی به باشگاه‌ها تعلق دارد

لیگ به باشگاه‌ها: پول نمی‌گیرید چون پول نمی‌دهید!

خزانه‌دار سازمان لیگ فوتبال ایران در خصوص تبلیغات محیطی و بلیت فروشی توضیحاتی ارائه کرد.

لیگ به باشگاه‌ها: پول نمی‌گیرید چون پول نمی‌دهید!

به گزارش "ورزش سه"، اکبر شکاری در گفت‌وگو با سایت رسمی سازمان لیگ فوتبال ایران، در خصوص شرایط مالی باشگاه‌ها و تبلیغات محیطی عنوان کرد: با توجه به اینکه اخیراً برخی از رسانه‌ها در خصوص شفافیت مالی سازمان لیگ و نحوه هزینه کرد برخی درآمد ها موضوعاتی را منتشر نموده‌اند، جای توضیح دارد که درآمدها و هزینه‌های این سازمان کاملاً شفاف و مستند هستند، چراکه به‌صورت سالانه صورت‌های مالی این سازمان توسط اعضای هیئت رئیسه و حسابرس مستقل و سازمان های امور مالیاتی و تامین اجتماعی حسابرسی و رسیدگی خواهد شد و همچنین گزارش حسابرسی صورت های مالی در مجمع سازمان لیگ ارائه می‌شود.

او با اشاره به پاسخگو بودن این سازمان در قبال تمامی باشگاه‌ها عنوان کرد: این سازمان به تمام ذی‌نفعان خود همچون فدراسیون، باشگاه‌های لیگ برتر، لیگ یک و همچنین هیئت‌های فوتبال استانی، بابت حساب‌های فی مابین و صحت و سقم درآمد های تخصیص یافته طبق وظیفه پاسخگو است. در این ارتباط طبق سنوات گذشته در هفته جاری و هفته آینده جلسه‌ای با خزانه‌دارها، معاونان و مدیران مالی باشگاه‌های لیگ برتری در خصوص شفافیت حساب های فی مابین و تسهیم درآمد‌های تبلیغات محیطی خواهیم داشت و مستندات تحویل آنها خواهد شد.

خزانه‌دار سازمان لیگ در خصوص درآمدهای تبلیغات محیطی ابراز کرد: درآمدها کاملاً شفاف و طبق آیین نامه به ذی‌نفعان تسهیم می‌گردد. اخیراً برخی از افراد بدون داشتن اطلاعات کافی در خصوص تبلیغات محیطی اظهار نظر می‌کنند که کاملاً خلاف واقع است، چراکه هیچگونه تغییری در اجرای تبلیغات محیطی انجام نشده و مانند روال قبل انجام می شود و احتمال دارد برخی دوستان ما دچار سوءتفاهم شده باشند؛ زیرا در دستورالعمل ناظر بر قراردادها در ماده ۴۱ آن اشاره به تبلیغات محیطی شده که این موضوع مسئله جدیدی نیست زیرا طبق ماده ۲۲ آیین نامه مسابقات مصوب ۱۳۹۸ و آیین نامه لیگ برتر این موضوع طبق سنوات قبل انجام می شود و در این دستورالعمل تاکید بر مصوبات قبل شده بنابراین 75% تبلیغات محیطی به باشگاه ها تعلق دارد که طبق دستورالعمل و مستندات موجود در سازمان لیگ به آنها پرداخت می شود.

شکاری در مورد درآمد بلیت فروشی هم عنوان کرد: در ارتباط با بلیت فروشی هم نحوه تسهیم به این صورت است که 10% فدراسیون فوتبال، 5% سازمان لیگ، 5% هیئت فوتبال برگزار کننده و 80% سهم باشگاه‌ها است.

سازمان لیگ عنوان کرد هزینه‌های باشگاه‌های لیگ برتری همچون حق عضویت شرکت در مسابقات(ورودیه)، جرائم انضباطی ، پزشکی و... از حساب فی مابین پرداخت و باشگاه های لیگ برتری هیچ پرداختی طی سال‌های گذشته بابت موضوعات فوق نداشته‌اند؛ بنابراین سازمان لیگ سازمانی شفاف است که همواره تعاملی مثبت و سازنده با باشگاه های فوتبال دارد.

دیدگاه‌ها