کد خبر : 1374161 | 01 آذر 1395 ساعت 15:05 | 13.6K بازدید | 3 دیدگاه

سایت های رسمی باشگاه‌های پرطرفدار 

سرخابی‌ها، سپیدرود و خونه‌به‌خونه در صدر!

سایت رسمی چهار باشگاه پرطرفدار پرسپولیس، استقلال، تراکتور و سپیدرود در صدر پربازدیدترین وب سایت های رسمی فوتبال ایران قرار دارند.

به گزارش "ورزش سه"، در این رتبه بندی وب سایت رسمی 16 تیم لیگ برتری و 18 تیم لیگ دسته اولی فوتبال کشور بر مبنای رتبه بندی سایت مرجع " الکسا " مورد ارزیابی و مقایسه قرار گرفته اند.


بنابراین گزارش قرار گیری سه تیم لیگ برتری پرسپولیس، استقلال و تراکتور در رتبه های اول تا سوم این ارزیابی قابل پیش بینی بود، اما حضور تیم ریشه دار اما دور افتاده سپیدرود از سطح نخست فوتبال ایران جای شگفتی دارد که می توان دلیل آن را به صعود این تیم پس از سال ها از لیگ دسته دوم به لیگ دسته اول و متعاقبش صدرنشینی مقتدرانه سپیدرود در لیگ دسته اول امسال دانست.


نکته دیگر در این ارزیابی به قرار گرفتن سایت دو تیم دیگر لیگ دسته اول به نام های خونه به خونه و ملوان در رتبه های پنجم و نهم اشاره نمود که اتفاقا آنها هم به مانند سپیدرود شمالی هستند و نشان از میزان عشق فوتبال شمالی ها دارد، عشقی که فعلا در سطح نخست فوتبال ایران صاحب هیچ نماینده ای نیست.


قرار گیری تیم بدون تماشاگر نفت تهران در رتبه ششم پربازدید کننده ترین سایت های رسمی کشور را می توان در اخبار جنجالی انتقال این تیم به انزلی در چند ماه گذشته و صد البته حضور علی دایی در این تیم جستجو نمود. نفت در فصل گذشته مکان بیست و پنجمین وب سایت رسمی فوتبال کشور را در اختیار داشت و این رشد و علاقه مندی جامعه فوتبالی کشور به پیگری اخبار این تیم جالب به نظر می رسد.

 

نکته جالب دیگر اینکه در بین تیم‌های لیگ برتری، سایت باشگاه صبای قم کمترین بازدید را بین 16 تیم دارد و مخاطب آن حتی پایین‌تر از هشت تیم لیگ دسته اولی است.


اگر قرار گرفتن چهار تیم اغلب صنعتی و کم تماشاگر لیگ برتری در رتبه های 20 تا 28 نکته ای تکراری در فوتبال ایران باشد، اما عدم فعالیت سایت رسمی توسط باشگاه های فجر سپاسی، اکسین البرز، پارس جم جنوبی و خیبر لرستان جای شگفتی دارد. تیم هایی که یا سابقه لیگ برتری دارند و یا ادعای حضور در لیگ برتر را با خود یدک می کشند و در لیگ تازه حرفه ای شده دسته اول حضور دارند. این چهار باشگاه یا فاقد سایت هستند و یا قرن ها از به روز رسانی سایت شان گذشته است!

 

دیدگاهها