کد خبر : 1502481 | 14 بهمن 1396 ساعت 17:27 | 27.5K بازدید | 0 دیدگاه

بالاتر از مسی و رونالدو

ستاره سابق آرسنال؛ ثروتمندترین فوتبالیست دنیا!

متئو فلامینی، هافبک فرانسوی سابق آرسنال و میلان در سن 33 سالگی با تیم ختافه قرارداد بست.

ستاره سابق آرسنال؛ ثروتمندترین فوتبالیست دنیا!

به گزارش "ورزش سه"، فلامینی که از زمان پایان قراردادش با کریستال پالاس در پایان فصل گذشته بیکار بود، به عنوان بازیکن آزاد به ختافه پیوست که این یکی از مهمترین اتفاقات فوتبال اروپا طی روزهای اخیر بود؛ با این حال پیوستن بازیکن سابق تیم‌های مارسی، آرسنال و میلان به تیم کوچک شهر مادرید غافلگیر کننده‌ترین موضوع درباره این مرد فرانسوی نیست.

بدون شک غافلگیر کننده‌‌ترین نکته درباره فلامینی که شاید کمتر کسی درباره او می‌دانست، این است که او ثروتمندترین بازیکن دنیا محسوب می‌شود.

 

 

1280840

 

 

فلامینی در طول دوران بازیگری‌ 14 ساله‌اش، بازیکنی بود که همواره در خارج از زمین بازی هم فعالیت‌های غیرفوتبالی داشت و در واقع مهمترین دستاوردها و افتخارات عمرش را هم به لطف همان فعالیت‌ها کسب کرد تا در مستطیل سبز.

فلامینی سال 2008 یک مؤسسه بیوتکنولوژی - بیوشیمی تأسیس کرد که مکتشف و تولید کننده یک ماده شیمیایی تحت عنوان «اسید لوولینیک» بود، یک ماده شیمیایی که گفته می‌شود می‌‌تواند جایگزین سوخت شود و در دسته 12 مولکولی قرار گرفته است که برای حفظ محیط زیست و اکولوژی زمین حیاتی شناخته شده‌اند.

 

فلامینی همیشه از اعلام اینکه فعالیت غیر فوتبالی‌اش چیست خودداری می‌کرد تا اینکه در سال 2015 در مصاحبه‌ای با نشریه سان انگلیس گفت:« حرفه یک فوتبالیست پر از فراز و نشیب است. این واقعیت به من کمک کرد که ذهنم را آزاد و به چیزی متفاوت فکر کنم که یک چالش ذهنی بود.»

 

ارزش مؤسسه‌ای که فلامینی تأسیس کرده اکنون رقمی در حدود 30 هزار میلیون یورو تخمین زده می‌شود که با این رقم طبق آماری که مؤسسه مطالعاتی آماری KMPG ارائه کرده است، این مرد فرانسوی می‌تواند تمام باشگاه‌های بزرگ اروپا از منچستریونایتد 3 هزار و 100 میلیون یورویی و رئال مادرید 2 هزار و 765 میلیون یورویی گرفته تا بارسلونای 2 هزار و 765 میلیون یورویی گرفته و بایرن مونیخ 2 هزار و 445 میلیون یورویی را خریداری کند.

با وجود داشتن چنین دارایی هنگفتی، فلامینی تصمیم گرفته که برای ختافه توپ بزند.

دیدگاهها