کد خبر : 2053813 | 20 تیر 1403 ساعت 00:30 | 59.9K بازدید | 171 دیدگاه

اسپانیا ۲-۱ فرانسه: بچه مدرسه‌ای‌ها به دشان درس دادند!

تیم ملی اسپانیا موفق شد با پیروزی ۲-۱ مقابل فرانسه به فینال رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ راه یابد.

اسپانیا ۲-۱ فرانسه: بچه مدرسه‌ای‌ها به دشان درس دادند!

به گزارش "ورزش سه"، اولین فینالیست یورو ۲۰۲۴ مشخص شد. شاگردان لوئیس دلافوئنته در نخستین دیدار مرحله نیمه‌نهایی، در حالی‌که با گل زودهنگام فرانسه عقب افتادند، توانستند با گل‌های لامین یامال و دنی اولمو، به پیروزی ۲-۱ برسند.

ویدئو: 347176

بازی در دقایق ابتدایی در میانه میدان دنبال می‌شد و سپس اولین موقعیت بازی را اسپانیا خلق کرد. جایی که ضربه سر فابین روئیز از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۹ اما کولو موانی توانست فرانسه را جلو بیندازد. روی سانتر دقیق کیلیان امباپه، مهاجم پاری سن ژرمن به راحتی توانست دروازه اونای سیمون را باز کند.

2052275

در ادامه اسپانیا جلو کشید و پس از چندین بار تلاش ناموفق و حملات نصفه و نیمه، در دقیقه ۲۱ به گل تساوی رسید. روی حرکت یامال و ضربه زیبا و فنی او از پشت محوطه، مایک مانیان تسلیم و بازی ۱-۱ شد.

2052274

چهار دقیقه بعد نیز این اسپانیا بود که موفق شد در شروع جذابش، یک بار دیگر به گل برسد. پس از ارسال خسوس ناواس، مدافعان فرانسه توپ را دفع کردند، اما در همان محوطه جریمه به دنی اولمو رسید و او پس از یک دریبل بی‌نقص ضربه‌اش را روانه دروازه کرد. توپ ابتدا از مایک مانیان گذشت و سپس در راه رسیدن به دروازه، توسط ژول کنده به تور دروازه چسبید.

2052276

در ادامه بازی پایاپای دنبال شد و خبری از موقعیت جدی روی دروازه‌ها نبود. در دقیقه ۳۰ روی ضدحمله‌ای از سوی فرانسه، امباپه فرصت داشت گل تساوی را بزند اما ناچو به خوبی ظاهر شد و موقعیت را از حریف گرفت.

در پانزده دقیقه پایانی نیمه اول هم اتفاق خاصی در بازی رخ نداد و دو تیم با نتیجه ۲-۱ به رختکن رفتند.

در دقیقه ۴۶ ویلیامز می‌توانست صاحب یک موقعیت عالی شود اما مانیان از دروازه خارج شد و توپ او را دفع کرد.

در نیمه دوم فرانسه مالکیت را در دست گرفت، اما در خلق موقعیت جدی ناکام بود و نمی‌توانست دروازه سیمون را با تهدید جدی مواجه کند.

در دقیقه ۶۰ ضربه دمبله در سمت راست را سیمون به راحتی نصیب خود کرد.

پنج دقیقه بعد امباپه تئو هرناندز را در سمت چپ صاحب توپ کرد، اما ضربه بازیکن میلان دقت کافی را نداشت و به تور کنار دروازه برخورد کرد.

در دقیقه ۷۶ هرناندز این بار با پاس گریزمان به توپ رسید اما این ضربه او هم بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.

۱۰ دقیقه بعد امباپه از بین مدافعان اسپانیا گذشت و ضربه‌اش را به سمت دروازه زد اما شوت او هم به سرنوشت ضربه هرناندز دچار شد.

در ادامه بازی تلاش‌های فرانسوی‌ها با دفاع خوب اسپانیا مواجه شد و در نهایت با سوت داور، بازی با نتیجه ۲-۱ به سود اسپانیا به پایان رسید تا لاروخا اولین فینالیست یورو ۲۰۲۴ نام بگیرد.


ترکیب اسپانیا: سیمون، ناواس، ناچو، لاپورت، کوکوریا، رودری، روئیز، ‏یامال، اولمو، ویلیامز، موراتا

نیمه‌نهایی جام ملت‌های اروپا، یورو 2024 - استادیوم آلیانتس آرنا، مونیخ
داور: اسلاوکو وینچیچ (اسلوونی)

ترکیب فرانسه: مانیان، هرناندز، سالیبا، اوپامکانو، کنده، رابیو، ‏شوامنی، کانته، کولو موآنی، دمبله، امباپه


🟡اخطار ها:

🟨 خسوس ناواس (۱۴)

🟨 اورلین شوامنی (60)

20 تیر 1403 ساعت 00:15

دقیقه ۸۵: نفوذ امباپه در خط دفاعی فرانسه با ضربه بد این بازیکن همراه شد.

20 تیر 1403 ساعت 00:03

دقیقه ۷۰: شوت تئو هرناندز روی پاس گریزمان با اختلاف به بیرون رفت.

19 تیر 1403 ساعت 23:55

دقیقه ۶۰: فرانسه در این دقایق فشار بیشتری روی دروازه اسپانیا دارد، اما در خلاقیت دچار مشکل است.

19 تیر 1403 ساعت 23:34

دقیقه ۴۶: در شرایطی که ویلیامز می‌توانست وارد محوطه جریمه شود تکل به موقع مانیان مانع از این اتفاق شد.

19 تیر 1403 ساعت 23:06

دقیقه ۳۵: فابیان رویز در قوس محوطه جریمه صاحب توپ شد اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به پای مدافع فرانسه از کنار دروازه به بیرون رفت تا داور به سود اسپانیایی‌ها اعلام کرنر کند.

19 تیر 1403 ساعت 22:55

اسپانیا ۲-۱ فرانسه (دنی اولمو، دقیقه ۲۴): کنترل توپ فوق العاده اولمو و گذر از شوامنی، یک موقعیت ایده‌آل به لاروخا داد و این بازیکن به زیبایی گل دوم را به ثمر رساند.

ویدئو: 347173
19 تیر 1403 ساعت 22:52

اسپانیا ۱-۱ فرانسه (لامین یامال دقیقه ۲۰): حرکت در عرض یامال و ضربه استثنایی و کات‌دار این نوجوان اسپانیایی در قلب دروازه فرانسه آرام گرفت.

ویدئو: 347172
19 تیر 1403 ساعت 22:39

اسپانیا ۰-۱ فرانسه (راندال کولو موانی دقیقه ۸): ارسال امباپه روی غفلت ناواس با ضربه سر کولو موانی همراه شد و این بازیکن به سادگی گل اول بازی را به ثمر رساند.

ویدئو: 347171
19 تیر 1403 ساعت 22:38

دقیقه ۶: امباپه در موقعیت تک به تک با سیمون قرار گرفت اما خسوس ناواس ضعف دفاعی را پوشش داد.

دیدگاه‌ها