حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1562677/30 زمان: 00:12   1397/07/29 بازدید: 37,462

در شب مصدومیت مسی

بارسا 4-2 سویا: صدرنشینی با سوپرسیوهای تراشتگن

بارسلونا در دیداری جذاب و تماشایی موفق شد با نتیجه 4-2 سویا را شکست بدهد و به صدر جدول لالیگا صعود کند.

به گزارش "ورزش سه"، در شبی که لیونل مسی در همان دقایق ابتدایی به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت، بارسا با ارائه یک نمایش درخشان، موفق شد سویا را شکست بدهد و بار دیگر به صدر جدول لالیگا صعود کند.

بارسلونا بازی را هجومی آغاز کرد و تنها 2 دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل اول بازی رسید. روی حرکت خوب سمدو و پاس او برای لیونل مسی بود که بارسا صاحب موقعیت شد و با پاس ستاره آرژانتینی، این فیلیپ کوتینیو بود که با یک ضربه تماشایی، دروازه را باز کرد.

 

 

سویا خیلی زود می توانست به گل تساوی برسد اما ضربه آرانا به تیر دروازه بارسا برخورد کرد تا دروازه این تیم بسته بماند.

پس از آن بار دیگر آبی و اناری ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و در دقیقه 12 توانستند اختلاف را به دو گل افزایش بدهند. مسی که با پاس سوارز صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه پای چپ دقیق، توپ را به گوشه دروازه سویا فرستاد.

 

 

 

چهار دقیقه بعد، مسی در تلاش برای گرفتن توپ از بازیکن حریف، با آرنج روی زمین افتاد و به شدت آسیب دید. به همین دلیل دقایقی بعد جای خود را به عثمان دمبله داد.

علی رغم این اتفاق، باز هم این بارسایی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه 36، چیزی نمانده بود که لوئیس سوارز گل سوم را وارد دروازه سویا کند اما ضربه او، روی موقعیتی که با همکاری کوتینیو ایجاد شد، با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

بعد از اینکه بارسا در دقیقه 41 یک موقعیت خوب دیگر را از دست داد، نوبت سویا بود تا در دقایق پایانی نیمه اول توپ و میدان را در اختیار بگیرد اما ضربات بانگا و سارابیا راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد و نیمه اول با همان دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را سویا بهتر آغاز کرد اما در دقایق ابتدایی، موقعیت خاصی روی دروازه بارسا ایجاد نکرد. در مقابل این بارسا بود که می توانست در دقیقه 54 به گل سوم برسد ولی ضربه سوارز بار دیگر از کنار دروازه سویا به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت و در دقیقه 61، سویا صاحب بهترین موقعیت برای زدن گل اول شد اما دو واکنش تماشایی از تراشتگن، دروازه بارسا را بسته نگه داشت. ابتدا روی ارسال خسوس ناواس، این آندره سیوا بود که با ضربه سر دروازه بارسا را تهدید کرد اما تراشتگن توپ را برگشت داد. توپ برگشتی مقابل آرانا قرار گرفت اما ضربه او را نیز دروازه بان آلمانی بارسا با واکنشی سریع دفع کرد.

در مقابل، بارسا بلافاصله در سمت مقابل صاحب یک ضربه پنالتی شد. سوارز در موقعیتی تک به تک، توسط دروازه بان سویا متوقف شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. خود سوارز پشت ضربه قرار گرفت و برخلاف جهت حرکت واچلیک، دروازه را باز کرد.

 

 

 

 

سویا که دیگر از جبران نتیجه ناامید شده بود، از تب و تاب افتاد و این باعث شد تا بازیکنان بارسا بار دیگر توپ و میدان را در اختیار بگیرند و موقعیت های خوبی روی دروازه حریف ایجاد کردند اما نتوانستند به گل چهارم برسند.

در مقابل، تیم میهمان سرانجام توانست در دقیقه 79، یکی از گل های خورده را جبران کند. سارابیا که با پاس بانگا، پشت محوطه جریمه بارسا صاحب موقعیت شده بود، با یک ضربه تماشایی که در بین راه به کلمنت لنگله برخورد کرد، توانست حساب کار را 3-1 کند.

حملات دو تیم ادامه پیدا کرد و در دقیقه 86، تراشتگن بار دیگر اجازه نداد سویا اختلاف را به حداقل برساند. او ابتدا با یک واکنش عالی، ضربه سارابیا را که از فاصله ای نزدیک زده شده بود، برگشت داد و سپس روی ریباند، اجازه نداد موریل کار را تمام کند.

 

 

 

 

 

مانند بار قبل، بارسا باز هم بعد از واکنش عالی تراشتگن، به گل رسید. این بار ایوان راکیتیچ بود که با یک ضربه والی تماشایی، توپ را به گوشه دروازه واچلیک فرستاد.

اما این هم پایان کار نبود و در دقیقه 90، سویا توانست به گل دوم برسد. موریل که روی پاس وسام بن یدر صاحب موقعیت شده بود، این بار توپ را به جایی فرستاد که کاری از دست تراشتگن ساخته نبود.

در ثانیه های پایانی تغییری در نتیجه حاصل نشد و بارسا با نتیجه 4-2 به پیروزی رسید. با این نتیجه بارسا 18 امتیازی شد و بالاتر از آلاوس (17)، سویا (16)، اتلتیکو مادرید (16) و رئال مادرید (14)، در صدر جدول لالیگا قرار گرفت.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.