حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1545559/35 زمان: 13:05   1397/05/23 بازدید: 29,266

در آستانه جام ملت های آسیا 2019

خطر مهدی طارمی در انتظار سامان قدوس

هنوز خاطرات تلخ محرومیت مهدی طارمی در پرونده ریزاسپور از اذهان پاک نشده که حالا خبرهایی پیرامون تکرار این اتفاق برای یکی دیگر از ستاره های ایران به گوش می رسد.

به گزارش "ورزش سه"، دو سال قبل مهدی طارمی در کنار رامین رضائیان در انتقالی عجیب با ریزاسپور قرارداد امضا کرد تا وارد جمع لژیونرهای فوتبال ایران شود. آقای گل لیگ اما بعد از مدتی کوتاه بدون این که مراحل قانونی فسخ قرارداد را طی کند به پرسپولیس برگشت تا به درخشش خود با سرخپوشان پایتخت ادامه بدهد غافل از این که باشگاه ترکیه ای با استناد به قرارداد و مدارکی که داشت به فیفا شکایت و حکم سنگینی برای این بازیکن کلیدی تیم ملی ایران و پرسپولیس در آستانه جام جهانی 2018 صادر خواهد کرد.


آن روزها همه طرفداران تیم ملی و پرسپولیس به شدت نگران عواقب سنگینی بودند که مهدی طارمی و متعاقب آن ایران باید به خاطر حکم فیفا بپردازد. حکمی که در نهایت به چهار ماه محرومیت آقای گل لیگ برتر از حضور در میادین رسمی و بین المللی منجر و جریمه ای سنگین نیز برای پرسپولیس در پی داشت گرچه این جریمه با رایزنی های سیاسی دو کشور حل و فصل شد اما مهدی طارمی در مقطعی حساس از بازی های ملی به مدت چهارماه از حضور در ترکیب تیم ملی محروم شد.


بعد از این تجربه تلخ حالا خبرهایی به گوش می رسد مبنی بر این که ممکن است یکی دیگر از ستاره های کلیدی ایران در آستانه جام جهانی با چنین مشکلات و بحران هایی روبرو شود. سامان قدوس ستاره 24 ساله فوتبال ایران و باشگاه اوسترشوند امروز در شرایطی که همه منتظر برگزاری مراسم معارفه او به عنوان خرید جدید باشگاه رن فرانسه بودند با تهدید به شکایت اوئسکا روبرو شد، شکایتی به کمیته انضباطی فیفا با استناد به قراردادی که این بازیکن در سفر چند روز قبل به شهر هوسا و بازدید از باشگاه تازه صعود کرده به لالیگا امضا کرد و تصاویر آن نیز توسط ایجنت حاضر در این نشست رسانه ای شد.


دانیل کیندبرگ رئیس اوسترشوند بعد از انتشار اخبار و تصاویر امضای قرارداد با اوئیسکا توسط قدوس بلافاصله این انتقال را غیرقانونی دانست و خواستار بازگشت سامان به سوئد شد. کیندبرگ که برای انتقال ستاره گلزن خود به جنبه های مالی سودآورتری فکر می کرد دو شب قبل رسما از توافق با رن فرانسه برای این ترانسفر پرده برداشت غافل از این که باشگاه اسپانیایی برای جبران ناکامی خود دست روی پیش قرارداد با ستاره ایرانی خواهد گذاشت تا کار را به کمیته انضباطی فیفا بکشاند.


در پرونده های مشابه با اتفاقی که برای ستاره ایرانی اوسترشوند رخ داده کار به جایی رسید که طرف اصلی دعوای حقوقی در نهایت با استناد به مدارک مستندی که داشت برای جبران خسارت مالی به پول خوبی رسیده است اما برخی موارد هم بوده که احکامی همچون محرومیت برای بازیکن و باشگاه مربوطه در راه تخطی از قوانین بین المللی نقل و انتقالات در پی داشته است. حال با اشاره به این موارد باید منتظر ماند و دید چه سرنوشتی در انتظار سامان قدوس خواهد بود؟


قدوس که انتظار می رود یکی از کلیدی ترین مهره های تیم ملی در جام ملت های آسیا باشد حال در روزهایی که می توانست انتقالی آرام و مطمئن در تابستان پرهیاهوی اروپا داشته باشد در کمال تعجب وارد یکی از پرحاتشیه ترین پرونده های نقل و انتقالاتی شده و هیچ بعید نیست همان اتفاقاتی که مهدی طارمی تجربه کرد نیز برای او تکرار شود. مگر این که باشگاه سوئدی همین طور خود او با اطمینان از روند قانونی که طی کرده اند به دفاع از تصمیم اخیرشان در راه انتقال به رن فرانسه به جای اوئسکا در اسپانیا بپردازند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.