کد خبر: 1348452/24 زمان: 15:14   1395/05/20 بازدید: 52,854

کاظمی: ماشین سازی و تراکتورسازی تخلف کرده اند

موضع سازمان لیگ درباره رضاییان و کنعانی

سرپرست سازمان لیگ می گوید تیم های حاضر در لیگ برتر باید قبل از آغاز بای ها ورزشگاه محل برگزاری دیدارهای خود را معرفی کنند که ماشین سازی و تراکتورسازی این کار را نکردند.

به گزارش "ورزش سه"، علی کاظمی در رابطه با مشکلات مربوط به برگزاری بازی تیم های تراکتورسازی و ماشین سازی تبریز، اختلاف باشگاه های استقلال و پرسپولیس و سازمان لیگ درباره اسپانسرها و ... به اظهارنظر پرداخت.


پیش از شروع بازی ها باید ورزشگاه ها معرفی شوند
بر اساس مقررات، باشگاه های حاضر در لیگ برتر باید پیش از آغاز بازی ها باید استادیوم محل برگزاری رقابت های خود را به کمیته برگزاری مسابقات معرفی کنند، نماینده های کمیته برگزاری مسابقات نیز به ورزشگاه های معرفی شده بروند و از آنها بازدید کنند و با گوشزد کردن ایرادات ورزشگاه ها را آماده بازی ها کنند.


ماشین سازی و تراکتورسازی تخلف کرده اند
باشگاه های ماشین سازی و تراکتورسازی تبریز این کار را نکردند و ورزشگاه های خود را معرفی نکردند، کمیته برگزاری مسابقات نیز تذکرهای متعددی داده است تا این مشکل برطرف شود با هیات فوتبال شان نیز صحبت شده تا آنها این مشکل را برطرف کنند اما تا امروز این اتفاق نیفتاده است.


به هیات رئیسه گزارش می دهیم
قانون پیش بینی کرده است که اگر مشکل اینچنینی به وجود بیاید، سازمان لیگ باید گزارش این تخلف را به هیات رئیسه بدهد و آنها در این رابطه تصمیم گیری کنند، در نتیجه برای روز سه شنبه هفته آینده هیات رئیسه سازمان لیگ را دعوت کردیم و اگر امروز این دو تیم به توافق نرسند ما گزارش آن را به هیات رئیسه می بریم تا درباره آن تصمیم گیری کنند.


ماشین سازی باید توافق خود را اعلام کند
مهم این است که باشگاه ماشین سازی که اکنون میزبان این بازی است بگوید با توجه به توافقی که کرده ایم این بازی در ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی انجام می شود، درست به مانند باشگاه سپاهان و ذوب آهن، از آن زمان به بعد این مشکل برطرف می شود، اما تاکنون از ظواهر امر پیداست باشگاه ماشین سازی ورزشگاه خود را معرفی نکرده است و در این باره تخلف اتفاق افتاده است، آنها باید دلایل منطقی و محکمی برای این کار داشته باشند و آن را به هیات رئیسه اطلاع بدهند.


آماده نبودن یادگار امام، دلیل نیست
آماده نبودن ورزشگاه یادگار، دلیل این تیم نمی تواند باشد، آنها باید ورزشگاه اول و دوم خود را معرفی کنند، ما اگر فرصت داشتیم ممکن بود در استانی دیگر هماهنگی را به وجود می آوردیم و بازی را در آنجا برگزار می کردیم. بهرحال این اتفاق افتاده است و ما هم باید به مقررات احترام بگذاریم و براساس آن عمل کنیم و باشگاه ها نیز به قانون احترام بگذاریم.


تبلیغات محیطی در اختیار سازمان لیگ است
وی درباره مشکل اسپانسرینگ باشگاه استقلال و پرسپولیس و سازمان لیگ و مشکلات به وجود آمده گفت: این موضوع به دو بخش تقسیم می شود، یک بخش آن این است که شاخه معاونت اقتصادی فدراسیون فوتبال قراردادی را منعقد کرده است و بر اساس آن قرارداد که به ما ابلاغ شده و آیین نامه که می گوید تبلیغات محیطی استادیوم محل برگزاری مسابقات در اختیار سازمان لیگ است و سازمان لیگ باید هزینه های آن را براساس ماده 4 آیین نامه بین باشگاه ها تقسیم کند.


باشگاه ها اعتراض خود را به فدراسیون بدهند
 پس یک بحث استفاده از تبلیغات محیطی داریم که در آیین نامه هم پیش بینی شده است که اگر باشگاهی نسبت به تبلیغات محیطی اعتراضی دارد، اعتراض خود را به فدراسیون فوتبال بدهد و آنها درباره مسئله مورد اعتراض تصمیم گیری می کند که مورد قبول است، باشگاه ها باید به قانون احترام بگذارند و شرکت طرف قرار داد باید از فضاهای تبلیغاتی خود استفاده کند، آنها هم برای احقاق حق خود تصمیم گیری کنند. تصمیمی که برای اسپانسر گرفته شده است از جانب فدراسیون فوتبال به ما ابلاغ شده است و ما هم به باشگاه ها کتبا اعلام کرده ایم، امیدوارم با ما همکاری کنند.

 
نباید مقررات را ندیده بگیریم
البته اعتراض باشگاه ها نسبت به تبلیغات محیطی نیست و درباره سامانه هواداری است، چون این مسئله مربوط به کمیته اقتصادی است باشگاه ها می توانند شکایت خود را طرح کنند راهش این نیست که ما مقررات را نبینیم و به گونه ای دیگر رفتار کردیم، می شود از طریق مقررات رفتار کرد و احقاق حق کرد.


براساس توافق قرارداد رضاییان فسخ شد

در ارتباط با رامین رضاییان و اعتراض باشگاه پرسپولیس نسبت به عملکرد کمیته نقل و انتقالات ما داشته است باید بگویم کمیته نقل و انتقالات بر اساس توافقی که در خود قرارداد بین باشگاه پرسپولیس و رضاییان منعقد شده است فسخ قرارداد را ثبت کرده است اما باشگاه پرسپولیس نسبت به ماده ای که در قرارداد آمده است اعتراض کرده است و ما هم اسنادی که در این رابطه با این موضوع داشتیم به کمیته حل اختلاف فدراسیون فوتبال ارجاع کردیم و آنها هم رسیدگی می کنند و در این باره نتیجه را اعلام می کنند.


در صورت موجه نبودن فسخ جریمه و محرومیت تعلق می گیرد
قانون می گوید اگر بازیکنی به شما مراجعه کند و تقاضای فسخ قرار کند باید ثبت کنید، در صورت موجه بودن این فسخ قرارداد، مسئله ای پیش نمی آید اما در صورت غیرموجه بودن، محرومیت و جرائمی به بازیکن و یا باشگاهی که فسخ غیرموجه کرده است تعلق می گیرد که آن را کمیته حل اختلاف فدراسیون فوتبال تعیین می کند.


اعتراض به کنعانی را به کمیته حل اختلاف دادیم
اعتراض پرسپولیسی ها در رابطه با کنعانی زادگان درباره بازه زمانی است، اعتراض آنها به دلیل این است که این محاسبه زمانی درست نیست، بنابراین این اعتراض را ارجاع کردیم به کمیته حل اختلاف، نقطه نظرات کمیته نقل و انتقالات و باشگاه پرسپولیس را گرفتیم و هر رایی که کمیته حل اختلاف بدهد از آن پیروی می کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.