کد خبر: 1280390/4 زمان: 17:30   1394/08/14 بازدید: 47,111

صعود با نویدکیای مربی

سپاهان 2 - راه آهن 0؛ سپاهان بدون فرکی به نیمه نهایی صعود کرد

با پیروزی سپاهان برابر راه آهن، اصفهانی ها در مرحله نیمه نهایی به مصاف ذوب آهن خواهند رفت تا دربی حساسی را در جام حذفی برابر همشهری شان برگزار کنند و اینگونه اصفهانی ها مطمئنا یک تیم در فینال حذفی داشته باشند.

به گزارش "ورزش سه"، سپاهان که بعد از کنار گذاشتن حسین فرکی با مجید بصیرت و البته محرم نویدکیا به عنوان کادرفنی در برابر راه آهن قرار گرفته بود، موفق شد به طلسم عدم پیروزی هایش در 7 دیدار گذشته پایان دهد و راه آهن را با شکست بدرقه کند.

سپاهان با این پیروزی به مصاف ذوب آهنی خواهد رفت که روز گذشته پرسپولیس را از پیش رو برداشته بود و دیدار نیمه نهایی همشهری ها دربی حساسی را رقم خواهد زد. با این نتیجه و تقابل دو تیم در مرحله نیمه نهایی اصفهانی ها پای اصلی فینال رقابت ها نیز لقب گرفتند تا بار دیگر خود را مدعی اصلی فوتبال ایران بنامند.

استادیوم: فولادشهر    تماشاگر: 5 هزار نفر
داوران: محمدرضا اکبریان- مهدی عالیقدر- فرزاد بهرامی

اخطار:  عبدالله کرمی (32)، حبیب گردانی (94) از سپاهان؛ حسین خیری(75)، میلاد ابطحی (109) از راه آهن

سپاهان:
 رحمان احمدی، حبیب گردانی، محرم نویدکیا (73- حسین پاپی)، رسول نویدکیا، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، فوزیل موسایف (104 - میلاد سرلک)، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری، مهدی شریفی و محمد روشندل
سرمربی: محرم نویدکیا

راه آهن:
ایگور ننزیچ، میلاد ابطحی، ابراهیم کریمی، احمد مهدی زاده، بهادر عبدی، حمیدرضا دیوسالار، امین منوچهری، مهرداد محمدی، میلاد محمدی، حسین خیری، سباستین استرندوال
سرمربی: مهدی تارتار

شرح بازی:

راه آهن با تکیه بر کیفیت ایگور ننزیج امیدوار بود بازی را به پنالتی بکشاند و دروازه بان جسور این تیم نیز بارها برابر حملات زردپوشان ایستادگی کرد. بازی زیبای دو تیم در نیمه اول و ارائه یک 45 دقیقه بی کیفیت در نیمه دوم باعث شد تا کار به وقت های اضافه کشیده شود.

جایی که سپاهان با تسلط روی زمین موفق شد راه آهن را وادار به دفاع صرف کند و در نهایت ضربه نهایی را نیز بزند. بعد از تسلیم شدن ننزیج، راه آهن موفق نشد به بازی برگردد و این مهدی شریفی بود که در وقت دوم اضافه هم گلی دیگر برای تیمش به ثمر رساند تا شاگردان نویدکیا به نیمه نهایی جام برسند و دو قدم با بالا بردن آن فاصله داشته باشند.

شرح گل:

سپاهان 1 - راه آهن 0: (دقیقه 94، علی کریمی): بازیکن ملی پوش امید سپاهانی ها موفق شد حملات گسترده ی تیمش را در نهایت در وقت اول اضافه با ضربه ای دقیق به نتیجه برساند و ننزیچ را تسلیم و سپاهان را امیدوار به صعود کند.

سپاهان 2 راه آهن 0: (دقیقه 111، مهدی شریفی): راه آهن که بعد از گل اول سپاهانی ها توان جبران آن را از خود به نمایش نگذاشتند روی حرکت و شوت مهدی شریفی گل دوم را نیز دریافت کردند.

دقایق حساس:

دقیقه 12: اولین حرکت جدی توسط سپاهانی ها در این دقیقه با همکاری حبیب گردانی، نویدکیا و در نهایت خلعتبری در سمت چپ شکل گرفت که شوت خلعتبری با برخورد به مدافع راه آهن برگشت داده شد.
دقیقه 13: ضربه برگردان ناقص مهدی شریفی راهی به دروازه نیافت و بار دیگر مدافعان راه آهن توپ را برگشت دادند.
دقیقه 14: هادی عقیلی بیرون محوطه جریمه روی مهاجم راه آهن مرتکب خطا شد که این ضربه را سباستین نواخت و با برخورد به مدافعان به کرنر برای راه آهن تبدیل شد.
دقیقه 16: در یک رفت و برگشت توپ پشت محوطه جریمه ضربه خوبی را نواخت که با اشتباه رحمان احمدی یک ضربه کرنر برای شاگردان تارتار شکل گرفت.
دقیقه 17: ضربه کرنر زیبای سباستین را منوچهری با ضربه سر نواخت که حبیب گردانی از روی خط دروازه تیمش را نجات داد.
دقیقه 19: ارسال محرم نویدکیا درون محوطه جریمه برای برادرش با ضربه سر ناقصی از سوی رسول همراه شد تا توپ بدون ایجاد مشکلی برای ننزیج راهی اوت شود.
دقیقه 29: حرکت حبیب گردانی درون محوطه جریمه راه آهن در حالی که ننزیج تسلیم شده بود با دفع مدافع این تیم روی خط دروازه یک کرنر برای سپاهان شکل داد تا هر دو تیم در برگشت توپ از روی خط به تساوی برسند.
دقیقه 36: حرکت مهدی شریفی درون محوطه جریمه با تکل صحیح مدافع راه آهن متوقف شد تا این موقعیت برای سپاهان از دست برود.
دقیقه37: شوت رسول نویدکیا از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه 40: محرم نویدکیا نیز از گوشه محوطه جریمه با جاگیری خوب ننزیج در اختیار دروازه بان راه آهن قرار گرفت تا تشویق هواداران سپاهان بلند شود و کاپیتان تیم شان را مورد خطاب قرار دهند.
دقیقه 44: شوت راه دور علی کریمی که سابقه خوبی در گلزنی از این راه دارد با اختلاف کمی از کنار دروازه راه آهن به بیرون رفت.
دقیقه 57: سپاهان نبض بازی را در اختیار گرفته و حملات خود را روی دروازه راه آهن پردامنه دنبال می کند اما موفق نشده اند به دروازه ننزیج برسند و لایه های دفاعی در نظر گرفته شده توسط تارتار آنها را ناکام گذاشته است.
دقیقه 63: ارسال مواج محرم نویدکیا درون شش قدم قبل اینکه خلعتبری صاحب فرصت شود توسط ننزیج به کرنر فرستاده شد.
دقیقه 77: ارسال کرنر توسط رسول نویدکیا می توانست ننزیچ را با دردسر مواجه کند که مدافع راه آهن توپ را از منطقه خطر دور کرد.
دقیقه 81: شوت راه دور حبیب گردانی به زیبایی توسط ننزیج دفع شد و تنها یک کرنر نصیب سپاهانی ها کرد
دقیقه 104: حرکت محمدرضا خلعتبری پشت محوطه جریمه و ضربه پای راست او با واکنش ایگور ننزیج همراه شد تا دروازه این تیم برای بار دوم باز نشود.
دقیقه 110: شوت مهدی شریفی از درون محوطه جریمه درون دستان ننزیج جای گرفت تا اختلاف همان یک گل باقی بماند.

اتفاق ویژه:

محرم نویدکیا در اولین تجربه اش به عنوان مربی موفق شد سپاهان را به مرحله بعدی جام حذفی برساند. او که در اواسط نیمه دوم دستور تعویض به خودش را داد روی نیمکت با هدایت هم تیمی هایش موفق شد برتری دو گله برابر راه آهن را جشن بگیرد. طبق اعلام مدیران باشگاه سپاهان، نویدکیا تنها در این بازی به عنوان سرمربی موقت هدایت زردپوشان را برعهده داشته است.

اتفاق ویژه دیگر این بازی به گلزنی مهدی شریفی و علی کریمی مربوط می شود؛ دو بازیکنی که پیش از این در اردوهای تیم ملی نیز حضور می یافتند و در لیست جدید کی روش جایی نداشتند. آنها با گلزنی در این بازی و اعلام آمادگی شان انتقادشان بابت عدم دعوت را اعلام کردند.

حاشیه:

* حضور دو برادر از دو تیم در زمین از نکات جالب توجه این بازی است. محرم و رسول نویدکیا در سپاهان و میلاد و مهردادمحمدی در ترکیب راه آهن
* سپاهان بعد از مدت ها در ترکیب خود بازیکنی ملی پوش ندارد و در لیست کارلوس کی روش بازیکنی از این تیم دیده نمی شود
* میلاد محمدی در ترکیب راه آهن جزو بازیکنان ملی پوش این تیم محسوب می شود تا تیم قدیمی تهران یک بازیکن در لیست کی روش داشته باشد.
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.