کد خبر : 2053478 | 18 تیر 1403 ساعت 14:32 | 224.5K بازدید | 236 دیدگاه

او دیگر سوت نمی‌زند

اخراج داور جنجالی یورو: تیلور به خانه برگشت

داوری که بزرگترین رسوایی یورو 2024 را رقم زد، به خانه فرستاده شد و دیگر در این تورنمنت قضاوت نخواهد کرد.

اخراج داور جنجالی یورو: تیلور به خانه برگشت

به گزارش "ورزش سه"، در مرحله یک چهارم نهایی قهرمانی اروپا بین آلمان و اسپانیا، داور انگلیسی آنتونی تیلور (45 ساله) یک پنالتی واضح را اعلام نکرد. 

در دقیقه 106 توپ جمال موسیالا در مسیر دروازه به دست مارک کوکوریا برخورد کرد ولی تیلور با وجود اشراف به صحنه سوت نزد و اعتراض بازیکنان آلمان نیز نتیجه نداشت. او حتی برای بازبینی صحنه به کنار زمین نیز نرفت و VAR دخالت نکرد.

آلمان‌ها به شدت معترض بودند، اما تصمیم پابرجا ماند. بدتر از آن، اسپانیا در دقیقه 119 گلزنی کرد تا پیروز شود (2-1). لاروخا حالا در نیمه نهایی یورو حضور دارد و فردا مقابل فرانسه قرار می‌گیرد. میزبان ولی از رقابت‌ها کنار رفته است.

2051130

این پایان ماجرا نبود و پس از فراخوان بزرگ 300 هزار نفری برای تکرار بازی اسپانیا-آلمان، صدها هزار نفر نیز در یک طومار آنلاین خواستار این شده‌اند که تیلور دیگر هیچ بازی‌ای را قضاوت نکند. این اتفاق نیز محقق شد.

طبق ادعای دیلی میل، بعد از بازی جنجالی، تیلور دیگر هیچ بازی‌ای را در یورو قضاوت نخواهد کرد. به این ترتیب مسابقات قهرمانی اروپا برای داور انگلیسی به پایان رسید.

این اولین تصمیم بحث برانگیز تیلور در بازی‌ها نبود. در بازی گروهی بین فرانسه و هلند (0-0)، او گل ژاوی سیمونز را مردود اعلام کرد زیرا معتقد بود دنزل دومفرایس که روی گل نقش نداشت، در منطقه آفساید قرار دارد. یک تصمیم جنجالی که بسیار مورد انتقاد قرار گرفت.

اما یک چیز نیز واضح است، در تورنمنت‌های گذشته عدم انتخاب داوران از چهار کشور حاضر در نیمه نهایی کاملاً معمول بود. صعود انگلیس به چهار تیم آخر به این معنی است که تیلور فقط می‌توانست فینال را قضاوت کند، آن هم در صورتی که سه شیرها در نیمه نهایی حذف شوند.

2051145

نیمه نهایی بین انگلیس و هلند (چهارشنبه) توسط داور آلمانی فلیکس زوایر (43) سوت زده می‌شود و دوئل اسپانیا مقابل فرانسه در روز سه‌شنبه نیز توسط اسلاوکو وینچیچ (44/اسلوونی) قضاوت خواهد شد.

طبق گزارش "گاتزتا دلو اسپورت" دو نامزد اصلی برای قضاوت فینال یورو وجود دارد: دانیله اورساتو ایتالیایی (48 ساله) و شیمون مارسینیاک لهستانی (43ساله ).

هر دو داور تجربه فینال را دارند: اورساتو فینال لیگ قهرمانان 2020 بین بایرن و پاری سن ژرمن (1-0) را قضاوت کرد و مارسینیاک فینال جام جهانی 2022 بین آرژانتین و فرانسه را سوت زده بود.

دیدگاه‌ها