کد خبر : 2054009 | 20 تیر 1403 ساعت 20:10 | 3.8K بازدید | 2 دیدگاه

از داوران خواهش می‌کنم با ما وقت بگذرانند؛

فعالیت کمیته داوران سه شیفتی شد!

دانیال مرادی می‌گوید برای گرفتن لایسنس داوران جهت قضاوت در لیگ برتر کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی در پیش دارند.

فعالیت کمیته داوران سه شیفتی شد!

به گزارش "ورزش‌ سه"، پس از پایان فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر مسئولان فدراسیون با توجه به اتفاقاتی که در طول فصل رخ داد و  اعتراضات پرشماری که وجود داشت قول دادند فصل جدید لیگ برتر با استفاده از فناوری کمک داور ویدئویی برگزار شود. 
یکی از چالش‌های کمیته داوران برای برگزاری مسابقات با استفاده از VAR آموزش داوران و گرفتن لایسنس برای آنهاست که اقدامات فدراسیون و کمیته داوران در این زمینه آغاز شده است.

مرادی که ظهر چهارشنبه با خبرنگاران نشستی طولانی را برگزار کرد درباره این موضوع هم صحبت کرد و ضمن تاکید بر اینکه مدرس دوره‌های آموزش وی ای آر خارجی و یک داور سرشناس خواهد بود، بیان کرد: «اواخر تیرماه دوره جدید آموزش کمک داور ویدئویی را آغاز می‌کنیم. در این مرحله به فاز عملی وارد می‌شویم و کارهای تئوری تمام شده است. به امید خدا با مسابقات کوتاه در خدمت عزیزان در زمین و اتاق خواهیم بود. بعد از تمام شدن این مرحله به مرحله نهایی می‌رویم که مسابقات 90 دقیقه‌ای است.» 

ویدئو: 347225

او ادامه داد: «ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که داوران را پیش از آغاز مسابقات آموزش دهیم. من در همین زمینه جلسه‌ای با رهبر وی ای آر آقای ممبینی داشتم و گفتم حتی اگر لازم باشد سه شیفت کار می‌کنیم تا داوران آماده لیگ برتر شوند. همانطور که می‌دانید تاریخ شروع مسابقات 25 مردادماه اعلام شده و ما فکر می‌کردیم تا اوایل شهریورماه فرصت داریم. باید از داوران خواهش کنیم وقت بیشتری در کنار ما بگذارند تا کار لایسنس داوران در زمانی که داریم انجام شود.»

دیدگاه‌ها