حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590551/41 زمان: 19:10   1397/11/21 بازدید: 41,742

نیمه دوم طوفانی با تعویض قلعه نویی؛

سپاهان 3 سپیدرود 0؛ بازگشت به صدر در سکوت

تیم فوتبال سپاهان با سه گل علی قربانی، مهرداد محمدی و استنلی کی روش مقابل سپیدرود به برتری رسید تا تنها چهار روز از صدر جدول فاصله داشته باشد و بار دیگر این عنوان را در اختیار گرفت.

 

به گزارش "ورزش سه"، سوت آغاز دیدار سپاهان برابر سپیدرود در شرایطی زده شد که پرسپولیس پس از 16 هفته شکست ناپذیری در اهواز شکست خورده بود و این بهترین فرصت برای امیرقلعه نویی و شاگردانش بود تا با کسب هر سه امتیاز مسابقه جای این تیم را در صدر جدلو بگیرند و به شکست ناپذیری خود هم ادامه دهند. نیمه اول این مسابقه برای سپاهان چندان خوشایند نبود؛ انها علاوه بر اینکه نمی توانستند موقعیت گلزنی ایجاد کنند، در ضدحملات حریف هم دچار اشتباهاتی شدند تا 45 دقیقه اول برای آنها سخت پیش برود. در نیمه دوم اما با تغییری که قلعه نویی ایجاد کرد و مهرداد محمدی را جایگزین محسن مسلمان کرد، همه چیز تغییر کرد و محمدی تعویض طلایی سپاهان شد. پس از ورود محمدی حملات سپاهان زهردارتر شد و آنها در دقیقه 47 و خیلی زود توانستند از اشتباه ملکی گلر سپیدرود استفاده کنند و گل اول بازی را توسط علی قربانی ثبت کنند. پس از ثبت گل اول، شرایط برای شاگردان امیرقلعه نویی ساده تر شد و آنها موفق شدند با خیال آسوده تری حمله کنند و نتیجه هم دو گلی بود که در دقیقه 57 و 89 توسط مهرداد محمدی و استنلی کی روش ثبت شد تا طلایی پوشان در روزی که هواداران خود را در کنارشان نمی دیدند، سه امتیاز شیرین کسب کنند؛ از غفلت پرسپولیس بهترین بهره را ببرند و به صدر جدول بازگردند.


 یکشنبه ۲۱ بهمن ساعت ۱۷:۱۵؛ فولاد مبارکه سپاهان - سپیدرود رشت(ورزشگاه نقش جهان اصفهان)

داور: سیدمهدی مرجان زاده؛ کمک ها: علی اکبر عظیم پور و محمد هاشمی نسب؛ کمک داوران اضافی: روح اله شریفی و حسین زمانی؛ داور چهارم: فرهاد مروجی؛ ناظر: حیدر شکور.

 

 

ترکیب سپاهان:

 

 • پیام نیازمند
 • سعید آقایی (90 - مهدیزاده)
 • عزت پورقاز
 • سیاوش یزدانی
 • محمد ایران پوریان
 • مهدی کیانی
 • ولادیمیر کومان
 • سجاد شهباززاده
 • محسن مسلمان (46 مهرداد محمدی)
 • علی قربانی (60 حامد بحیرایی)
 • استنلی کی روش

سرمربی: امیرقلعه نویی

 

 

ترکیب سپیدرود:

 

 • کوروش ملکی
 • علیرضا نورمحمدی
 • میلاد شیخ سلیمانی
 • ابراهیم لطفی
 • امیر منصوریان
 • محمد علیزاده
 • میثم تهیدست
 • میثم فردوسی (70 حمید طاهرخانی)
 • محمد غلامی
 • پویا نزهتی
 • حسین شنانی ( 54 پیام صادقیان)

سرمربی: علی کریمی

 

 

اخطار:

محسن مسلمان دقیقه  40 از سپاهان

 

 

شرح گل


علی قربانی - سپاهان (1-0): در دقیقه 47 ارسال محمد ایران پوریان به عمق خط دفاعی تیم فوتبال سپاهان به ملکی گلر سپیدرود رسید ولی اشتباه این دروازه بان سبب شد تا علی قربانی صاحب توپ شود و گل اول بازی را ثبت کند.

 

مهرداد محمدی - سپاهان (2-0): در دقیقه 57 پاس کومان به مهرداد محمدی که پس از ورود به زمین توانسته نقشی تاثیرگذار در بازی داشته باشد با ضربه زیبای این بازیکن وارد دروازه شد تا گل دوم سپاها ثبت شود.

 

 

کی‌روش استنلی - سپاهان (3-0): استنلی کی روش در دقیقه 89 روی پاس دقیق ولادیمیر کومان گل سوم بازی و البته دهمین گل خود را طی این فصل به ثمر رساند تا در جدول گلزنان هم شرایط بهتری پیدا کند.

 

 

شرح بازی


نیمه اول مسابقه برای سپاهان خوب پیش نرفت. قلعه نویی که در این نیمه از سه بازیکن بلندقامت در بخش تهاجمی تیمش و برای استفاده از ضربات سر بهره برده بود، نتوانست ارتباط خوبی میان هافبک ها و مهاجمینش برقرار کند تا موقعیت های نصف و نیمه ای روی دروازه سپیدرود ایجاد کند. در سوی دیگر شاگردان علی کریمی هم تطابق خوبی با سیستم سپاهان پیدا کرده بودند و در اگر غلامی کمی باهوش تر و سریع تر عمل می کرد، می توانستند به گل هم برسند ولی نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت.
درنیمه دوم امیرقلعه نویی که به خوبی ضعف تیمش را شناسایی کرده بود، با تغییری تیمش را راهی میدان کرد. سرمربی با تجربه سپاهان مسلمان را از ترکیب تیم بیرون کشید و محمدی را وارد زمین کرد. ورود محمدی سبب شد تا سرعت او فضای بیشتری برای ارسال پاس های کومان و مدافعین سپاهان ایجاد کند و از همین فضای ایجاد شده بود که گل اول رقم خورد. در ادامه کار برای سپاهان ساده شد و آنها با وجود اینکه سه گل زدند می توانستند گل های بیشتری هم ثبت کنند که البته پیروزی با همان سه گل این تیم را به صدر رساند و سپیدرود که در نیمه دوم نمایش خوبی نداشت، حالا باید برای فرار از سقوط به فکر هفته های آتی باشد.

 

 

دقایق حساس

 

دقیقه 7: محمد غلامی در موقعیتی بسیار خوب صاحب موقعیت گلزنی شد که تعلل این بازیکن باعث از دس ت رفتن این موقعیت ویژه شد.

دقیقه 16: استنلی کی روش در محوطه جریمه صاحب موقعیت بسیار خوبی رای گلزنی شد ولی در هنگام ضربه تعادلش را از دست داد تا سپیدرود بار دیگر به سپاهان ضدحمله بزند و صاحب موقعیت گلزنی شود ولی شاگردان کریمی هم راه به جایی نبردند و شوت فردوسی پس از برخورد به پای عزت پورقاز راهی کرنر شد.

دقیقه 21: ارسال منصوریان مدافع چپ سپیدرود در آستانه ورود به دروازه بود که نیازمند با واکنشی به موقع توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 23: ارسال های متعدد سپاهانی اینبار توسط سعید آقایی همنجایی رفت که استنلی ایستاده بود ولی ملکی گلر سپیدرود به زیبایی ضربه بسیار خوب کی روش را برگشت داد.

دقیقه 55: ارسال مهرداد محمدی چیزی نمانده بود تا با ضربه استنلی کی روش وارد زمین شود ولی توپ به کرنر رفت.

دقیقه 62: شوت شهباززاده از پشت محوطه جریمه با واکنش ملکی در اختیار این گلر قرار گرفت.

دقیقه 64: ارسال ایران پوریان با ضربه سر مهرداد محمدی موقعیتی بسیار ویژه بود که می توانست رقم زننده گل سوم بازی باشد ولی ملکی توپ را برگشت داد.

دقیقه 72: ضربه استنلی با فاصله کمی از کنار دروازه راهی اوت شد تا این بازیکن همچنان در حسرت گل دهم خود باشد.

دقیقه 74: ضربه مهرداد محمدی با فاصله بسیار کمی راهی اوت شد.

 

 

در حاشیه

* این دیدار به دلیل رفتارهای هواداران سپاهان در دیدار برابر پرسپولیس بدون حضور هواداران برگزار می شود.

* محسن مسلمان اولین حضور خود را با پیراه ن سپاهان در این دیدار تجربه می کند.

 

 

اتفاق ویژه


پیروزی سپاهان در ورزشگاه خالی از تماشاگر نقش جهان درست مانند پیروزی فصل گذشته این تیم برابر تراکتورسازی بود که آن بازی هم در زمان کرانچار بدون حضور تماشاگران برگزار شد. همینطور می توان به ادامه شکست ناپذری سپاهان به عنوان اتفاق ویژه این دیدار اشاره کرد.

 

 

بهترین بازیکن زمین


مهرداد محمدی پس از ورود به زمین نمایش فوق العاده ای داشت. او گل دوم را زد و بارها مدافعین سپیدرود را با فرارها و ارسال هایش اذیت کرد ولی نمی توان از کومان هافبک ازشمند سپاهان هم در این میان نام نبرد که مقابل سپیدرود دو بار پاس گل داد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.