کد خبر: 1528630/31 زمان: 12:19   1397/03/24 بازدید: 12,126

معرفی تیم های جام جهانی 2018؛ ژاپن

تیم ملی ژاپن در گروه H رقابت های جام جهانی، نبرد دشواری با رقبا برای صعود خواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، ژاپن به عنوان نماینده آسیا در گروه آخر جام جهانی شرکت خواهد داشت.

 

تیم ملی ژاپن چگونه راهی جام جهانی شد؟

 

با وجود عملکرد پرنوسان، ژاپن توانست به عنوان صدرنشین یکی از دو گروه آسیا، بالاتر از عربستان، راهی جام جهانی شود. پیروزی 2-0 مقابل استرالیا، صعود انها به جام جهانی را قطعی کرد و سامورایی آبی، یکی از دو سهمیه گروهش را کسب کرد.

 

 

 

بزرگترین نقطه قوت

 

گروهی از بازیکنان با تجربه که چندین نفر از آنها، سومین جام جهانی شان را تجربه می‌کنند یعنی ژاپن با هدف صعود از گروهش، به مصاف لهستان، سنگال و کلمبیا خواهد رفت. کاواشیما، کیسوکه هوندا، یوتو ناگاتومو، شینجی اوکازاکی و ماکوتو هاسبه، همگی در جام جهانی 2010 نیز بازی کردند و حالا در جام 2014 نیز حاضر خواهند بود و می‌توانند به تیمشان در مسیر سخت صعود کمک زیادی کنند.

 

بزرگترین نقطه ضعف

 

پس از صعود غیرمقتدرانه به جام جهانی و چندین بازی دوستانه برای جام جهانی، فدراسیون ژاپن با اخراج وحید هلیلهوژیچ، معادلات را به کلی بهم زد و اکیرا نیشینو تنها 2 ماه فرصت داشت تا تیمش را برای جام جهانی آماده کند. سرمربی سابق گامبا اوساکا که با این تیم قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در سال 2008 شده، تا به حال سابقه حضور در جام جهانی را ندارد، هر چند که با ژاپن در سال 1996 به رقابت های المپیک صعود کرد و برزیل را نیز شکست داد.

 

ستاره ژاپن

 

کیسوکه هوندا همچنان بزرگترین ستاره تیم ملی ژاپن است، هر چند که فرصت چندانی در لیگ‌های بزرگ در رده باشگاهی پیدا نکرده است. در تیمی که شخصیت و کیفیت سابق را ندارد، حضور او هم به تیم از لحاظ روحی کمک می‌کند و هم در رختکن بار تیم را به دوش می‌کشد و برای بازیکنان جوان، هم بازی بودن با او بسیار مفید است. به نظر می‌رسد سرمربی جدید ژاپن روی هوندا حساب ویژه ای باز کرده و قصد دارد با تکیه بر او، ترکیب تیمش را بچیند.

 

ترکیب احتمالی:

 

 

پیش بینی

 

ژاپن تا به حال دو بار به مرحله حذفی صعود کرده، یک بار در سال 2002 و یک بار در سال 2010 و هر نتیجه ای کمتر از این، حتی با وجود شرایط نه چندان خوبی که فدراسیون ژاپن با اخراج هلیلهوژیچ به وجود آورد، قابل قبول نخواهد بود ولی ژاپن عملکردهای با ثباتی در یک دهه اخیر داشته و باید منتظر ماند و دید نیشینو که تنها 2 ماه هدایت این تیم را برعهده داشته، می‌تواند از سد رقبای قدرتمند گروهش عبور کند و تیمش را به مرحله حذفی برساند یا نه.

 

تیم ملی ژاپن در یک نگاه

 

کاپیتان: ماکوتو هاسبه

سرمربی: اکیرا نیشینو

لقب: سامورایی آبی

رتبه در رنکینگ فیفا: 60

 

فهرست نهایی تیم ملی ژاپن:

 

دروازه بان ها: ایجی کاواشیما - ماساکی هیگاشیوچی – کسوکه ناکامورا

 

مدافعان: یوتو ناگاتومو، توموآکی ماکینو – واتارو اندو – مایا یوشیدا- هیروکی ساکای – گوتوکو ساکای – جن شوجی – نائومیچی یوئدا

 

هافبک‌ها:  ماکوتو هاسبه – کیسوکه هوندا – تاکاشی اینوی – شینجی کاگاوا – هوتارو یاماگوچی – جنگی هاراگوچی – تاکاشی اوسامی – گاکو شیباسکای – ریوتا اوشیما

 

مهاجمان: شینجی اوکازاکی – یویا اوساکا – یوشینوری موتو

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.