کد خبر: 1301182/4 زمان: 01:25   1394/11/13 بازدید: 112,777

سورپرایز بزرگ با علی دایی

گزارش کامل برنامه نود

برنامه نود امشب در حالی از شبکه سه پخش شد که مخاطبان آن شاهد گفتگوی ویژه فردوسی پور با علی دایی در این برنامه بودند.

به گزارش "ورزش سه"، عادل فردوسی پور بعد از ناکامی در پخش گفتگویش با محمدجواد ظریف به سراغ علی دایی رفت و تمام زوایای زندگی او را در یک گفتگوی جذاب بررسی کرد. اتفاقی که باعث شد مخاطبان این برنامه امشب در انتظار این سورپرایز بزرگ باشند.

عادل فردوسی پور با تبریک آغاز دهه فجر اعلام کرد بیشتر برنامه امشب اختصاص به مصاحبه با علی دایی دارد که ویژه برنامه ای است به مناسبت تولد او و تلاش کردیم تمام زوایای زندگی علی دایی و فراز و فرودهای آن را به شکل مفصل بررسی کنیم.


حدود ۵۰ دقیقه از برنامه به مصاحبه علی دایی در چهار بخش اختصاص دارد و نسخه کامل مصاحبه در حدود ۲ ساعت در سایت برنامه نود منتشر خواهد شد. امشب خیلی طولانی در خدمت شما نیستیم و قرار است ویژه برنامه هفت پس از برنامه نود پخش شود.


آیتم اول: نظر سنجی برنامه

مطابق همیشه بخش اول برنامه را نظرسنجی این برنامه به خود اختصاص داده است. عادل فردوسی پور برای مخاطبان خود سوال نظرسنجی را اختصاص به انتخاب  خاطره انگیزترین تصویر از علی دایی داده است.

نتیجه نظرسنجی

مهمان ویژه

عادل فردوسی پور با حضور در نزد علی دایی مصاحبه ای متفاوت با او ترتیب داد. سرمربی حال حاضر صبای قم در این گفتگو از زوایای مختلف زندگی اش پرده برداشت.

او در صحبت هایش را اینگونه آغاز کرد: سال 66 که دانشگاه قبول شدم به خاطر پوشیدن شلوار جین و کاپشن اجازه ندادند به دانشگاه بروم. بعد، سال 67 دوباره قبول شدم و به دانشگاه رفتم.

وی ادامه داد: درس و دانشگاه مسیر زندگی مرا عوض کرد. اگر در دانشگاه شریف قبول نمی‌شدم مسیر زندگی‌ام عوض نمی‌شد.بخش 1 گفتگو با دایی؛ تعصب بی نظیر کاپیتانسرمربی سابق تیم ملی در ادامه حرف هایش خاطره جالبی از فردوسی پور گفت: اواخر دانشجویی من بود که شما (فردوسی پور) به دانشگاه شریف آمدید. تیم ما خوب بودند. بچه های متالوژی خوب بودند و با بقیه فرق داشتند! یک خورده ما خشن تر از شما بودیم!

او در ادامه از زندگی سخت دوران دانشجویی اش خبر داد:  سه سال و نیم در خوابگاه زندگی کردم. نمی توانستم سر کلاس حاضر شوم. سال دوم که به تیم تاکسیرانی رفتم، فوتبال زیاد وقتم را می گرفت. همان موقع در کار پوشاک بودیم و زیاد سر کلاس حاضر نمی شدم.

علی دایی در روزهایی که سوار بر رنوی خود بود؛ زندگی او اکنون با تغییرات زیادی همراه شده اما هیچکس خاطرات روزهایی که با خودروی رنو به سراغ ناصر حجازی رفت. علی دایی در مورد تیپ آن زمان خودش گفت: تیپ آن زمان با الان کاملا فرق می کرد و آن زمان چون سرد هم بود پلیورم را داخل شلوارم کردم. اگر آن تیپم را اکنون داشتم مطمئنا کسی با من ازدواج نمی کرد.

او در ادامه درباره حضورش در بانک تجارت و سرمربیگری ناصر حجازی گفت: ناصر خان آن زمان خیلی به من لطف داشت و هیچ وقت زحماتش را فراموش نمی کنم.

لژیونر موفق فوتبال ایران در لیگ آلمان در ادامه درباره حضورش در تیم های هرتابرلین، آرمینا بیلفد و بایرن مونیخ گفت: من سه سال با بایرن قرارداد داشتم اما با پیشنهاد هرتا با توجه به شرایط سنی ام آن را قبول کردم. پیشنهاد هرتا سه برابر بایرن بود و خدا را شکر که در لیگ قهرمانان خوب کار کردم. هیچ وقت فکرش را نمی کردم حضورم در تهران برای ادامه تحصیل، مسیر زندگی ام را به حضور در بایرن مونیخ و فوتبال آلمان ختم کند.

او در ادامه درباره فینال رویایی با منچستر یونایتد که منجر به از دست رفتن جام قهرمانی شد گفت: ما کاملا خودمان را مهیای قهرمانی کرده بودیم و کاملا سزاوار این بازی بودیم. آن زمان به قهرمان 300 هزار مارک می دادند که همه چیز در یک دقیقه برای ما تمام شد. دوران خوبی در بایرن داشتم و در تمرین یانکر مرا زد و افتادم و انگشتم را شکست. آقای هیستفلد از پزشک تیم خواستند سریعا مرا برای بازی های آینده آماده کند.

او در مورد زدن سیبیل هایش گفت: یک روز در هرتا تصمیم گرفتم سیبیلم را بزنم و آن موقع سیبیل مد بود. آن موقع سیبیل و کاپشن اپل دار مد بود. شما به خودتان هم نگاه کنید شاید در آن موقع که در دانشگاه حضور داشتید شما هم تیپ تان لازم به تعریف داشت!

علی دایی در مورد سختکوشی هایش گفت: من یاد گرفتم کارم را انجام دهم. زبان یاد گرفتم و اگر دیگران هم زبان یاد می گرفتند مطمئنا بهتر می توانستند کار کنند. شاید خیلی ها از نظر فنی از من بالاتر بود اما من چیزهایی داشتم که دیگران نداشتند. من تلاش و پشتکار بالایی داشتم.

او در مورد شرایط هماهنگ درس و فوتبالش گفت: درسهایم را اکثرا شب امتحان می خواندم و حافظه به من یاری می کرد! در دانشگاه فقط یک درس افتادم و خوشبختانه آن درس هم با درسهای عمومی جبران شد!
وی ادامه داد: پدرم دوست داشت من مهندس شوم. بیشتر به خاطر او مهندس شدم. از بچگی روی من حساس بود. در فوتبال مادرم خیلی کمکم کرد و پدرم مخالف فوتبال بود.
 دایی در مورد خاطرات کودکی اش گفت: تابستانها خودمان کار می کردم و خرج یکسال را در می آوردیم. خودم دوست نداشتم فشاری به پدرم بیاید. خدا را شکر می کنم آنطور که او دوست داشت بزرگ شویم. مدیون پدر و مادرم هستم. باور نمی کنید الان حس می کنم پدرم دارد مرا دعا می کند.
وی ادامه داد:  پشت خانه ما یک زمین خاکی کوچک بود که متعلق به خودمان بود و آنجا گل کوچک بازی می کردیم. محمد ما در استقلال اردبیل بازی می کرد ولی ما آنقدر حساسیت نداشتیم.
دایی در مورد حضورش در تیم استقلال اردبیل نیز گفت: محمد چون در استقلال اردبیل بازی می کرد، یکسال به این تیم رفتم. آن موقع دفاع راست بودم ولی جا دارد از جابر نعمتی که آن موقع سرمربی استقلال بود، یاد کنم. در یک بازی مهاجم ما مصدوم شد  و مرا در این پست گذاشت. همانجا دو سه گل زدم و دیگر مهاجم شدم.
او در مورد تلخ ترین اتفاق ورزشی اش گفت: تلخ ترین اتفاق زندگی ورزشی من پاره شدن طحالم در بازی با بحرین بود. آن موقع تعویضهایمان را انجام داده بودیم. آن ۲۰ دقیقه پایانی برای ۲۰۰ سال گذشت! بعد از بازی در رختکن بیهوش شدم و به بیمارستان منتقل شدم.
وی ادامه داد: بعد از بازی در بیمارستان دنبال یک تلفن می گشتم که به خانواده ام وضعیتم را اطلاع بدهم. یکی آمد بالای سر من. نمی توانم اسم ببرم. در خانه ما هیچکس از وضعیت من خبر نداشت. به این دوست عزیز گفتم اگر می شود با تلفن همراهش منزل ما را بگیرد و به خانواده ام بگوید که من زنده ام و نمرده ام. این دوست دو بار زنگ زد و  گفت اشغال است و رفت. بعد از آن امیر عابدینی آمد و یک خط موبایل داد و خیالم راحت شد. مادرم یک هفته روضه گرفته بود که مشکلی برایم پیش نیاید. گاهی آدم نمی تواند بعضی مسائل را تا ۱۰۰ سال فراموش کند.

وی در ادامه صحبت هایش گفت: شاید خیلی ها فکر کنند ساده است اما باید از خیلی چیزها باید گذشت تا به چیزهای بزرگتر رسید. من در آلمان ساعت 11 شب را نمی دیدم. خیلی ها گذشت کردند تا من به گل برسم و حتی به اینجا و رکورد برسم. من این رکورد را برای خودم نمی دانم و آن را برای ایران می دانم. من نماینده نسل خودم بودم و هر رکوردی مسلما برای زدن است و مطمئن هستم روزی کسی این رکوردها را خواهد زد.

او در مورد بازی خاطره انگیزش در تیم ملی گفت: بازی با استرالیا، کره جنوبی که 6 گل زدیم و بازی با آمریکا جزو بازی های خاطره انگیز است که مردم نیز از آن به نیکی یاد می کنند.

او در مورد دو پاس گلش به خداداد و مهدوی کیا در دیدارهای استرالیا و آمریکا داده است گفت: من خودم این دو پاس گل را به اندازه گلهایم دوست دارم. من هر وقت کسی از من موقعیت بهتری داشته باشد به او پاس می دادم. وقتی در محوطه جریمه توپی به من می رسید به فکر گل زدن بودم اما هر وقت فرصت بود پاس گل هم می دادم.


علی دایی در مورد ضربه برگردانی که در نهایت منجر به حذف ایران برابر کره جنوبی شد گفت: آنطور که می گویند هم نبود و خیلی حرکات هم باعث نجات تیم شد و این اتفاقات هم ممکن است رخ دهد.

وی در مورد رفتار حرفه ای بازیکنان گفت: فوتبال یک شکل کوچک جامعه است. تمام اتفاقاتی که در جامعه می افتد در فوتبال هم می افتد و فوتبال چون مخاطب دارد و همه روی آن زوم هستند کوچکترین اتفاق سوژه می شود. شاید خیلی کارها که برای بعضی ها بد نباشد ما باید مراقب باشیم که انجام ندهیم.

مهاجم سابق تیم ملی در مورد اینکه گفته می شد دوست داشته تمام پاس ها به او ختم شود و چون می خواهید رک صحبت کنید باید این را بگویم. جواد کاظمیان یک بار مصاحبه کرده بود بعد خودش آمد و گفت که کسی دیگری او را تحریک کرده است. در مورد جام جهانی هم باید بگویم برخی بازیکنان تیم ملی که در چشمم نگاه می کردند و پاس نمی دادند آمدند از من حلالیت طلبیدند. در آلمان هم جلسه گذاشتند و چرا من به عنوان کاپیتان باید در آن حضور نداشته باشم. چرا مرا دعوت نمی کردند؟ چون می دانستند اگر علی دایی اگر حرفی بزند روی آن می ماند.

او در مورد باند علی دایی و باند علی کریمی و عدم همدلی در تیم ملی در آلمان گفت: اگر همدلی بود خیلی بهتر نتیجه می گرفتیم. این برای من بزرگترین تجربه است. برای همین وقتی در تیمی حضور می یابم تلاش می کنم همدلی و رفاقت را در تیم ایجاد کنم.

علی دایی در مورد اینکه اگر زمان به عقب بازگردد در جام جهانی حضور می یافت یا خیر گفت: مطمئنا باز هم به فوتبال ادامه می دادم و در جام جهانی بازی می کردم. یک سری اتفاقات رخ داد تا نتوانیم آنطور که باید نتیجه زحمات مان را بگیریم. نیمکت نشینی ام در بازی با پرتغال را برانکو تصمیم گرفته بود. او به من گفت به خاطر جوی است که علیه من درست کرده اند. او هیچ وقت مرا بیرون نمی گذاشت.

دو علی در یک اقلیم نمی گنجند؟ من هیچ وقت با علی کریمی اختلاف نداشتم و شاید او از من خوشش نمی آید. من علی کریمی را به عنوان فردی که توانسته مردم را خوشحال کند دوست دارم و داشتم. او شاید با من مشکلی داشته و تمام کسانی که باعث خوشحالی مردم شوند را دوست دارم.

او در مورد آشتی کنان کذایی اش با علی کریمی گفت: باید دل ها به هم نزدیک باشد و با این آشتی کنان ها نمی شود.

دایی در مورد حضورش در نیمکت تیم ملی گفت: من اصلا نمی دانستم با آقای قطبی مذاکره اند و ... . آقای کفاشیان زمانی که در تمرین تیم سایپا بودند با من تماس گرفتند و گفتند آقای علی آبادی می خواهند شما را ببینند. من بعد از یک روز فکر کردند تصمیم گرفتم این پیشنهاد و حضور در تیم ملی را قبول کنم.

او در مورد شرایطی که باعث برکناری اش از تیم ملی شد نیز گفت: من آدم سیاسی نیستم. من از جنبه ورزشی نگاه کردم و چنین اتفاقی رخ داد. آقای علی آبادی بعد از آن مصاحبه کرد و گفت. آقای کفاشیان هم مصاحبه کرد و گفت هیات رییسه تصمیم گرفته است. آقای کفاشیان اصلا نمی دانست و قبل از اینکه او به من بگوید من می دانستم اخراج شدم و از بچه هایم خداحافظی کرده ام. او به من گفت با قدرت به کارم ادامه دهم اما به او گفتم من اخراج شده ام. اگر بودم شاید به جام جهانی می رفتیم و شاید هم نمی رفتیم و من نمی توانم بگویم دقیقا چه اتفاقی رخ می داد و فوتبال را نمی توان پیش بینی کرد.

او در مورد شادی گل های بهزاد غلامپور که با پریدن روی سر او به نمایش گذاشته می شود گفت: ما دیگر عادت کردیم، از زمانی که او سبک وزن این مساله را تجربه کردیم تا امروز که دیگر سنگین وزن شده است. من او را مثل برادرم دوست دارم و همیشه گفته ام اینقدر گل بزنید که بهزاد همیشه روی سر و کول من باشد.

دایی در مورد حضور برادرش در کادرفنی گفت: محمد هم تحصیلکرده است و مدرک a آسیا را هم دریافت کرده. مگر من مدرک او را گرفته ام. در ضمن او برادرم است و به او اعتماد کامل دارم و اگر از او استفاده نکنم از چه کسی استفاده کنم؟

او در مورد بهترین گلش نیز گفت: گلی که به مصر، کویت، پاراگوئه زدم را خیلی دوست دارم. ما با تمام وجود بازی می کردم و به این مساله فکر نمی کردیم که این حرکت شاید موجب مصدومیت ما شود. گلی که به چلسی زدم هم از نظر گل باشگاهی دوست دارم و همه مربیانم را دوست دارم و البته ناصرخان چیز دیگری بود. بهترین همبازی ام هم خیلی ها بودند اما با افشین پیروانی رابطه بهتری داشتم.

او در ادامه در مورد اینکه در مصاحبه هایش اعلام می کند تیمش بهتر از حریف بوده نیز گفت: همیشه اینطور نبوده و وقتی تیم بد بوده گفته ام.

عادل فردوسی پور در این زمان بازی برابر مس را مثال زد که حریف سه گل زد و دو تیرک نیز زد که با واکنش دایی مواجه شد: من زندان بودم حریف دو تیرک به ما زد؟ در آن بازی بازیکنانم اینقدر در زدن ضربات نهایی بی دقت بودند که در محوطه جریمه تمام کلاغ های در آسمان را زدند.

دایی در مورد تکیه کلام هایش و در ادامه محرومیتی که باعث شده بود او در مورد آلودگی هوا صحبت کند گفت: شما به من بگویید کجای دنیا یک مربی را محروم می کنند.

ماجراهای ادامه دار علی دایی و محمد مایلی کهن که از دیدار با سوریه آغاز شده بود: ما قبل از بازی با سوریه صعود کرده بودیم. در این بازی تصمیم گرفته شده بود من و پیروانی بازی نکنیم. دقیقه 20 بازی بود که تیم عقب افتاد و آقای مایلی کهن خواست درون زمین بروم که گفتم حاج آقا بهتر است در بین دو نیمه گرم کنم. در پایان بازی هم وقتی از من درباره نیمکت نشینی ام سوال شد گفتم در مورد خودم صحبت نمی کنم اما اگر مربی بودم آقای پیروانی را بازی می دادم. این اتفاق ادامه پیدا کرد تا به اینجا رسید.

او در مورد آرزوهای دست نیافته اش نیز گفت: من به چیزهایی که فکر نمی کردم شده. مادرم همیشه به من می گوید هیچ وقت کتی که با آن به دانشگاه تهران آمدی را یادت نرود و مطمئن باشید هیچ وقت از یادم نخواهد رفت. خدا این لطفی که به من کرده را هیچ وقت نمی توانم از یاد ببرم.

علی پروین: اسطوره
علی کریمی: اسطوره، هم بازی و رفیق
مایلی کهن: بزرگتر
کی روش: بادانش ما مربیان
بهزاد غلامپور: دوست خوب
ایویچ: بر باد رفته ( ظلمی که به او شد را هیچ وقت نمی دیدم و نمی بینم)
نورا: عشق و زندگی
برانکو: معلم
بزرگترین حسرت: گل نزدن در جام جهانی
بزرگترین اشتباه: خیلی اشتباه کردم که همه آنها بزرگ بود.

در پایان این گفتگو علی دایی از کسانی که از او در مدت حمایت کردند و از خانواده و همسرش تشکر کرد و حلالیت طلبید. او برای مردم نیز آرزوی موفقیت و سعادت کرد و ابراز امیدواری کرد با تغییر این شرایط مشکلات اقتصادی مردم برطرف شود.

عادل فردوسی پور در پایان این گفتگو به مناسبت تولد 46 سالگی علی دایی یک جلد کتاب به او هدیه داد و اعلام کرد اگر میلیاردی به او هدیه دهد هم برایش پول خرد است که علی دایی گفت: بابا ما الان 6 ماهه ناهار نخوردیم و شما می گویید میلیاردی؟


آیتم لژیونرها

در این بخش عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران در اروپا و آسیا مورد بررسی قرار گرفت.  لژیونرهای فوتبال ایران در لیگ قطر و کریم انصاریفرد در پانیونیوس و جهانبخش که این روزها در ترکیب تیمش خوب گل می زند و پاس گل هایش راهگشای این تیم است خبرهای خوبی بود که از این بازیکنان این روزها در رسانه ها کم نمی بینیم.


آنالیز فنی:

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس برابر ذوب آهن و سپاهان مورد آنالیز این هفته قرار گرفت. این دو تیم که امروز هم در دیدار برگشت لیگ برتر به مصاف هم خواهند رفت را در دیدار قبلی با دو گل به سود شاگردان یحیی گل محمدی به پایان رساند.
ذوبی ها در مقابل مدافعان کند با مهاجمان سرعتی به سود این تیم به پایان می رسد و جدال فردا را می توان تقابل حدادی فر و امید ابراهیمی نامید.
استقلال با توجه به عملکردش در دیدارهای قبلی مطمئنا بار دیگر به دور زدن خط دفاعی حریف قرار خواهند داد و با توجه به وینگرهای سرعتی و تکنیکی در بازی های قبلی به سود آنها تمام شده است.


پرسپولیس و سپاهان در دیگر دیدار این هفته به مصاف هم خواهند رفت. هر دو تیم موفق شدند در دیدار رفت با ارسال بیش از 40 درصد از پاس های خود به مرکز خط دفاعی حریف بازی پرگلی را رقم زدند.
دو تیم به نظر می رسد در بازی امروز هم دیداری پرگل را با توجه به تطابق نقاط ضعف و قوت یکدیگر به نمایش بگذارند.
عمق خط دفاعی سپاهان مطمئنا جایی است که برانکو با مهاجمان سرعتی و البته تکنیکی اش روی آن حساب ویژه ای بازی کرده اند و حضور مسلمان و احمدزاده می تواند آنها را امیدوار به ایجاد فرصت های بیشمار کند.


بررسی بازی های هفته هجدهم لیگ برتر:

فرج الله یثربی داور سابق فوتبال با حضور در برنامه نود به کارشناسی بازی های این هفته پرداخت. او در پایان کارشناسی داوری اش درخواست کرد برای داوران سیستم رادیویی تهیه شود تا اشتباهات داوری به کمترین حد خود برسد.

استقلال اهواز 1 ملوان 1

سیاوش بختیاری زاده: در همه جای دنیا فصل نقل و انتقالات برای رفع مشکلات تیم و جذب بازیکنان موردنیاز همراه است ولی در استقلال اهواز ما با کوچ 16،15 بازیکن روبرو بودیم که به دلیلی مشکلات مالی من نمی‌توانستم برای ماندن آنها، ریش گرو بگذارم.

حمید استیلی: متأسفانه سریال اشتباهات داوری علیه تیم ما همچنان ادامه دارد. در این بازی بازیکن حریف در محوطه جریمه خودشان توپ را با دست حمل کرد، اما داور هیچ اهمیتی به این صحنه نداد.

کارشناس داوری: برخورد توپ با دست مدافع استقلال اهواز از سوی کارشناس این برنامه خطا دانسته نشد و تصمیم داور برای ادامه بازی درست بود.

راه آهن 0 تراکتور 0

مهدی تارتار: خط دفاعی‌مان روز بسیار خوبی پشت سر گذاشت ولی در خط حمله ضعف داریم و  باید بهتر شویم. در نقل و انقالات نیم‌فصل نتوانستیم بازیکنانی که در خط حمله می‌خواهیم جذب کنیم و هنوز هم مثل قبل مشکل گلزنی داریم.

امیر قلعه نویی: از این هفته تا پایان لیگ هر نتیجه بدی که تراکتورسازی بگیرد بر گردن من است. واقعا باشگاهمان هر خواسته‌ای داشتیم برآورده کرد و در اختیار ما گذاشت و بازیکنانی که می‌خواستیم را جذب کرد. علاوه بر آن یکی، دو روز اخیر مبلغ دیگری از قرارداد بازیکنانمان پرداخت شد که در روحیه تیم تاثیر گذاشت.

کارشناس داوری: برخورد مهرداد محمدی با مدافع تراکتورسازی در محوطه جریمه علیرغم اعتراض این بازیکن خطا نبود.

نفت تهران 1 سیاه جامگان 2

علیرضا منصوریان: ما فوتبال خوبی انجام دادیم و بابت اینکه نتیجه را از دست دادیم ناراحتم و بیش از این برای ارسلان مطهری ناراحتم که در روزی که پدرش در استادیوم حاضر بود گل به خودی زد.

فرهاد  کاظمی: رای ما فرقی نمی‌کند که در این دوره از لیگ چندم شویم، همه تلاشمان را می‌کنیم تا با دعای خیر مردم مشهد این تیم را در لیگ برتر نگه‌داریم، اصولاً در فوتبال ایران، اگر سهمیه آسیا را کسب نکنید فرقی نمی‌کند که تیمتان پنجم شود و یا دوازدهم.

کارشناس داوری: برخورد شیخ ویسی با مهاجم سیاه جامگان صحیح دانست و تصمیم داور درست اعلام شد.

گسترش فولاد 2 صبا 0

علی دایی: بچه های ما امروز اصلا در حد خودشان نبودند و یک بازی مهم که می توانست به روند ما در جدول کمک کند را از دست دادیم.

فراز کمالوند: ما مستحق کسب سه امتیاز بودیم و می توانستیم 3 گل دیگر هم بزنیم و داور یک پنالتی برای ما نگرفت.

کارشناس داوری: صحنه ای که ابوالفضل ابراهیمی دست مهاجم گسترش را کشید داور می توانست یک پنالتی برای تیم تبریزی بگیرد. درگیری امیرحسین صادقی و سیدصالحی هم می توانست یک کارت قرمز برای مدافع صبای قم به همراه داشته باشد و پنالتی اعلام شده برای گسترش نیز صحیح اعلام شد.

فولاد یک استقلال خوزستان 0

دراگان اسکوچیچ: با این حال این فولاد هنوز تیم مدنظر من نیست و هواداران شایسته بازی‌های بهتری از طرف ما هستند. ما در 4 بازی شکست نخورده‌ایم و این خبر خوبی برای ماست.

عبدالله ویسی: روز شانس ما نبود اما هر دو تیم برای برد بازی کردند و موقعیت‌های گل زیادی ایجاد کردیم اما روی یک شوت باختیم و می‌دانستیم چاگو شوت زن است و وقتی گل نزنی گل می‌خوری.

ایران نود  - کرمان


دوربین برنامه نود به در دومین قسمت از سفر خود به کرمان بار دیگر جاذبه های ورزشی این شهر را مورد بررسی قرار داد.
محمد حسین میثاقی به همراه تیمش در این سفر اینبار به سیرجان رفتند. گل گهر سیرجان و ورزشگاهی مدرن آن در این بخش در گزارش ایران نود قرار گرفت. مظفری، کاپیتان تیم گل گهر گفت: بیشتر بازیکنان ما بومی هستند.
مدیرعامل این باشگاه هم در این باره گفت: ما کانون استعدادیابی در باشگاه خودمان تشکیل داده ایم تا از این طریق به شکوفایی نسل فوتبال کمک کنیم.
هواداران کرمانی نیز روبروی دوربین نود قرار گرفتند و از مشکلاتی که باعث شده این روزها مس کرمان در لیگ دسته اول حضور داشته باشد و حسرت حضور در لیگ برتر را پشت سر بگذارد صحبت کردند.
رییس هیات فوتبال کرمان نیز در این باره گفت: توان فوتبال یک استان را تنها با حضور در لیگ برتر می سنجند که این یک ایراد بزرگ است و مطمئنا کرمان پتانسیل بزرگی دارد.

 

ایران نود؛ویژه کرمان

بررسی لیگ دسته اول


در بخش بعدی برنامه نود نتایج تیم ها در هفته بیست و چهارم مورد بررسی قرار گرفت. در این هفته ماشین سازی، پیکان و خونه به خونه برابر حریفان خود به برتری رسیدند و فجر سپاسی نیز با تساوی صفر بر صفر برابر حریف خود متوقف شد.

گزارش کامل این دیدارها را می توانید اینجا ببینید.

 

تاج: احتمالا از لیگ قهرمانان کنار بکشیم!


رییس سازمان لیگ با حضور روی خط برنامه نود درباره میزبانی نمایندگان تیم های ایران در لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی های تیم های ایرانی برابر عربستانی ها به هفته آخر موکول شده است. ما بازی های اول مان را به جای عربستانی ها با اماراتی ها و ازبکستانی ها برگزار خواهیم کرد. در صورتی که تا آن زمان اختلافات برطرف شود بازی ها در زمین طرفین برگزار خواهد شد و در غیر اینصورت در زمین بی طرف برگزار می شود. ما به هیچ عنوان این تصمیم را که تصمیمی سیاسی است قبول نمی کنیم.
وی ادامه داد: اگر afc روی این مساله پافشاری کند نمایندگان ما تصمیم گرفتند در این مسابقات شرکت نکنند. چون در این صورت شاید فردا کره و دیگر کشورها هم چنین تصمیمی بگیرند. خود  afc هم می داند این یک تصمیم خطرناک است و تصمیم به سمت یک تعامل در حال پیشرفت است.
عادل فردوسی پور با کنایه به حمله افراد ناشناس به سفارت عربستان در ادامه ایران را کشوری امن خواند و تاج در این باره توضیح داد: در کشورهای زیادی به سفارت کشور ما هم حمله شده. امنیت یک کشور به این مسائل بستگی ندارد. اگر کشور ما امنیت نداشت که عراق و سوریه دیدارهای خود را در ایران برگزار نمی کردند.
او در ادامه با اشاره به هیاتی که برای مذاکره حضور یافته اند گفت: در مرحله اول آقای کسرایی را راه ندادند. اما ماهیت قضیه این است که اگر بازی در کشور ثالت برگزار شود ما برنده این قضیه نخواهیم بود و ما به هیچ عنوان نباید زیر بار این مساله برویم. به نظرم اگر آقای براتی حضور می یافت بهتر بود. afc اگر این ماجرا را قبول کند یک تصمیم خطرناک را خواهد گرفت و کره شمالی هم احتمالا این قضیه را برابر کره جنوبی خواهان این مساله خواهد بود.
تاج در واکنش به این سوال که با توجه به حضور شیخ سلمان و حمایت عربستانی ها از او احتمالا او خود را در این قضیه ورود نخواهد کرد گفت: قضیه حمله به سفارت عربستان یک اتفاق بود. در afc اما تصمیم ما حضور در کشور ثالث برای برگزاری بازی نیست. این مساله مطمئنا در آینده به بازی های تیم ملی هم خواهد رسید. afc به دنبال ایجاد یک تعامل برای حل این مشکل خواهد بود.
او در مورد اینکه در صورتی که تصمیم به برگزاری بازی در کشور ثالث گرفته شود لیگ به تعویق خواهد افتاد یا خیر گفت: به هیچ وجه اینطور نخواهد شد و ما در صورتی که این تصمیم گرفته شود در هفته پایانی لیگ قهرمانان با نمایندگان عربستان بازی خواهیم داشت.
تاج در مورد اینکه کسرایی در این مذاکرات اعلام کرده بود حق با عربستان است گفت: من اینطور نشنیده ام اما حق با مجموعه ماست و من به هیچ عنوان این را نشنیده ام.


مخالفت قاطع ایران با بازی در کشور ثالث


در پایان برنامه نود دیداری از دو تیم نساجی و نفت آبادان به نمایش در آمد که برخی بازیکنان نساجی در اشتباهاتی عجیب زمینه شکست نماینده مازندران را فراهم کردند و موسوی به عنوان سرمربی این تیم بعد از استعفا اعلام کرد چیزهایی در دلم باقی مانده که بهتر است در این فرصت چیزی درباره آنها نگویم.

 


از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.