کد خبر: 1521024/2 زمان: 10:33   1397/02/10 بازدید: 10,220

نفت می‌ماند، معجزه می‌شد

نصرتی: پیشنهاد نباشد خداحافظی می کنم

نفت تهران این فصل شرایط سخت و متفاوتی داشت. نه تنها مالکان باشگاه چند بار تغییر کردند بلکه با آنها مربیان زیادی هم آمدند و رفتند.

به گزارش "ورزش سه" ، نکته جالب این است که یکسری بازیکن هم با این رفت و آمدها ضربه خوردند. به هر حال بازیکنانی بودند که با هر سرمربی جدید، ماندنی بودند و با وجود قهر و رفتن، باز هم برگشتند و کار کردند. بازیکنی مثل محمد نصرتی که با وجود تجربه بالایی که داشت، شرایط سختی در نفت تهران گذراند. نصرتی که حالا به خداحافظی هم فکر می‌کند در مورد دلایل سقوط نفت تهران، شرایط خودش و... صحبت می‌کند.


این فصل شرایط سختی داشتید و در نهایت نفت تهران به لیگ یک سقوط کرد...


 وا... اگر تیم در لیگ برتر می‌ماند معجزه می‌شد. تیمی که به قول معروف نه صاحبی دارد و نه مالکی و بی‌در و پیکر است معلوم است که در لیگ برتر نمی‌ماند. ما اول فصل اینطور فکر نمی‌کردیم و برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا آمدیم اما در این مدت 3، 4 مالک و 5، 6 مربی آمدند و رفتند که یکسری بازیکن هم جابه‌جا شدند. با این شرایط اگر نفت در لیگ برتر می‌ماند جای سوال داشت. نه تمرکز بود، نه تمرین مناسب و نه هیچ چیز مثبت دیگری.


 اما وقتی مالک جدید آمد همه خیلی مثبت در موردش صحبت می‌کردید...


مالک جدید یک ماه خوب بود. همه مالکان جدیدی که آمدند همینطور بود. همه چیز برای 20 روز تا یک ماه خوب بود اما بعد از آن به مشکل می‌خوردند. من همان ابتدای کار به مهندس سمیعی و آقای افاضلی گفتم مشکل به چه صورت است اما قبول نمی‌کردند و می‌گفتند وزارت نفت مشکل را حل می‌کند. در ادامه دیدیم همان مشکل وجود دارد و گوش وزارت نفت هم بدهکار نیست و آنها کار خودشان را کردند. مسوولان ارشد وزارت هم نه به تیم کاری داشتند و نه توجهی کردند. این مساله برای بهنام پیشرو و جهانیان هم پیش آمد. البته جهانیان خیلی زود متوجه شد و رفت. به هر حال هرکسی می‌آمد این مشکل وجود داشت و کار پیش نمی‌رفت. مالک جدید هم در ابتدا مبلغ کمی به تیم داد و پول دارایی را هم دادند اما کارهای لازم انجام نشد. در مورد بحث واگذاری آقایان فریادشیران و میرشیبانی که در هیات واگذاری هستند، بهتر اطلاع دارند.


 پس چرا هاشم بیک‌زاده و افاضلی دلیل اصلی سقوط نفت تهران را علیرضا بیرانوند می‌دانستند؟


چرا باید بیرانوند مقصر باشد؟ بیرانوند دنبال حق و حقوقش بوده. وقتی دید از طریق فدراسیون فوتبال به حقش نمی‌رسد از طریق مراجع قضایی اقدام کرد. شاید کارش پسندیده نبود اما به هر حال دنبال حق و حقوقش بود. جرم که نکرده. این مساله بازخورد چندان خوبی نداشت اما حقش است.


یعنی شما می‌گویید بیرانوند در مساله سقوط نفت تهران اصلا موثر نبود؟


اصلا موثر نبود. همانطور که گفتم او دنبال حق و حقوقش بود و جرمی نکرد. زمانی که ما آنجا بودیم این مساله روی چندان خوبی نداشت اما کار غلطی نبود و او دنبال حق و حقوقش بود.


شما که دیگر با نفت تهران قرارداد ندارید؟


نه، قرارداد ندارم اما اگر قرارداد هم داشتم، حتی پول می‌دادم که نمانم. اتفاقا یکی، 2 بار هم قهر کردیم اما برگشتیم.


 خیلی زود هم برگشتید...


به خاطر جوان‌ها برگشتیم. برگشتیم و فوتبال بازی کردیم تا جوان‌ها با انگیزه بیشتر کار کنند. در واقع به خاطر استعدادهایی که در نفت تهران پرورش پیدا کردند برگشتیم. استعدادهایی مثل وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی و...


پس تا الان هیچ پیشنهادی از دیگر تیم‌ها نداشتید؟


با شرایطی که امسال داشتیم معلوم است پیشنهاد نمی‌رسد. اگر تیم‌ها، جزییات را نگاه کنند مشخص است که چه کسی خوب بود و چه کسی بد اما به صورت کلی نتیجه کاملا مشخص است. فوتبال یک بازی گروهی است، نه انفرادی و همه نتیجه را می‌بینند.


 پس با این نگاه می‌خواهید چه کار کنید؟


 فوقش این است که خداحافظی می‌کنم.


یعنی اگر پیشنهادی نرسد خداحافظی می‌کنید؟


بله، پیشنهاد مناسب نباشد خداحافظی می‌کنیم. از این مساله ابایی نداریم چون می‌دانم شغل‌مان فوتبال است و باید یک روز تمام شود. باز هم می‌گویم اگر به جزییات توجه شود ممکن است پیشنهاد برسد.


 لیگ یک هم که نمی‌روید؟


 نه، اصلا.


پس ممکن است با سقوط از فوتبال خداحافظی کنید؟


باید ببینیم سقوط را چطور معنا می‌کنیم. سقوط در زندگی شاید افتادن از جایی و حتی مرگ باشد اما در فوتبال متفاوت است. این سقوط نیست و رفتن به یک مرحله پایین‌تر است که باید برای همین به مسوولان نفت دست‌مریزاد گفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.