کد خبر : 2054101 | 21 تیر 1403 ساعت 02:21 | 25.9K بازدید | 15 دیدگاه

رسمی: سرمربی آمریکا اخراج شد

گرگ برهالتر پس از ناکامی در مسابقات کوپا آمه‌ریکا از سرمربیگری تیم ملی فوتبال آمریکا برکنار شد.

رسمی: سرمربی آمریکا اخراج شد

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال آمریکا دقایقی قبل اعلام کرد که گرگ برهالتر از سمتش به عنوان سرمربی تیم ملی آمریکا برکنار شده است.

آمریکا در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا حذف شد که با توجه به انتظارات، ناکامی عجیب و بزرگی بود. گروه آن‌ها شامل بولیوی، پاناما و همچنین اروگوئه بود.

سیندی پارلو کان، رئیس فوتبال ایالات متحده آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: "می‌خواهم از گرگ به‌خاطر تلاش و فداکاری‌اش برای فوتبال ایالات متحده و تیم ملی مردان آمریکا تشکر کنم.

2052737

ما اکنون بر روی کار با مت کراکر به عنوان مدیر ورزشی تمرکز کرده‌ایم و از تجربیات او در بالاترین سطوح ورزش استفاده می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم فرد مناسبی را برای هدایت آمریکا برای عصر جدیدی از موفقیت در زمین بازی، پیدا می‌کنیم."

در زمان هدایت برهالتر، ایالات متحده آمریکا در رقابت‌های قاره‌ای تیم قدرتمندی بود. آن‌ها دو عنوان لیگ ملت‌ها (2020، 2024) و همچنین جام طلایی را در سال 2021 به دست آوردند.

در جام جهانی قطر هم برهالتر تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی رساند، جایی که آن‌ها مقابل هلند حذف شدند. قرارداد او پس از مسابقات جام جهانی به پایان رسید و بلافاصله تمدید نشد، چون فدراسیون ابتدا باید یک مدیر ورزشی جدید استخدام کرده، سپس به جستجوی مربی جدید ادامه دهد که در نهایت برهالتر دوباره به عنوان سرمربی منصوب شد.

دیدگاه‌ها