کد خبر: Jm89 زمان: 14:13 1397/07/28   بازدید: 22014

نشان دادیم در آسیا بهتر از ما وجود ندارد

برانکو: کمال با یک دست برایمان بازی می کند

سرمربی تیم پرسپولیس می گوید علی رغم پیروزی در بازی رفت، هنوز صعود به مرحله فینال قطعی نشده است.

به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس پس از انجام آخرین تمرین در حضور رسانه ها پیش از بازی با السد در جمع خبرنگاران حاضر شد و پاسخگوی سوالات آن ها بود. او در ابتدا به حساسیت این مسابقه اشاره کرد و گفت: شاید مهم ترین بازی در ده سال و بیشتر از 10 سال اخیر باشد. یک فرصت بسیار خوب برای بازیکنانمان که بتوانند به فینال لیگ قهرمانان برسند.

 

او به انتظارات هواداران از تیم هم اشاره کرد و اظهار داشت: کاملا می دانیم که چه انتظاراتی از ما وجود دارد. مطمئنم که هواداران استادیوم را کامل پر خواهند کرد. همه انتظار دارند که آنها را خوشحال کنیم؛ ولی می دانیم که کارمان خیلی سخت خواهد بود؛ چون ما نیمه اول را در دوحه گذراندیم. هر چهار تیمی که به نیمه نهایی رسیدند واقعا کیفیتشان بسیار بالا است. یک سختی دیگر کار ما این است که السد چیزی برای از دست دادن ندارد. آنها تیمی هستند که هر تیمی در آسیا را می توانند ببرند. دیدید مقابل استقلال چطور بازی کردند. آن چیزی که ما مطمئن هستیم این است که بازی سختی در انتظار ما است.

 

سرمربی سرخ ها در پاسخ به سوالی راجع به عملکرد بازیکنان و همچنین حضور هواداران هم توضیح داد: به بازیکنانم اعتماد دارم به تمرکزشان، به نظم آنها ایمان داریم. من قبل از هر چیز می خواهم از هواداران بخاطر تمام حمایتی که کردند تشکر کنم برای تمام حمایت های آنها در چهل سال اخیر. واقعا میگویم که یار دوازدهم ما خواهند بود. استادیوم پر خواهد شد و من خیالم از این بابت راحت است. از این بابت طبیعی است که ما به دنبال برد و راه یابی به فینال هستیم.

 

برانکو در ادامه به فشار روی بازیکنان پرسپولیس پرداخت و گفت: من قبلا هم گفتم که همه ما را در فینال می بینند نه قهرمان آسیا فقط که قهرمان دنیا هم می دانند. ما این ها را می دانیم. این فشاری است که حتی از خانواده ها به بچه ها می آید؛ از باشگاه، رسانه ها و ازطرف  هواداران هم هست. این ها به هرحال به وجود دارد و نمی توانیم از آن فرار کنیم؛ اما من به بازیکنانم اعتماد دارم. میدانم باهوش، عاقل و متمرکز هستند. می دانند که هنوز هیچ کاری نکردیم و تازه نیمه اول بود. در فوتبال می دانید که چقدر همه چیز سریع عوض می شود ولی خب به بازیکنانم بیش ازهمه اعتماد دارم.

 

وی بار دیگر به قدرت السد اشاره کرد و تصریح کرد: من گفتم السد تیمی است که هر تیمی را میتواند ببرد و همین طور گفتم مقابل استقلال خیلی قاطعانه بازی کردند و بردند. شکی در این نیست که آنها با ژاوی و گابی که پانزده سال در این جو بازی کردند بسیار باتجربه هستند. جو هواداران برای آنها مشکل ساز نخواهد شد؛ اما مهم این است که هواداران از تیم ما حمایت خواهند کرد و این هواداری شامل تیم من خواهد شد.

 

او در پاسخ به این سوال که آیا کامیابی نیا بازی خواهد کرد یا خیر گفت: بله کمال بازی خواهد کرد، کمال اگه لازم باشد یک دستی هم بازی خواهد کرد، امید در لیست خواهد بود ولی صد در صد هنوز آماده نیست اما اگر نیاز شد استفاده می‌کنیم. ربیع‌خواه روی نیمکت خواهد بود. فعلا فقط ماهینی مصدوم است و قطعا نیست.

 

برانکو در پایان با مقایسه شرایط نیمه نهایی پارسال و امسال، گفت: پارسال از بازی اول خیلی نتیجه بدی داشتیم و می دانید که پارسال بازی با الهلال چقدر وضعیت سختی داشتیم. بازی هایمان نشان داد که ما و السد در یک سطح هستیم البته کارمان خیلی سخت خواهد بود و باید تمرکز  و سماجت در کار داشته باشیم. همه‌ی این وقایع نشان می دهد چه گروه سختی داشتیم که از همان گروهی که بودیم با السد آمدیم به نیمه نهایی درست مانند سال گذشته با الهلال. نشان دادیم که واقعا مقابل همه می توانیم بازی کنیم و هیچ تیمی در آسیا بهتر از ما نیست ولی ببینید فوتبال چیست که بازی رفت با الدحیل، حریف موقعیت ایجاد نکرد ولی گل زد.