کد خبر : 2053870 | 20 تیر 1403 ساعت 10:04 | 85.9K بازدید | 40 دیدگاه

میزبانی بزرگ والیبال ایران رسمی شد

دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا در نامه‌ای و به صورت رسمی، یزد را به عنوان شهر میزبان رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا 2024 معرفی کرد.

میزبانی بزرگ والیبال ایران رسمی شد

به گزارش "ورزش سه"، در راستای قرارداد همکاری کنفدراسیون والیبال آسیا با شرکت والیبال ورلد، رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا از سال ۲۰۲۴ همانند دیگر رویدادهای بین‌المللی مهم زیر نظر شریک تجاری فدراسیون جهانی والیبال یعنی والیبال ورلد برگزار خواهد شد. 

این رقابت‌ها هر ساله در اواخر فروردین ماه برگزار می‌شد که با پیشنهاد ایران به والیبال ورلد تاریخ برگزاری این رویداد به شهریورماه انتقال پیدا کرد. 

از آنجایی که شرکت والیبال ورلد با توجه به وجود تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تا کنون همکاری‌ای در برگزاری مسابقات با فدراسیون والیبال ایران نداشته و ایران به همراه دو کشور از جمله ژاپن نامزد میزبانی این رقابت‌ها بود، با رایزنی‌ها و مطالبه‌گری سیدمیلاد تقوی، رئیس فدراسیون والیبال درخصوص میزبانی ایران در تنها رویداد رده سنی بزرگسالان آسیا در سال ۲۰۲۴، بالاخره والیبال ورلد موافقت خود را برای برگزاری این رقابت‌ها در ایران اعلام کرد تا کیاتیپونگ دبیرکل کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای به کشورهای آسیا، جمهوری اسلامی ایران و شهر یزد را به عنوان میزبان مسابقات باشگاه‌های مردان آسیا در سال ۲۰۲۴ معرفی کند. 

در همین راستا کنفدراسیون والیبال آسیا با حضور دو تیم از ایران یکی به عنوان قهرمان و دیگری به عنوان میزبان موافقت کرد تا این رقابت‌ها با حضور ۱۲ تیم با فرمول و شرایط جدید زیر نظر والیبال ورلد از ۱۸ تا ۲۵ شهریور در یزد برگزار شود. 

این میزبانی برای ایران با توجه به نخستین تجربه همکاری والیبال ورلد با فدراسیون والیبال اهمیت ویژه‌ای دارد و می‌تواند مقدمات میزبانی کشورمان را در رویدادی های جهانی در رده بزرگسالان همچون لیگ ملت‌ها و قهرمانی جهان مهیا کند.

رقابت‌های والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا چند سالی است با توجه به حضور ستارگان والیبال دنیا در باشگاه‌های آسیا کیفیت و اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

دیدگاه‌ها