کد خبر: 1367098/40 زمان: 14:57   1395/08/02 بازدید: 22,989

آشنایی با چهار ورزشگاه بزرگ ایران

رویای میزبانی جام ملت‌ها محقق می‌شود؟

با افتتاح سه ورزشگاه مدرن در نقاط مختلف ایران فدراسیون فوتبال می تواند رویای میزبانی در جام ملت های را بعد از چهار دهه محقق کند.

به گزارش "ورزش سه"، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی روز یکشنبه در نشست خبری خود چهار ورزشگاه بزرگ و البته مدرن ایران را معرفی کرد.


مدبر که در حاشیه نشست خبری خود درباره افتتاح ورزشگاه بزرگ و مدرن نقش جهان صحبت می کرد، ورزشگاه آزادی تهران را به عنوان بزرگترین ورزشگاه ایران معرفی کرد. بعد از آزادی ورزشگاه های نقش جهان اصفهان و یادگار امام تبریز قرار دارند. در کنار خبر خوب افتتاح نقش جهان در روزهای آینده مطمئنا خبر افتتاح میانرود شیراز در کنار امام رضا(ع) مشهد خبر خوب و مهمی برای فوتبال ایران است.

 

آزادی تهران


این ورزشگاه با ظرفیت 78 هزار 116 نفر بزرگترین ورزشگاه ایران است. غول بتنی غرب تهران همچنان در صدر ورزشگاه های فوتبال ایران است و در کنار سکوهای پرجمعیت خود، چمن مناسبی دارد. طبقه دوم ورزشگاه آزادی نیز طی ماه های گذشته با اقدام وزارت ورزش صندلی دار شد تا مشکلی برای میزبانی مسابقات آسیایی نداشته باشد.

 

 

نقش جهان اصفهان


اولین ورزشگاه مسقف ایران بعد از سال ها در هفته آینده با ظرفیت 75 هزار نفری افتتاح می شود تا اصفهانی ها برای تماشای دیدارهای تیم های محبوب خود مجبور به مهاجرت چند ده کیلومتری به فولاد شهر نشوند. این ورزشگاه با بودجه ای نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان پس از 11 سال در آخرین سال دولت یازدهم از سوی معاون اول رئیس جمهور افتتاح می شود.

 

 

یادگار امام تبریز


این ورزشگاه با 70 هزار نفر در جایگاه سوم ورزشگاه های پر جمعیت ایران قرار دارد. ورزشگاه تیم های تبریزی که با حضور دوباره تراکتورسازی در لیگ برتر نام آن بر سر زبان ها افتاد با افتتاح نقش جهان یک رتبه تنزل خواهد کرد. یادگار امام در روزهای آینده با تغییر چمن و بهره برداری از چمن مناسب افتتاح خواهد شد تا بزرگترین مشکل این ورزشگاه بزرگ نیز حل شود.

 

 

میانرود شیراز


ورزشگاهی که نزدیک به 20 سال از کلنگ زنی آن می گذرد و در آستانه افتتاح قرار دارد. این ورزشگاه که در شهرک میانرود شیراز با ظرفیت 50 هزار نفری افتتاح خواهد شد، در رتبه چهارم بزرگترین ورزشگاه های ایران قرار می گیرد. ورزشگاه میانرود با سازه ای زیبا و مسقف در دو طبقه ساخته شده است و قطعا با افتتاح آن فوتبال شیراز می تواند روزهای جدیدی را تجربه کند.

 

 

در کنار این 4 ورزشگاه این روزها فوتبال ایران ورزشگاه های مناسب و مدرن دیگری را در اختیار دارد. ورزشگاه غدیر اهواز با ظرفیت نزدیک به 40 هزار نفر در کنار ورزشگاه امام رضا(ع) مشهد و ورزشگاه اختصاصی فولاد که به زودی افتتاح خواهند شد دیگر ورزشگاه های مدرن فوتبال ایران هستند که فدراسیون فوتبال می تواند در سال های آینده با تکیه بر این ورزشگاه ها رویای میزبانی در جام ملت های آسیا را بعد از چهار دهه محقق کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.