حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590778/51 زمان: 11:45   1397/11/22 بازدید: 16,812

قهرمانی یک رویایی بود که به حقیقت پیوست 

حسن: کامپیوتر را برای قهرمانی شکست دادیم!

مدافع چپ پای باشگاه السد، دو ماه رویایی را پشت سر گذاشت به طوری که خودش اظهار می کند باور کسب این افتخارات درعرض این مدت برایش بسیار سخت است.

به گزارش "ورزش سه"، بدون شک عبدالکریم حسن مدافع  چپ پای باشگاه السد قطر و تیم ملی این کشور دو ماه استثنایی را پشت سر گذاشت ، او به هیچ وجه این فصل را فراموش نمی کند . عنوان مرد سال و قهرمانی جام ملت های آسیا همراه با تیم ملی قطر برای اولین باردر تاریخ فوتبال این کشور افتخاراتی بود که او درعرض چند ماه  به آن نائل شد .


روزنامه الشرق طی مصاحبه ای از شرایطی که این  بازیکن در طول این دو ماه  تجربه کرد و اهداف و آرزوهای آینده اش صحبت کرد. 


*در ابتدا باید از تو بپرسم که آیا فکر می کردی که قهرمان آسیا شوید؟


آنچه که قبل از به دست آوردن این جام و کسب عنوان  قهرمانی آسیا برای  تمامی اعضای کادر فنی، بازیکنان و طرفداران حائز اهمیت بود به نمایش گذاشتن پیشرفت فوتبال قطر و این که ما می خواستیم ثابت کنیم که فوتبال قطر دچار تحول بزرگی شده است.


 ما در طی برگزاری جام در شبکه های اجتماعی و در توئیت ها  می دیدیم که شانس زیادی برای تیم ملی قطر حتی بعد از صعود از مرحله مقدماتی  قائل نمی شدند و همین موضوع به ما در درجه اول انگیزه مضاعفی می داد و ضمن این که این گونه دیدگاه باعث می شد که حریفان ما را دست کم بگیرند.

 


* آیا امید های شما بعد از مرحله مقدماتی بیشتر شد؟


البته(با تاکید)،  در بازی های مقدماتی شروع  مسابقات بسیار مهم هستند اما پیش بینی و تصور آنچه که در پایان رخ می دهد خیلی سخت بود . ما در مرحله گروهی در سه بازی توانستیم بازی خوبی را پشت سر بگذاریم و کیفیت خوبی را درمرحله مقدماتی از خودمان نشان دادیم. با توجه به این موضوع انتظارات مردم هم از تیم بیشتر شد که در ادامه با برد عراق به اوج خود رسید .


* فکر می کنید چرا مقابل عربستان به راحتی به پیروزی رسیدید؟


 از آن جا که این بازی در مرحله گروهی برگزار می شد هر کدام از این تیم ها می خواستند با صدر نشینی در این دیدار در مرحله بعدی به مصاف ژاپن نروند. این استراتژی ای بود که ما از قبل برای خودمان تعریف کرده بودیم که در فینال به مصاف ژاپن برویم و گر نه ما هیچ هراسی به دلمان راه نمی دادیم. اگر چه ما بعد از مرحله گروهی چهار دیدار سخت را پشت سر گذاشتیم.


* در این هفت دیدار سپری شده به نظر تو کدام بازی سخت تر بود؟


  مبالغه نیست اگر بگویم در طول این 9 سال که فوتبال بازی می کنم ، دیدار مقابل ژاپن سخت ترین دیداری بود که  تجربه می کردم چرا که مهاجمان  ژاپن با ایجاد یک پرس فوق العاده با چهار مهاجم ، هر گونه فضایی را از ما گرفته بودند.  گویا  ما داشتیم با یک کامپیوتر بازی می کردیم .  اقرار می کنم حتی در برخی از دقایق نیمه دوم احساس می کردیم که قهرمانی را از دست دادیم به خصوص پس از آسیب دیدگی بوعلام خوخی دیگر بیشتر از پیش احساس خطر کردیم . اما پس ازاعلام  پنالتی همه چیز به سمت ما تغییر و روحیه ما افزایش پیدا کرد. ژاپنی ها هم دیگر بعد از آن پنالتی و گل سوم  فشار را کاهش دادند  و ما تاج قهرمانی را بر سر گذاشتیم.


*در کدام مرحله از بازی ها احساس کردید که قهرمان شدید؟


اگرچه ما عنوان بهترین خط حمله و بهترین خط دفاع را به دست آوردیم. علاوه بر این، آقای گل جام و همچنین بهترین دروازه بان و بهترین بازیکن جام هم از تیم ما انتخاب شد اما همه این عناوین تا زمانی که در بازی فینال نتیجه را به نفع خودمان به پایان نمی رساندیم هیچ فایده ای نداشت و قهرمانی حاصل نمی شد. باید اعتراف کنم قهرمانی یک رویایی بود که به حقیقت پیوست . 

 


* در امارات چه مشکلاتی برای شما ایجاد کردند؟


صادقانه باید بگویم در طول مدتی که در امارات متحده اقامت داشتیم محل اردوی ما کاملا جدا بود. همچنین مدیریت موفق شده بود که بهترین شرایط آب و هوایی را برای ما فراهم کند.


*آیا شما پیش بینی می کردید این نسل بتوانند به چنین افتخاری دست پیدا کنند ؟


انصافا هیچ کسی نمی توانست  چنین سناریویی از قبل پیش بینی کند. مخصوصا برای من که در عرض دو ماه، هم به عنوان مرد سال آسیا انتخاب شوم و سپس همراه کشورم عنوان قهرمانی جام ملت های آسیا را به دست بیاورم و بعد از این دو افتخار با باشگاه خود قهرمان جام حذفی بشوم. اگر هر کدام از این دستاورد ها را قبل از این به من می گفتند من باور نمی کردم .


* بعد از کسب این افتخارات دوست داری به چه چیزی برسی؟ 


یکی از آرزوهای من در دوران فوتبالم قهرمانی به همراه تیم کشورم در آسیا بود که خدا رو شکر محقق شد. اما در حال حاضر آرزویم بازی در یک لیگ معتبر اروپایی است که بتوانم به عنوان یک بازیکن قطری نام کشورم را در دنیا مطرح کنم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.