کد خبر : 1564372 | 06 آبان 1397 ساعت 09:51 | 14.5K بازدید | 0 دیدگاه

فقط یک تیم به دسته دو سقوط می‌ کند

در پایان این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تنها یک تیم به دسته دوم سقوط خواهد کرد!

فقط یک تیم به دسته دو سقوط  می‌ کند

به گزارش "ورزش سه"، طبق آئین نامه سه تیم انتهای جدول دسته دومی می شوند و تیم های اول و دوم جدول هم به لیگ برتر صعود خواهند کرد اما از آنجایی که قبلا نفت تهران از حضور در بازی های این فصل انصراف داد و تیم سیاه جامگان هم با رای کمیته انضباطی کنار گذاشته شد در پایان فصل تنها یک تیم به دسته دوم سقوط خواهد کرد و این بدین معنی است که بازی های دسته اول در فصل آینده هم با حضور 18 تیم برگزار می شود.


این در حالی است که پیش تر صحبت از این شده بود فصل جاری بهترین فرصت برای 16 تیمی کردن دسته اول است و بنا شده بود در پایان فصل جاری با وجود 16 تیمی شدن لیگ یک سه تیم به دسته پایین تر سقوط کنند! حتی هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به همین بهانه طرح صعود 2.5 تیم از دسته اول به لیگ برتر را تایید نکرد و برخی از اعضاء می گفتند وقتی لیگ یک 16 تیمی شده و لیگ برتر هم با حضور 16 تیم برگزار می شود افزایش سهمیه صعود به لیگ برتری ضرورتی ندارد!


البته که بر اساس آئین نامه رفتار سازمان لیگ برتر مورد انتقاد نیست به این خاطر که طبق آ ئین نامه پیشین که به قوت خود باقی است در پایان فصل سه تیم انتهای جدول به دسته دوم سقوط می کنند و دو تیم بالای جدول هم راهی لیگ برتر می شوند.

دیدگاهها