کد خبر : 2054012 | 20 تیر 1403 ساعت 20:24 | 19.9K بازدید | 5 دیدگاه

وقتی کارمند فیفا از نماینده ایران ناراحت شد!

رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال می‌گوید تا زمانی که تحریم‌ها برداشته نشوند، فدراسیون امکان دسترسی به پول‌های خود در فیفا و AFC را ندارد.

وقتی کارمند فیفا از نماینده ایران ناراحت شد!

به گزارش ورزش سه، در سال‌های اخیر یکی از چالش‌های پیش روی فدراسیون فوتبال و باشگاه‌های ایرانی دریافت پاداش‌ها از AFC و فیفا بوده است‌. علی تارقلی‌زاده درمورد پول‌های بلوکه شده فوتبال ایران در فیفا و AFC اظهار داشت: بلوکه شده نیست. پولی در این دو نهاد به صورت حساب داریم. این‌ها بانک نیستند. از فدراسیون فوتبال می‌توانید به جایی پول بفرستید؟ باید به بانک بروید.

او ادامه داد: اگر فیفا بخواهد به ما پولی بدهد باید به بانک برود و بگوید این پول را به ایران بفرستید. الان سیاست بدون پول کاغذی اجرا می‌شود. به کسی نمی‌دهند مگر در حدود هزار یا 2هزار دلار، AFC می‌گوید من به بانک می‌روم می‌گوید نمی‌توانم پول بفرستم. بانکی معرفی کنید که بتواند. این اتفاق ظالمانه است. بارها نامه زده شده و من هم که در AFC‌ بودم بارها دعوا داشتیم که این چه حقی است؟ پول بلوکه نشده، می‌گویند پول شما اینجا وجود دارد ولی بانک نمی‌فرستد.

2052575

تارقلی‌زاده درباره اینکه فیفا برای هزینه کرد از این پول‌ها کمک می‌کرد اما AFC‌ این کار را نمی‌کند، عنوان کرد: AFC شرکت ثبت شده در مالزی است. هر کشوری هم قوانینی دارد. از آن‌ها دفاع نمی‌کنم. 20 سال آنجا کار کردم و تلاش کردیم این اتفاق نیفتد. متاسفانه این اتفاق افتاده ولی AFC در جا به جایی پول همکاری داشته است. اینطور نبوده صفر باشد ولی محبت فیفا بسیار بسیار بیشتر است. دسترسی ما به این پول‌ها به صورت نقدینگی یا ترنسفر پول برای آن‌ها امکان ندارد مگر اینکه تحریم‌ها برداشته شود. دقیقا نمی‌دانم چقدر پول داریم ولی رقم قابل ملاحظه‌ای است.

او درمورد اینکه پرسنل ایرانی AFC چقدر کمک می‌کنند گفت: با توجه به محدودیت‌ها قطعا عِرق ملی دارند. من هم آنجا یک مدیر و در هیات رئیسه بودم. حضور فیزیکی می‌تواند کمک کند. بچه‌های ما واقعا دلشان می‌خواهد کمک کنند اما ممکن است از نظر موقعیت نتوانند. در فیفا یکی از بچه‌ها را فرستادم گفتم برو به بخش مالی این را بگو، ناراحت شدند گفتند چرا خود فلانی زنگ نزده شما دیگر حق ندارید اینجا بیایید. برخورد اروپایی‌ها یا آسیایی‌ها مانند ایرانی‌ها نیست. در مقررات و چارچوب خودشان قرار دارند.

دیدگاه‌ها